"شیشه وین وایت یا کریستال ایرانی"

دسته بندی ها: مقالات

 

 

شیشه وین وایت  و کاربرد آن ها

شیشه های وین وایت از جمله شیشه های بسیار زیبا و پر کاربرد ساخت کشور عزیزمان ایران هستند که از سال 97 تولید آن ها به بهره برداری رسیده است، به نوعی شیشه ی بسیار شفاف که از مغزی دارای رنگی متمایل به آبی است، شیشه ی وین وایت گفته می شود. اگر بخواهیم به صورت جزیی تر به ترکیب این نوع شیشه بپردازیم باید گفت که سربی که در ساخت این شیشه ها به کار برده می شود باعث به وجود آمدن ویژگی های خوب آن ها خواهد شد. در شیشه های معمولی که ساخته می شود، اگر بیشتر از 24 درصد از سرب استفاده شود، این شیشه های بسیار زیبا به وجود می آیند. در حال حاضر این نوع شیشه با کیفیت ترین گزینه بین تولیدات داخلی است. این شیشه ها برای مکان های مختلفی قابل استفاده هستند، از جمله هتل ها و مکان های توریستی که برای تزیینات دکوراسیون از این نوع شیشه ها به وفور استفاده می شود. مغازه های مدرن نیز برای ویترین خود به شیوه های مختلف، این شیشه ها را به کار می گیرند. به خصوص این شیشه ها در صنعت آکواریوم سازی به میزان زیادی مورد استفاده قرار می گیرند. از دیگر کاربردهای دیگر آن می توان استفاده به عنوان شیشه های رنگی، شیشه های دو جداره، هوشمند و... اشاره کرد.

 تامین امنیت ایجاد شده شیشه های وین وایت

اکثر افراد در مورد میزان تامین ایمنی این شیشه ها سوال می کنند. در پاسخ به این سوالات باید گفت با شنیدن نام شیشه اکثر غریب به اتفاق افراد، شکنندگی آن از ذهنشان عبور می کند اما در رابطه با انواع مختلف، شیشه های وین وایت، سکوریت و لمینت باید بدانید که آن ها بسیار مقاوم و مستحکم هستند و به راحتی نمی شکنند. با این حال، در موارد بسیار نادر و کمیاب اگر شیشه وین وایت مورد استفاده ی شما تحت فشار و ضربات بسیار سنگین قرار بگیرد، تکه تکه نمی شود! بلکه به معنای واقعی کلمه بسیار خرد و ریز شده که این خرده ها به هیچ عنوان تیز و خطرناک نیستند. از این رو هیچ گونه آسیبی به افراد نزدیک به آن نخواهد رسید. استحکام این شیشه ها به حدی است که از آن ها برای ماشین های حمل پول و خودروهای امنیتی استفاده می شود. بنابراین ضربات گلوله متجاوزان به آن کارآیی نخواهد داشت و سرمایه موجود در آن آسیبی نخواهد دید. 

 

تاثیرات مثبت استفاده از شیشه های وین وایت

این شیشه ها در عین طراحی ساده ای که دارند، بسیار براق و درخشان هستند. شیشه های وین وایت به خوبی می توانند حداکثر میزان نور طبیعی را از خود عبور دهند. از این رو به دلیل ویژگی های بسیار خوبی که این شیشه ها دارند، روز به روز به طرفداران آن ها افزوده می شود. از زمانی که این شیشه ها در کشور ساخته شدند، حداقل 50 درصد توانست از واردات این نوع شیشه به کشور جلوگیری کند. همین امر علاوه بر اینکه موجب رونق اقتصادی و جلوگیری از بیرون رفتن ارز از کشور شد، بلکه توانست برای بسیاری از هموطنان عزیز نیز موقعیت اشتغال ایجاد کند. زیرا زمانی که از شیشه های وارداتی استفاده می شود قیمت آن ها با قیمت ارز تغییر می کند و نوسانات زیادی خواهد داشت. اما برای شیشه های تولیدات داخل این مشکل دیگر رخ نخواهد داد. شیشه های وین وایت حتی اگر دارای ضخامت یکسان با شیشه هایی همچون فلوت باشد، کارآیی بسیار بیشتری خواهد داشت، ضخامت یکسان نشان از کارآیی یکسان آن ها نخواهد بود. 

