بررسی "قیمت شیشه سکوریت" در انواع مدل های آن

دسته بندی ها: محصولات

 

شیشه سکوریت

 

احتمالاً نام شیشه‌ سکوریت را شنیده‌اید؛ شیشه سکوریت نوعی شیشه‌ مقاوم است که نسبت به شیشه‌های معمولی از مقاومت بالاتری برخوردار است. شیشه‌های قدیمی و معمولی از مقاومت بالایی در برابر ضربه، گرما و سرما برخوردار نبودند و عایق حرارتی و صوتی خوبی به حساب نمی‌آمدند، سپس با پیشرفت تکنولوژی شیشه‌های سکوریت با درجه مقاومت مطلوب تولید شدند.

 

 

قیمت شیشه سکوریت

 

 قیمت فروش شیشه سکوریت به همکار (تحویل 72 ساعت)

 ردیف   نوع شیشه سکوریتقیمت (متر مربع)
1 شیشه 10mil سوپرکلییر865.000
2 شیشه 10mil سفید662.000
3 شیشه 10mil برنز945.000
4 شیشه 10mil دودی1.091.000
5 شیشه 10mil ساتینا1.563.000
6 شیشه 8mil سوپرکلیر684.000
7 شیشه 8mil سفید509.000
8 شیشه 6mil سفید408.000
9 شیشه 6mil سوپرکلیر553.000
 • قیمت ها بر حسب تومان می باشد.
 • ابعاد زیر 1 مترمربع، 1 مترمربع محاسبه می شود.
 • تحویل درب کارخانه بوده و هزینه حمل به عهده خریدار می باشد.
 • جاسازی های غیر عادی مانند هواکش، atm ، سوراخ‌کاری، برش، واترجت، الگو به فاکتور اضافه می گردد.
 • فروش به صورت نقدی بوده و پس از ثبت سفارش تسویه می گردد.
 • حمل به طبقات، به صورت جداگانه محاسبه می گردد.

 

شیشه سکوریت و ویژگی های آن

امروزه از شیشه سکوریت به دلیل مقاومت بالایی که دارد در درب های ورودی فروشگاه‌ها، مراکز خرید، نمای ساختمان ها و به طور کلی درهرقسمتی که مستلزم ایمنی بالایی است مورد استفاده قرار می‌گیرد.
شیشه سکوریت برعکس شیشه‌های معمولی قابلیت برش و سوراخ کردن بعد از تولید را دارا نیست، به عبارتی در این نوع شیشه، ابتدا شیشه در سایزهای مدنظر برش داده شده و سوراخ های لازم در آن ایجاد می‌گردد و سپس شیشه در کوره قرار می‌گیرد و وارد مراحل تولید و مقاوم‌سازی می‌شود. در صورتی که پس از تولید اقدام به سوراخ کردن این نوع شیشه نمایید، مقاومت آن را تضعیف نموده و باعث شکستن آن خواهید شد.

 • حتماً گاهی در فروشگاه‌ها دیده‌اید که درب ورودی یا یکی از پنل های شیشه‌ای ناگهان شکسته و به قطعات ریز تبدیل می‌شوند. رعایت نکردن ایمنی در هنگام نصب، ایجاد حتی یک برش و ترک کوچک در لبه‌های این نوع شیشه و حتی وجود ناخالصی در حین تولید می‌تواند باعث ایجاد چنین اتفاقی شود، پس باید در تولید، نصب و نگهداری شیشه سکوریت بسیار دقت به خرج دهید.
 • تکه‌های به وجود آمده از شکستن این نوع شیشه برعکس شیشه‌های معمولی دارای لبه تیزی نیست و درنتیجه باعث آسیب رساندن به عابرین و اطرافیان نمی‌شوند. شیشه سکوریت در صورت شکستن به جای پاشیدن و پرتاب شدن در اطراف به قطعات ریز تبدیل شده و در جای خود فرو میریزند.

 

شیشه سکوریت

 

شیشه معمولی را چگونه می‌توان "سکوریت" کرد؟

حال شیشه معمولی به چه صورت تولید می‌شود؟ شیشه از ماسه، آهک و کربنات کلسیم به وجود می‌آید. شیشه‌‌های سکوریت در واقع با اعمال حرارت بر روی شیشه‌های معمولی حاصل می‌شوند. بهتر است بدانید که پس از مراحل حرارتی و سرمایشی، دیگر امکان ایجاد هیچ تغییری بر روی شیشه سکوریت وجود ندارد.
در واقع شیشه سکوریت همان شیشه‌های معمولی هستند که طی فرآیند حرارتی خاصی تبدیل به شیشه‌های سکوریت می‌شوند، در این روش قبل از هر اقدامی برای شیشه:

