شیشه دکوراتیو | زیبایی در دکوراسیون با انواع شیشه طرح دار دکوراتیو

دسته بندی ها: مقالات

شیشه دکوراتیو

 

در این صفحه از شیشه دکوراتیو با موارد زیر آشنا شوید:

 

دکوراتیو چیست؟دکوراتیو (هنر تزیینی) یعنی طراحی و ساخت اشیایی است که علاوه بر زیبایی، کاربردی هستند. دکوراتیو بیشتر از آن که برای معماری باشد، مربوط به طراحی داخلی است. 

شیشه دکوراتیو

شیشه دکوراتیو چیست؟ شیشه دکوراتیو شیشه ای است که بیشتر جنبه ی تزیینی داشته و کاربرد بسیاری در دکوراسیون داخلی و خارجی از یک فضا را شامل می شود. 

با پیشرفت تکنولوژی و طراحی در دکوراسیون داخلی و خارجی استفاده از شیشه می تواند جلوه ی زیبایی را نمایش دهد. استفاده از نمای داخلی و بیرونی ساختمان ها، مورد توجه مردم و طراحان قرار گرفته است و به همین دلیل نیز امروزه شاهد تولید انواع این شیشه ها با طرح های متفاوت هستیم.

شیشه دکوراتیو

انواع شیشه دکوراتیو

شیشه مات دکوراتیو: نور را از خود عبور نمی‌دهند و در رنگ بندی متنوعی وجود دارند.

شیشه چاپ دار دکوراتیو: غیر شفاف و رنگی است. می‌تواند تک جداره یا دو جداره باشد. از شیشه‌های چاپ دار می‌توان برای پر کردن فضای خالی بین طبقات و اتاق‌ها، کابینت‌ها و ویترین استفاده کرد.

شیشه لمینت دکوراتیو: از چند لایه شیشه تخت روی هم که توسط لایه PVB به یکدیگر متصل‌اند ساخته شده. شیشه‌های لمینت علاوه بر ظاهر زیبایی که دارند در مقابل ضربه و اشعه UV ، عایق صوتی و حرارتی هستند.

شیشه سندبلاست دکوراتیو: از پاشیدن ماسه به روی شیشه ساخته می‌شود. این شیشه‌ها مات هستند و برای حمام و اتاق‌ها بسیار کاربرد دارند. شیشه دکوراتیو سندبلاست قابلیت طرح پذیری بسیار بالایی دارند.

شیشه لاکوبل دکوراتیو: شیشه ای است که پس از طی عملیات رنگ شدن توسط کارخانه قابل ارائه به شما می باشد. شیشه لاکوبل رنگی به دو صورت مات و شفاف در بازار موجود است.

 

کاربرد انواع شیشه های دکورتیو در ساختمان

آینه دکوراتیو منزل

آینه کاری امروزه به عنوان هنری دکوراتیو شناخته می‌شود و در سبک‌های مختلف و با توجه به موقعیت کاربری در دکوراسیون منزل وجود دارند.
 آینه‌های دکوراتیو به بزرگ جلوه دادن خانه‌های کوچک کمک می‌کند. 

  • بازتاب نور و ایجاد روشنایی بیشتر در فضای منزل را به همراه دارد.
  • نصب آینه دکوراتیو روی سقف در مرتفع برای نشان دادن دیوار بلند تاثیرگذار است. آینه دکوراتیو به عنوان پوششی مناسب برای مخفی کردن عیوب دیوار هم به کار می‌رود.

شیشه دکوراتیو

پارتیشن شیشه ای رنگی

با استفاده از انواع رنگ در شیشه پارتیشن برای شرکت خود، شما می توانید فضای اداری خود را با ترکیب بسیار شیک و خلاقانه، دکور کنید

  • با ترکیب زیبای آلومینیوم و شیشه رنگی مناسب با دکور شرکت و یا سلیقه شما، چیدمان فضای حرفه ای و اداری داشته باشید

زیبایی شناسی، راحتی، مدرنیته و نهایت ایمنی، خصوصیت های بارز پارتیشین به سبک شیشه ای می باشد. شیشه پارتیشن دارای همچنین با مونتاژ و دمونتاژ آسان، متحرک و تغییر پذیر می باشد
همراه با اجرای پارتیشن شیشه ای امکان نصب  تمامی تجهیزات و داکت های شبکه و تلفن کاملا فراهم است و با توجه به نیاز فنی و زیبا سازی فضا، دکور اجرا می شود.

 

شیشه کابینت آشپزخانه

شیشه کابینت با رنگ های متنوع و زیبا، طراوت و خاص بودن را به آشپزخانه اختصاص می دهد که دارای قابلیت ضد حرارت بودن و سکوریت شدن می باشد.
شیشه رنگی در میان عامه مردم و دکوراسیون های داخلی و آشپزخانه، در دنیای مدرن امروزی جایگاه ویژه ای را دارا می باشد. امروزه طراحان بزرگ دکوراسیون داخلی در پروژه های دکوراتیو در بخش های مختلف به خصوص آشپزخانه، از شیشه رنگی استفاده های خاص و بی نظیری می کنند.

دکوراسیون آشپزخانه به دلیل اینکه قطب اصلی خانه می باشد، می تواند در روحیه افراد تاثیر مثبتی داشته باشد و یک دکور خاص با فضاسازی عالی می تواند به این موضوع کمکی شگرفی داشته باشد.

شیشه دکوراتیو

شیشه رنگی لابی

شیشه های لاکوبل رنگی را می توان در دکوراسیون ورودی ساختمان ها، هتل ها و لابی نام برد که به دلیل دارا بودن شفافیت و کیفیت رنگی بالا، متریال عالی و بی نظیری را برای فضاسازی و معماری داخلی هتل ها، ساختمان ها و ادارات در اختیار شما قرار می دهند.

 

شیشه دوجداره دکوراتیو

شیشه دوجداره دکوراتیو تشکیل شده از پروفیل های باریک و آلومینیومی است که آن را در بین دوجداره شیشه قرار می دهند و در مدل ها و طرح های گوناگون و زیبا با رنگ های سفید و طلایی ارائه می کنند. در واقع این نوع شیشه با تنوع طرح و اشکال هندسی با سبک کلاسیک به فضای مورد نظر جلوه خاصی می بخشد.

پروفیل ها در این نوع شیشه با قرار گرفتن بین دوجداره، مانع از ورود گرد و غبار می شوند. علاوه بر نظافت آسان شیشه دوجداره دکوراتیو می توان به تبادل حرارت در درزهای این نوع شیشه اشاره کرد که باعث کاهش اتلاف انرژی خواهد شد.

شیشه دکوراتیو

ویژگی های شیشه های دکوراتیو

  • به منظور دیزاین و طراحی داخلی انواع ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری
  • به عنوان نورگیر
  • نصب به عنوان درب ورودی ساختمان، کابینت، دیوار و …
  • ایجاد دیزاینی مدرن در سرویس های بهداشتی
  • به عنوان پارتیشن شیشه ای و جدا کردن قسمت های مختلف فضای داخلی ساختمان
  • قابل اجرا به جهت آینه کاری سقف و دیوارها


 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