نرده استیل | کاربرد استیل ضدزنگ در ساختمان

دسته بندی ها: محصولات

 نرده استیل

 

ارتباط با واتساپ فروش

نرده استیل

مردم اغلب تمایل دارند که اموال و دارایی های خود را تا حد امکان زیبا جلوه دهند. یک راه عالی برای بهبود ظاهر ساختمان تان که شاید فکرش را هم نمی کردید، نرده استیل است که امروزه یک انتخاب بسیار محبوب به شمار می آید. به خصوص اینکه اساسا نرده ها، یکی از ضروریات هر ساختمان در راه پله ها و فضاهای باز به شمار می آیند.

استینلس استیل معادل "فولاد ضد زنگ" است و در انواع مختلفی ارائه می شود. حقیقت این است که استیل یک فلز نیست، بلکه آلیاژی است که از ترکیب چندین عنصر ذوب شده برای خلق متریالی متمایز ساخته می شود. این گزینه اغلب به دلیل جذابیت معاصر و همیشگی اش مورد احترام بوده و از دوام فوق العاده ای برخوردار است. به علاوه می تواند تا حد زیادی در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاومت کند که این امر، آن را بسیار مناسب کاربردهای فضای باز می نماید.
 

نرده های استیل نسبت به  نرده های شیشه ای، پی وی سی و چوب، مزایای متمایزی را دارند. به طور کلی انواع فولاد به دلیل نوع ساختشان، می توانند همزمان با حفظ ساختار در برابر بارها و فشارهای مختلف، بهره وری سازه را نیز افزایش دهند. نرده های استیل در صورت طراحی مناسب بسیار تمیز، مدرن و ظریف به نظر می رسند و می توانند زیبایی و امنیت فضای شما را افزایش دهند.

 

 نرده استیل

گرید 201گرید 304
متراژ (متر)3 خط 4 خط 5 خط عمود 3 خط 4 خط 5 خط عمود 
6تا20   6457358109107909901.0601.120
20تا50   6157157908907809701.0401.115
50بالا    5956957808807709601.0301.105
  • اجرای متراژ 3 الی 5 متر 4.500.000 تومان محاسبه می شود.
  • هر استارت 320.000 هزار تومان می باشد.
  • هزینه حمل بابت هر پروژه 480.000 تومان می باشد.
  • قیمت برحسب هزار تومان می باشد.

 

استیل ضد زنگ | درباره استیل چه می دانید؟

بیایید پیش از هر چیز به فرآیند ساخت و شکل گیری استیل استفاده شده در نرده های استیل نگاهی بیندازیم!

مواد اصلی برای شکل گیری فولادهای ضد زنگ یا همان استیل و خود فولاد یکسان است، در هر دو از نیکل، آهن و کربن استفاده شده است. اما استیل دارای مقدار کمی کروم است که با اکسیژن موجود در هوا واکنش نشان داده، اکسید می شود و یک لایه محافظ بسیار پایدار ایجاد می کند و تا حد زیادی از اکسید شدن یا زنگ زدگی استیل جلوگیری می نماید. این یک واکنش شیمیایی طبیعی است که به فولاد ضدزنگ توانایی محافظت از خود و ترمیم را می دهد. اصولا هرچه مقادیر کروم بیشتر باشد، احتمال مقاومت در برابر صدمات ناشی از آلاینده ها، نمک ها و کلریدها بیشتر خواهد بود.

نرده استیل

کارایی نرده استیل نسبت به متریال دیگر

وقتی به ساخت نرده ها در یک ساختمان فکر می کنید، دوام و استحکام مهمترین دغدغه شما جهت ایمنی بیشتر و سرمایه گذاری مقرون به صرفه می باشد و نرده استیل بدون شک تا حد زیادی نگرانی های شما را در این موارد پوشش می دهد.

جالب است بدانید که استیل، یکی از سازگارترین متریال در رابطه با محیط زیست است، در واقع استیل قابل بازیافت است و در بیشتر اوقات با بازیافت این گزینه ها، بدون كاهش كیفیت مواد می توان محصولات فولادی بیشتری تولید كرد. بنابراین اگر به دنبال ماده ای برای ساخت نرده های استیل هستید که بتواند به ارزش ملک شما بیافزاید، استیل ضدزنگ یک انتخاب عالی است. 

