ترفند جداسازی فضاهای اداری | چیدمان دکوراسیون داخلی برای شرکت

دسته بندی ها: مقالات

جداسازی فضا

 

یکی از ایده های خلاقانه برای طراحی دفتر کار و همچنین برای بهبود فضاهای کاری در هر اندازه و نوع کاربری استفاده از ترفند جداسازی است. یکی از بهترین وسایل کاربردی برای جداسازی فضا، پارتیشن های تمام شیشه ای است. چه به دنبال بهبود دفتر خود باشید، چه به دنبال جابجایی دفاتر و یا به دنبال ایده های طراحی باشید، در اینجا  وجود دارد. امیدواریم این مطلب برای شما مفید و الهام بخش باشد.

ترفند جداسازی فضاهای اداری

تجربه ثابت کرده است که یک محیط کاری سازمان یافته می تواند به اجرای موفق کسب و کار شما کمک کند. کار در یک فضای اداری نامرتب و به هم ریخته بدون شک تمرکز کارمند شما را کاهش می دهد و در بیشتر موارد انرژی منفی ایجاد می کند. در حالی که برخی عدم سازماندهی خود را با محدودیت فضا توجیه می کنند، راه های خلاقانه زیادی برای مرتب و منظم نگه داشتن محیط کار شما وجود دارد. یکی از آن ها جداسازی فضاهای اداری به وسیله پارتیشن است.

جداسازی فضا

پارتیشن های اداری یکی از مقرون به صرفه ترین راه ها برای ایجاد حریم خصوصی در دفاتر کار هستند. پارتیشن‌های اداری، جداکننده‌ های اتاق مستقلی هستند که می‌ توانند به جداکننده‌ های اتاق های دیگر متصل شوند تا یک دیوار موقت به کوچکی یا بزرگی فضای مورد نظر شما ایجاد کنند. آن ها به طور موثر یک مانع ایجاد می کنند و کل اتاق را به چند فضای مجزا تقسیم می کنند.

بسیاری از آن ها قابلیت عایق کردن صدا و همچنین امکان قرار گرفتن در هر زاویه ای را که نیاز دارید ارائه می دهند، نه فقط تنظیمات 180 و 90 درجه. پارتیشن ها یک راه حل ایده آل برای مکان های کاری هستند که به یک چیدمان متحرک و به راحتی قابل تنظیم نیاز دارند. همچنین می ‌توان از آن‌ ها برای تقسیم یک منطقه بزرگ به بخش‌ های جداگانه استفاده کرد و به محیطی شلوغ و یا نا کارآمد نظم داد. پارتیشن ها را می ‌توان به ‌صورت سفارشی و متناسب با هر دکوری، از پوشش ‌هایی با جنس های مختلف مانند چوبی سنتی گرفته تا پارتیشن های فلزی و پارتیشن های جدید شیشه ‌ای سفارش داد. در واقع جداسازی فضا با پارتیشن با یک طراحی درست مانند بخشی از معماری دائمی ساختمان به نظر می رسد.

 

پارتیشن اداری شیشه ای و جداسازی فضاهای اشتراکی

بدون شک، بزرگ ترین تغییر محیط کاری در طول سالیان گذشته تغییر به سمت کار در فضاهای اشتراکی است. مطالعات و تحقیقات بین المللی نشان می‌ دهد که 85 درصد از افراد شاغل در بریتانیا از کار در فضای اشتراکی و 52 درصد از افراد شاغل در ایالات متحده نیز از این شیوه کاری در یک فضا حمایت می ‌کنند. دفاتر با فضاهای اشتراکی باید فضاهایی از جمله مناطق آرام برای تمرکز، فضاهای خلاقانه برای همکاری و فضاهای آرامش بخش برای استراحت داشته باشند. این ها می توانند تأثیر مثبتی بر بهره وری و رفاه کارکنان داشته باشند.

جداسازی فضا

همه چیز درباره پارتیشن های تمام شیشه ای

نور طبیعی فراوان در هر فضایی تاثیرگذار بوده، در واقع نور حیات بخش است! بنابراین منطقی است که کارمندان در یک دفتر با نور طبیعی، خلق و خوی بهتر و بهره وری بیشتری داشته باشند. شیشه با به حداکثر رساندن نور طبیعی کمک می کند تا نیاز به نور مصنوعی کاهش یابد. این امر منجر به کاهش قبوض برق، افزایش بهره وری انرژی و کاهش ردپای کربن می شود. دکور شیک با استفاده از دیوارهای جداکننده شیشه ای به شناسایی کسب و کار شما به عنوان یک دفتر مدرن، پیشرفته و پیشرو کمک می کند.