 1. ابتدا شیشه را در ابعاد مورد نظر برش می‌دهند، محل قرارگیری قاب ها و سوراخ ها را مشخص می‌کنند.
 2. سپس لبه‌های شیشه توسط سنگ دیاموند صیقل داده می‌شود، پس از این مرحله شیشه را داخل کوره قرار داده و تا دمای 700 درجه سانتی‌گراد شیشه‌ها را حرارت می‌دهند.
 3. سپس شیشه‌ها را بلافاصله خنک می‌کنند به نحوی که شیشه سریعاً سرد می‌شود، بهتر است بدانید که طی این فرآیند نقاط داخلی و مرکزی شیشه آخرین جایی است که سرد می‌شود، یعنی ابتدا سطوح خارجی کامل خنک می‌شوند و سپس سطوح داخلی شروع به سرد شدن می‌کنند، یعنی در سطح، تنش فشاری و در مرکز، تنش های کششی ایجاد شده که همین امر مقاومت شیشه را افزایش می‌دهد. بنابراین طی فرآیند گرم و سرد کردن شیشه معمولی، شیشه سکوریت به وجود می‌آید.

 

شیشه سکوریت

 

چگونه می‌توانید برای پروژه خود "بهترین نوع شیشه سکوریت" را انتخاب کنید؟

انتخاب بهترین نوع شیشه سکوریت برای پروژه بسیار حائز اهمیت است. شما باید بدانید که چه توقعی از نصب شیشه دارید، برای مثال: آیا امنیت برایتان مهم است؟ آیا دارا بودن عایق صوتی و حرارتی برایتان حائز اهمیت است؟ آیا مهم است چه میزان نور وارد محیط می‌شود؟ آیا هزینه تمام شده برایتان مهم است یا امنیت و آرامشی که بعد از نصب بدست خواهید آورد؟
اگر شیشه سکوریت شما در جایی که تردد زیاد است نصب می شود و خواستار این هستید که در صورت اعمال کوچکترین ضربه، شیشه به راحتی نشکند، استفاده از شیشه لمینت گزینه خوبی به نظر می‌رسد.

 

شیشه سکوریت

 

 "انواع کوره شیشه سکوریت" کدام‌اند؟

کوره یکی از مهم ترین لازمه های تولید شیشه سکوریت است. کوره‌ها در انواع مختلفی تولید و عرضه می‌شوند. انواع کوره سکوریت عبارتند از کوره کانوکشن، کوره تخت سری، کوره خم، کوره تخت دو طرفه سری، کوره خم دو طرفه سری، کوره اتوماتیک خم کن حرارتی سری و... این ها نمونه کوره‌های مورد استفاده در صنعت تولید شیشه سکوریت هستند.

 

شیشه سکوریت

 

آیا می‌توان با "برش شیشه سکوریت" ابعاد آن را تغییر داد؟

خیر! هرگونه تغییر در ابعاد شیشه سکوریت باید قبل از فرآیند حرارتی این نوع شیشه صورت گیرد، چرا که ایجاد هر برش یا ضربه به لبه‌های شیشه سکوریت باعث شکستن آن خواهد شد. بنابراین دقت کنید که در حین خرید شیشه سکوریت ابعاد خود را دقیق و درست به تولید کننده شیشه سکوریت ارائه دهید تا در مراحل بعدی پروژه خود دچار مشکل نشوید.

 

شیشه سکوریت

 

برای انجام هر پروژه‌‌ی شیشه‌ای باید به "ضخامت شیشه سکوریت" توجه داشت:

یکی از اِلمان های مهم در حین سفارش شیشه سکوریت، ضخامت آن است که در مواردی چون عایق‌بندی صوتی و حرارتی، مقاومت و البته هزینه محصول نهایی تأثیرگذار است. طبیعتاً هرچه ضخامت شیشه سکوریت بیشتر باشد، مقاومت بهتری در برابر سرما، گرما و البته عبور صدا از خود نشان می‌دهد. طبیعی است بسته به مکانی که می‌خواهید شیشه را نصب کنید، از شیشه سکوریت با ضخامت مختلفی استفاده ‌کنید.

 • ضخامت شیشه سکوریت در بیشترین حالت 20میلی متر و درکمترین حالت 4 میلی متر است.

با توجه به این که شیشه سکوریت در نماها، سقف های شیشه‌ای، درب ورودی، پنجره و حفاظ و حتی صنایع مختلف مانند تولید اجاق گازها مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ بنابراین هر صنعت نوع و ضخامت شیشه سکوریت خاص خود را می‌طلبد.

 

شیشه سکوریت
 

"در چه مواردی از شیشه سکوریت استفاده می‌شود؟"

همان طور که میدانید شیشه سکوریت، شیشه ای است که از مقاومت بالایی برخوردار است که در هر قسمتی مورد استفاده قرار گیرد باعث افزایش امنیت می‌شود. شیشه سکوریت امروزه بیشتر از هرجایی در صنایع ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
همواره مشاهده کرده‌ایم که در ادارات برای داشتن دید به تمامی بخش ها از شیشه برای پارتیشن‌بندی محیط استفاده می‌کنند در چنین حالتی به جای استفاده از شیشه معمولی که خطر جانی به همراه دارد، شیشه سکوریت بهترین گزینه است که هم مقاومت مطلوبی دارد و هم در صورت شکستن آسیبی به اطرافیان نمی‌رساند.