انواع شیشه های سکوریت و لمینت وین وایت

شیشه های سکوریت تولید داخل در سه نوع کیفیت وین وایت، سوپر کلییر و فلوت ساخته می شوند. علاوه بر سکوریت شدن شیشه های وین وایت، حتی لمینت کردن آن ها که موجب قرار گرفتن حداقل دو لایه شیشه روی هم می شود، ثاتیر چندانی درشفافیت آن ها ندارد. شیشه های وین وایتی که لمینت می شوند، به حدی از مقاومت بالایی برخوردار خواهند بود که به شیشه های ضد گلوله تبدیل می شوند. بنابراین برای مکان های مهمی همچون طلا فروشی ها، صرافی ها و سایر مکان هایی که اشیای ارزشمندی را به فروش می رسانند به کار برده می شود.شیشه فلوت به شیشه های معمولی گفته می شود که در دمایی حدود 1600 درجه سانتی گراد ساخته می شوند. شیشه های فلوت دارای ضخامت های متفاوتی از دو میلی متر تا بیست میلی متر هستند و می توانند به هر شکلی برش داده شوند. این شیشه ها سالیان سال مورد استفاده قرار می گرفت. 

قیمت شیشه های وین وایت و عواملی که بر تغییرات قیمت اثر گذار هستند

از آن جا که شیشه ها انواع بسیار متفاوتی دارند، از این رو قیمت آن ها نیز با توجه به کارآیی که دارند متفاوت است. پس نمی توان به طور قطع قیمتی ثابت را برای آن ها بیان کرد. کیفیت شیشه ها از پارامتر بسیار مهمی است که قیمت آن ها را تحت تاثیر خود قرار می دهد. شیشه های وین وایت از شیشه های بسیار با کیفیت هستند و واضح است که قیمت آن نیز نسبت به سایر شیشه ها بالاتر خواهد بود. در میان انواع شیشه های وین وایت نیز، هر چه ضخامت آن بیشتر باشد قیمت شیشه نیز بالاتر است. اینکه از شیشه های وین وایت برای چه کاربردی قرار است استفاده کنید می تواند باعث شود قیمت آن را نادیده بگیرید. به طور مثال، برای ساخت آکواریوم در اندازه ها و طرح های مختلف، از شیشه های متنوعی استفاده می شود اما بهترین و ایمن ترین آن ها شیشه های وین وایت هستند. یکی از ویژگی های مهمی که باید یک شیشه آکواریومی داشته باشد این است که باید به میزان زیادی شفاف باشد که موجودات درون آن و زیبایی های آن ها به خوبی دیده شود. شیشه های وین وایت این میزان شفافیت را دارند و نمای آکواریوم را بسیار زیباتر می کند. بنابراین نباید تنها به قیمت بالاتر این شیشه ها دقت کنید. بلکه باید مزایای آن را نیز نسبت به سایر شیشه ها همچون شیشه های فلوت را نیز در نظر بگیرید. به هر میزان که هزینه کنید مدت زمان بیشتری می توانید از کیفیت و کارآیی مناسب آن شیشه استفاده کنید.
 