اتاق های کاری اداری که با شیشه محصور شده اند، یکپارچگی و شفافیت واقعی را نیز نشان می دهند. مشتریان می توانند احساس کنند که تجارت شما صادقانه و قابل اعتماد است، که نشان می دهد مدیریت چیزی برای پنهان کردن ندارد. به همین ترتیب، ساخت اتاق‌ های کنفرانس و یا اتاق جلسات با دیوارهای شیشه‌ ای نشان دهنده رویکرد صادقانه و شفاف مدیریت هستند، نه اینکه مخفیانه به نظر برسند. دیوارهای شیشه ای دفتر ارتباطات و همکاری را تقویت می کند، زیرا همه می توانند راحت تر دیده شوند. یک دفتر اجرایی محصور در شیشه باعث می شود که مدیریت نزدیک تر به پرسنل بوده و کمتر از کارکنان فاصله بگیرد.

جداسازی فضا

شیشه از نظر آکوستیک نیز قابلیت عایق بودن صدا را دارد. با عدم وجود سر و صدای مزاحم، کارمندان می توانند تمرکز خود را حفظ کنند و در عین حال اعتماد داشته باشند که مکالمات آنها محرمانه باقی می ماند. در یک فضای راحت و باز، خلاقیت و بهره وری نیز شکوفا می شود. دیوارهای پارتیشن شیشه ای که هزینه کمتری نسبت به دیوارهای ساخته شده معمولی دارند، حداکثر انعطاف پذیری را ارائه می دهند، زیرا می توانید چیدمان دفتر را اغلب تغییر دهید زیرا می توان آن ها را با تغییر نیازهای شما تغییر داد و دوباره سرهم کرد. 

این انعطاف پذیری همچنین جابجایی شرکت شما را آسان تر می کند زیرا می توانید پارتیشن ها را با خود ببرید. حتی اگر دیوارها شیشه ای هستند، همچنان می توانید با استفاده از شیشه های طرح دار، رنگی، مات یا بافت های دیگر از داشتن حریم خصوصی خود اطمینان حاصل کنید. با گزینه های مختلف روکش، می توانید شیشه را برای دفاتر خصوصی و اتاق های کنفرانس خود سفارشی کنید. شیشه به مدت طولانی تری نسبت به متریال های جداسازی فضا ماندگاری دارد و به زیبایی با انواع مبلمان اداری تجاری پارچه، فلز یا چوب ادغام می شود.

استفاده از جداکننده ها در معماری ساختمان

پارتیشن بندی فضا اغلب می تواند به عنوان یک راه حل ساده و غیر آکوستیک رد شود. اما پروژه های طراحی اصولی ساختمان نشان می دهند که چگونه می توان فضا را هنرمندانه تقسیم کرد و در عین حال رنگ و شخصیت را اضافه کرد. ایجاد گروه ها و فضاهای کوچک تر و متمرکزتر نیز مزایای خود را دارد. مناطق کاملاً تعریف شده در همه انواع فضاها به کارمندان، مشتریان و صاحبان دفاتر کمک می کند تا بدون حواس پرتی یا سردرگمی، وظیفه خود را درک کنند و روی آن تمرکز کنند. محیط‌ هایی با جدا کننده شیشه ای می توانند انعطاف‌ پذیری خود را با استفاده از تقسیم‌ کننده‌ ها و پارتیشن های متحرک برای چیدمان دفتر کار حفظ کنند. همچنین برای کسانی که ثبات بیشتری را می‌ پذیرند، پارتیشن‌ های شیشه ای ثابت می‌ توانند مزایای ثانویه مانند عدم هزینه بابت تغییر دکوراسیون را به وجود آورد.

جداسازی فضا

آیا این نوشته را دوست داشتید؟
چه نوع شیشه برای جداسازی دفاتر کار مناسب است؟

بهترین نوع شیشه برای پارتیشن بندی، شیشه سکوریت در ضخامت های 6، 8 تا 10 میل می باشد.

قیمت پارتیشن شیشه ای چقدر است؟

پارتیشن های شیشه ای بسته به اندازه و ابعاد و همچنین ضخامت شیشه قیمت گذاری می شوند.

چه رنگ شیشه برای پارتیشن مناسب تر است؟

بهترین انتخاب بابت رنگ شیشه پارتیشن، رنگ سفید می باشد. اگرچه امکان استفاده از شیشه های رنگی نیز بسته به طراحی داخلی وجود دارد.

بهترین جنس جداکننده برای جداسازی فضاهای اداری چیست؟

شیشه تحت عنوان پارتیشن شیشه ‌ای بهترین متریال برای جداسازی دفاتر و فضاهای اداری است.