 • از کاربردهای این نوع شیشه، در درب فروشگاه‌ها و اماکن خصوصی، بانک ها و هتل ها، پنجره و نمای ساختمان، حفاظ های شیشه‌ای، کفپوش های شیشه‌ای، ویترین و پیشخوان فروشگاه‌ها، نرده‌های شیشه‌‌ای اشاره کرد.
 • بدلیل مقاومت مطلوبی که شیشه سکوریت دارد در صنعت خودروسازی از این نوع شیشه برای شیشه عقب اتومبیل استفاده می‌شود، تا در صورت شکستن آسیبی به سرنشین ها وارد نشود. البته در شیشه‌ جلویی ماشین از شیشه سکوریت لمینت استفاده می‌شود تا در صورت شکستن در جای خود بماند و تکه‌های شیشه روی سرنشین ها نریزد.
 • یکی دیگر از موارد کاربردی شیشه سکوریت در صنعت لوازم خانگی است. در طراحی هودهای طرح دار با هر نوع برش از پنل و بدنه سینک های شیشه‌ای، در درب شیشه‌ای اجاق گاز و فر و حتی پنل گازهای رومیزی از این نوع شیشه امن استفاده می‌شود چرا که از مقاومت بالایی در برابر حرارت برخوردار است.
 • از موارد مصرفی شیشه سکوریت می توان به تراس اشاره کرد. زیرا هم این نوع شیشه کارایی بیشتری دارد چرا که در صورت شکستگی، به قطعات ریز تبدیل نمی‌شود و شیشه شکسته شده به واسطه لایه های چسبناک بین شیشه‌های سکوریت در جای خود باقی می‌مانند. بنابراین برای انتخاب بهترین نوع شیشه سکوریت، باید محل نصب آن را از هر لحاظ مورد توجه قرار دهید.

 

شیشه سکوریت
 

"شیشه سکوریت در طیف‌های رنگی مختلف"

شیشه سکوریت هم مانند شیشه‌های معمولی می‌تواند در رنگ های مختلفی تولید و نصب شوند. شیشه سکوریت در انواع رنگ هایی چون: سبز، آبی، برنز، دودی، برفی و بی رنگ تولید می‌شود، اما نوع بی‌رنگ این شیشه بسیار مورد توجه قرار گرفته و بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، همچنین رنگ و ضخامت شیشه سکوریت بر روی قیمت آن تأثیرگذار خواهد بود.

شیشه سکوریت مات امروزه بیشتر در پارتیشن‌بندی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و با استفاده از این نوع شیشه سکوریت ضمن جداسازی فضای داخلی خود و از بین بردن دید که فضای خصوصی تری را به شما ارائه می‌دهد، می‌توانید تضمین کنید که نور در محیط جریان یابد.

 

شیشه سکوریت

 

برای سفارش و "خرید شیشه سکوریت" چگونه اقدام نماییم؟

برای سفارش شیشه سکوریت مناسب خود باید تمامی اِلمان های تأثیرگذار بر روی قیمت شیشه سکوریت نهایی را از قبل مشخص نمائید.

 • رنگ، ابعاد، ضخامت و نوع شیشه سکوریت در تعیین قیمت آن تأثیرگذار است.
 • برای خرید شیشه سکوریت خود، ابتدا با بخش فروش از شرکت اَرژن دُر تماس حاصل نمایید و سفارش خود را ثبت کنید.

در صورتی که برای نصب شیشه نیاز به کمک داشته باشید همکاران ما به محل نصب مراجعه کرده، سپس ابعاد و سوراخ ها و جای قاب ها را مشخص می‌کنند تا تمامی برش ها و تغییرات لازمه قبل از مرحله تولید شیشه سکوریت انجام پذیرد.

به عنوان خریدار شیشه سکوریت در مقدار بالا می‌توانید با کارشناسان فروششرکت اَرژن دُر تماس بگیرید و درخواست خود مبنی بر خرید این نوع شیشه را مطرح کنید.

 

شیشه سکوریت

 

 "فروش شیشه سکوریت به همکار" به چه شکلی صورت می‌پذیرد؟

شیشه سکوریت از جمله شیشه‌های پرطرفدار در صنعت ساختمان سازی و صنایع دیگر است. اگر به دنبال سفارش شیشه سکوریت به عنوان همکار هستید، بایستی ابتدا به عنوان همکار احرازهویت شوید تا شرایط همکاری میسر شود.

 • شما می‌توانید با برقراری تماس با بخش فروش شرکت اَرژن‌دُر لیست قیمت فروش شیشه سکوریتبه همکار را پس از احراز هویتتان دریافت کنید و جهت راهنمایی‌های بیشتر با کارشناسان فروش ما ارتباط برقرار نمایید.

 

شیشه سکوریت

 

"در صورت گفتگو با کارشناسان بر روی دکمه زیر کلیک کنید."

ارتباط با واتساپ کارشناس

 

 

 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