خوشبختانه نرده های استیل ضد زنگ با ظاهر درونی و بیرونی هر خانه مطابقت دارند، اما سبک نرده ها نیز بسیار مهم است. این المانها می توانند مربعی یا مدور، مات و یا بازتابنده، بدون طرح یا طرح دار باشند.

نرده های استیل وقتی با پانل های شیشه ای ترکیب می شوند المانی نظیر هندریل شیشه ای را شکل می دهند و زیبایی خیره کننده، مدرنیته، وسعت دید و گسترش در فضای اطراف را به محیط شما هدیه می دهند.

در این حالت می توان از بست های استیل ضد زنگ نیز برای اتصال صفحات شیشه ای به سیستم نرده استفاده کرد، اما اگر حریم شخصی برایتان خیلی اهمیت دارد، می توانید نرده هایی قطورتر را در نظر بگیرید.

از طرفی دیگر در مورد هزینه ها، اولین فکری که ممکن است به ذهن خطور کند این است که شخصی سازی نرده استیل گران تمام خواهد شد و دغدغه بعدی همیشه به تعمیر و نگهداری آن مربوط می شود. خوب این نگرانی ها از پایه و اساس غلط است!

اول اینکه باید بگوییم نرده های استیل با توجه به کارایی شان نسبتا مقرون به صرفه هستند و با توجه به مزایای متعددی که دارند، در دراز مدت یک سرمایه گذاری ارزشمند قلمداد خواهند شد. ممکن است فکر کنید که نرده های چوبی کمترین هزینه را به شما تحمیل می کنند، اما واقعیت این است که هزینه تعمیر و نگهداری آنها در طولانی مدت بسیار بالاتر خواهد بود. در واقع نرده های استیل تعمیر و نگهداری کمی نیاز دارند و بدین ترتیب هزینه های شما را کاهش خواهند داد. به علاوه از نظر تمیزکاری نیز صرفا استفاده از آب و مواد شوینده سبک کفایت می کند. 

نرده استیل

انواع استیل استفاده شده در صنایع

نکته مهم این است که می توان انواع استیل را با درجه های متفاوت آلیاژ تولید کرد که هر کدام مقاومت متفاوتی در برابر خوردگی و رطوبت از خود نشان می دهند، در نتیجه این درجه آلیاژ اهمیت زیادی دارد. در ادامه به سه مورد از مهمترین درجه های آلیاژ بکار رفته برای ساخت نرده استیل اشاره خواهیم کرد:

  • نرده استیل 304

اگرچه آلیاژ استیل 304 اغلب در طراحی فضاهای داخلی و نرده استیل راه پله مورد استفاده قرار می گیرد، اما گاهی در کاربردهای فضای باز نیز به خوبی جواب می دهد و با قیمت اقتصادی و کمتری نسبت به سایر آلیاژها در دسترس است. این آلیاژ به راحتی شکل پذیر است، اما در محیط های کلریدی ممکن است دچار خوردگی شود. کاربرد این آلیاژ عمدتا در ساخت تجهیزات صنعتی و همچنین لوازم خانگی است.

  • نرده استیل 316

و اما در مورد آلیاژ استیل 316 باید گفت در ساختار این آلیاژ از مولیبدن استفاده می شود و بنابراین در برابر آلاینده ها، نمک ها و کلریدها مقاومت بیشتری دارد، اما می تواند گران تر تمام شود. از لحاظ کاربرد نیز این آلیاژ در محیط های کلری و دریایی، تولید لوله، آب های شیرین، صنایع نفت و پتروشیمی، نرده استیل و امثال این موارد کاربرد دارد.