شیشه های وین وایت هوشمند و نحوه ی عملکرد آن ها

نوعی از پیشرفته ترین شیشه های وین وایت، مدل های هوشمند آن هستند. طراحی این شیشه ها بسیار خاص و منحصر به فرد است. زیرا می توان آن ها را توسط یک عدد ریموت کنترل تغییر حالت داد. به طور واضح تر یعنی اینکه همزمان می توان کاری کرد که یک شیشه هم به صورت مات ظاهر شود و هم اینکه شفاف باشد. این نوع عملکرد این شیشه های مدرن، با استفاده از جریان الکتریسیته به وجود می آید. بنابراین تنها مشکل آن این است که اگر جریان برق قطع شود، کارآیی آن نیز از بین خواهد رفت. به عبارتی می توان گفت که مولکول های کریستال با قطع و وصل جریان این حالات را به وجود می آورند.
به دلیل استفاده راحت و آسان از این شیشه های اتوماتیک، از آن ها برای هر نوع کاربرد مسکونی و تجاری می توان استفاده کرد. امروزه برای شیشه های حمام، انواع پارتیشن ها، بانک ها، مغازه ها و... ازشیشه های هوشمند وین وایت استفاده می شود. با این کار می توانید با استفاده از خرید یک شیشه از کارآیی دو نوع شیشه استفاده کنید.

شیشه های سوپر کلییر و ویژگی های آن ها

شیشه های دیگری نیز وجود دارد که از نوع شیشه های فوق شفاف محسوب می شود، شیشه های سوپر کلییر نام دارند. علت این نامگذاری این است که همچون کریستال بسیار شفاف هستند. از طرف دیگر استحکام آن ها نیز نسبت به سایر شیشه ها بیشتر است و عاری از هر گونه ناخالصی می باشد. بنابراین برای مصارف در ساختمان به میزان زیادی کاربرد دارد. این شیشه ها با ضخامت های متفاوتی تولید می شوند ضخامت آن ها از حدود 4 تا 20 میلی قابل تغییر است. همین ضخامت متنوع آن است که باعث می شود بتوان از این نوع شیشه در مکان های متفاوتی استفاده کرد. توجه داشته باشید که درجه ی خالص بودن این شیشه ها بسیار بالا است و این نوع شیشه ها دارای ضریب شکست نور بالایی هستند. لازم است بدانید که درصد خلوص این شیشه ها هرچه بالاتر و بیشتر باشد، هنگامی که تحت ضربات بسیار سنگین می شکنند، بیشتر پودر می شود. نکته ی لازم به ذکر این است که هرچه این شیشه زیر نور آبی تر دیده شود خالص تر خواهد بود. از این نوع شیشه ها برای کف، کنار پله، انواع درب های لولایی، درب اتوماتیک، آسانسورهای شیشه ای، راهروهای شیشه ای، استخرها و... به میزان زیادی استفاده می شود. 
 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟
شیشه ی وین وایت چیست؟

شیشه های وین وایت از جمله شیشه های بسیار زیبا و پر کاربرد ساخت کشور عزیزمان ایران هستند که از سال 97 تولید آن ها به بهره برداری رسیده است، به نوعی شیشه ی بسیار شفاف که از مغزی دارای رنگی متمایل به آبی است، شیشه ی وین وایت گفته می شود.

مزیت شیشه های وین وایت نسبت به سایر شیشه های تولید داخلی چیست؟

از زمانی که شیشه های وین وایت در کشور ساخته شدند، حداقل 50 درصد توانست از واردات این نوع شیشه به کشور جلوگیری کند و در حال حاضر این نوع شیشه با کیفیت ترین گزینه بین تولیدات داخلی است.

برای ساخت آکواریوم از چه شیشه ای میتوان استفاده کرد؟

یکی از ویژگی های مهمی که باید یک شیشه ی آکواریومی داشته باشد این است که باید به میزان زیادی شفاف باشد که موجودات درون آن و زیبایی های آن ها به خوبی دیده شود. شیشه های وین وایت این میزان شفافیت را دارند و نمای آکواریوم را بسیار زیباتر می کند.

شیشه های وین واین را چگونه میتوان تهیه کرد؟

برای تهیه شیشه وین وایت از طریق شماره ی درج شده داخل سایت با کارشناسان شرکت ارژن در در ارتباط باشید در کم ترین زمان پاسخ گوی شما دوستان عزیز هستیم.