"انواع شیشه‌های طرح‌دار مات" با قیمت رقابتی

دسته بندی ها: محصولات

شیشه سندبلاست

 

 

قیمت سندبلاست شیشه

عوامل متعددی از جمله متراژ شیشه، نوع شیشه و طرح مدنظر روی هزینه نهایی سندبلاست تاثیر گذارند. طبیعی است که اجرای سندبلاست روی شیشه هرچه پیچیدگی بیشتری داشته باشد قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد. در جدول زیر هزینه سندبلاست روی شیشه را بر اساس طرح مدنظر براورد کردیم و در اختیارتان قرار دادیم. لازم به ذکر است هزینه بدون در نظر گرفتن شیشه می‌باشد.

 

 هزینه طراحی روی شیشه

 نوع طرح سندبلاستبرچسب طراحی
  مات کامل202.000243.000
  لوگو (هر لت)742.000652.000
  راه مات307.000333.000
  طراحی خاص (هر لت)1.052.000960.000
  • قیمت ها بر حسب تومان می باشد.
  • مات کامل و راه مات به صورت متر مربع و در لوگو و طراحی خاص به صورت هر لت استاندارد محاسبه می گردد.

 

 گروه صنعتی اَرژن دُر با سابقه بیش از ربع قرن فعالیت در صنعت شیشه یکی از بزرگترین مجریان پروژه‌های شیشه‌ای کشور است.

 

سندبلاست شیشه چیست و فرآیند آن چگونه است؟

سندبلاست فرآیندی است که طی آن شن یا ذرات ریز مصنوعی با فشار شدید توسط دستگاه‌های مخصوص بر روی شیشه پاشیده می‌شود که این عمل منجر به از بین رفتن یک لایه نازک از سطح شیشه و در نهایت مات شدگی سطح آن می‌شود که با پوشاندن بخشی از سطوح شیشه با برچسب‌‌های نواری پلاستیکی سبب مانع محو شدن قسمتی از شیشه شده و با طراحی برچسب‌ها می‌توان نقوش چشمگیر و منحصربه فردی ایجاد کرد.

 

شیشه سندبلاست

 

تاریخچه سندبلاست

ایده اصلی سندبلاست و استفاده از ماسه از فرایند مکانیکی فرسایش شن در طبیعت الهام گرفته شده است. جایی که باد با وزش خود صخره‌ها را تغییر شکل داده و اثرات خود را بر طبیعت بر جای می‌گذارد.  
بنجامین تیلگمن آمریکایی در 1870 میلادی نخستین دستگاه سندبلاست را اختراع کرد. او با پمپ دستی باد ابتدا رنگ را به سطوح مختلف می پاشید و سپس دریافت که با اضافه کردن و افزایش حجم مخزن باد می تواند با پاشیدن شن با فشار زیاد رنگ را از سطوح مختلف پاک کند. او سپس در سال 1904 با توسعه دستگاه خود و تکمیل کمپرسور باد اقدام به حکاکی نقوش بر سطوح فلزی کرد.
بعدها دستگاه او با پیشرفت بیشتر توانست نقوش متفاوتی بر روی شیشه ایجاد کند و اولین طرح‌های سندبلاست امروزی را خلق کند.
  
امروزه دستگاه‌های سندبلاست به حدی پیشرفت کرده که در حکاکی لوح‌های کریستالی، تولید علائم سه بعدی، ایجاد آثار هنری، تزئین شیشه و بهسازی نمای شیشه‌ای ساختمان ها به کار می رود.

 

شیشه سندبلاست

 

آیا سندبلاست روی شیشه سکوریت امکان پذیر است؟

امروزه دستگاه‌های سندبلاست این قابلیت را دارند که طرح‌ها را بر روی شیشه سکوریت حک کنند. در واقع فرآیند سکوریت شدن شیشه منافاتی با سندبلاست کردن آن ندارد.

 

آیا هر نوع طرح سندبلاست روی شیشه سکوریت امکان پذیر است؟

گروه صنعتی اَرژن دُر در طول هر سال فعالیت خود بیش از ده ها هزار طرح سندبلاست را بر روی شیشه‌های سکوریت اجرا می‌کند. کلیه طرح‌ها می‌بایست به صورت وکتور بوده و حتی قابلیت رنگی بودن را نیز دارند. در راهروهای ساختمان ها معمولا از خطوط ساده جهت تفاوت فضای راه پله ها استفاده می‌کنند. در شرکت‌ها نیز لوگوی خود را بر روی شیشه‌ها اجرا کرده و یا اسم شرکت را تایپ می‌کنند. در بخش داخلی منزل نیز بیشتر نقوش هنری به کار می‌رود.

 

شیشه سندبلاست

 

آیا اجرای سندبلاست بر روی آینه امکان پذیر است؟

اَرژن‌دُر بنابر خواست و سلیقه مشتریان خود هرگونه طرح درخواستی آنان را بر روی شیشه و آینه اجرا می‌کند. در واقع ایجاد نقوش و حاشیه بر روی آینه می‌تواند جلوه‌ای زیبا بر روی آینه ها ایجاد کند. قطعاً آینه‌های بزرگ و قدی با طرح‌های سندبلاست زیبایی دوچندانی پیدا می‌کنند.

 

شیشه سندبلاست

 

مزایای استفاده از طرح‌های سندبلاست

  • زیبایی و جلوه دهی هر چه بیشتر به شیشه‌ها
  • ایجاد فضایی برای انتشار اطلاعات ساختمان
  • ایجاد فضایی برای راهنمایی مشتریان
  • ایجاد لوگو شرکت بر درب شیشه‌ای محیط تجاری
  • پوشاندن نقاط مورد نیاز از دید عموم در فضای اداری بدون کاهش نور
  • ایجاد فضایی متفاوت بر روی شیشه‌ها 
  • جلوه دهی به آینه 

بنابراین هرگاه برای محیطی از ساختمان خود احتیاج به شیشه سندبلاست داشتید با گروه صنعتی اَرژن‌دُر تماس بگیرید، کارشناسان مجموعه به بهترین شکل پاسخگوی سوالات شما هستند.

 

شیشه سندبلاست

 

تفاوت شیشه سندبلاست با ساتینا

شیشه سندبلاست شده تمام مات از نظر ظاهری کاملا مشابه شیشه ساتینا می‌باشد، با این تفاوت که در شیشه سندبلاست حکاکی روی شیشه سبب ایجاد مات شدگی آن می‌شود و دارای سطح متخلخل یا به عبارتی منافذ باز دارد اما شیشه ساتینا در حین ساخت با قرار گرفتن در اسید‌های ساینده مات می‌شود و دارای سطح کاملا صیقلی می‌باشد. یکی از مهم ترین تفاوت‌های این دو شیشه در اجرای طرح می‌باشد، شیشه ساتینا تنها به صورت کامل مات قابلیت تولید دارد اما همانطور که پیش‌تر گفتیم امکان ایجاد انواع طرح‌های مختلف در شیشه سندبلاست وجود دارد.

 

"بر روی دکمه زیر کلیک کنید."

ارتباط با واتساپ کارشناس

 

 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