  • نرده استیل 201

آلیاژ 201 نسبت به سایرین، مقاومت کمتری در برابر خوردگی دارد و بنابراین استفاده از آنها در محیط هایی که در معرض آب نمک هستند توصیه نمی شود. بدیهی است که به لحاظ قیمت نیز این آلیاژ، ارزان تر از دیگر گزینه هاست. گفتنی است در ساخت این آلیاژ، نیمی از نیکل نسبت به آلیاژ 304 حذف می شود و به جایش از منگنز و نیتروژن استفاده می شود. آلیاژ استیل 201 اغلب در فضاهای داخلی و برای ساخت وسایلی نظیر سینک، درب و پنجره، تزئینات، وسایل آشپزخانه و نظایر این ها کاربرد دارد.

همانطور که مشخص است، هر سه این آلیاژها را می توان برای ساخت نرده استیل استفاده کرد. به لحاظ کاربرد این المانها باید گفت بطور معمول از نرده های استیل می توان به عنوان محافظ یک پاسیوی سرپوشیده، نرده بالکن، نرده استیل راه پله، استخر روباز و یا حتی عرشه ای در نزدیکی دریا و اقیانوس استفاده کرد.

اما وقتی می خواهید تصمیم بگیرید کدام آلیاژ را برای نرده استیل انتخاب کنید، باید ابتدا مشخص نمایید که آن را برای چه مکانی می خواهید بکار گیرید؟ زیرا همانطور که اشاره شد محیط، میزان رطوبت و دما می توانند بر دوام و طول عمر استیل اثر داشته باشند. باید توجه داشت که اگرچه بیش از پنجاه گزینه از جنس استنلس استیل در دسترس هستند، اما سیستم های نرده استیل حرفه ای معمولا از استیل 304 یا 316 استفاده می کنند.

نرده استیل

رنگبندی نرده های استیل

جالب است بدانید که می توان نرده استیل را رنگ کرد. یک فرآیند مطرح در این رابطه که از دهه 1970 توسعه داده شد، شامل غوطه ور شدن استیل در محلول اسید کرومیک و اسید سولفوریک در دمای زیر نقطه جوش محلول است. بدین ترتیب یک لایه نازک از اکسید کروم بر روی این فولاد ضد زنگ تشکیل می شود و با کنترل ضخامت لایه اکسید می توانید رنگ هایی را بر روی استیل پیاده کنید که توسط آبکار و یا رنگ کار استیل انجام می شود. رنگ هایی را که می توان بر روی استیل استفاده کرد شامل رنگ های برنز، شامپاینی، طلایی و...  باشد. البته گفتنی است که فولاد ضد زنگ سیاه نیز جدیدترین نوآوری در خط تولید نرده استیل به شمار می آیند. این گزینه براق و شیک، زیبایی و مدرنیته را برای هر دکوراسیونی به ارمغان می آورد.

در ادامه باید خاطرنشان کرد پس از تصفیه در محلول فوق ، فولاد ضد زنگ شستشو داده می شود و برای سخت شدن لایه اکسید، یک فرآیند کاتدی انجام می شود. ضخامت این لایه اکسید می تواند از 0.02 میکرومتر تا 0.36 میکرومتر متغیر باشد. بدیهی است هر چه لایه ضخیم تر باشد، رنگ آن نیز تیره تر خواهد بود. این پوشش رنگی در نرده استیل بسیار مقاوم است، هر چند که ممکن است خراشیده شود. 

نرده استیل

قیمت هر متر نرده استیل

با توجه به اینکه استیل در درجات و کیفیت های متفاوتی در دسترس است، برای محاسبه قیمت نرده استیل، ابتدا باید مشخص شود که از چه کیفیت و درجه ای استفاده خواهد شد. نحوه چیدمان، متراژ ، نوع رنگ، نوع بست و درمجموع تمامی متریال بکار گرفته شده... نیز بر این قیمت گذاری اثر خواهد گذاشت.
 

 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟
مزایای نرده های استیل کدامند؟

وام و طول عمر، تحمل بار و فشار اضافی، افزودن به ارزش ملک، ایجاد زیبایی و جذابیت، ایجاد مدرنیته در طراحی دکوراسیون، ایجاد امنیت، سرمایه گذاری مقرون به صرفه در دراز مدت، قیمت مناسب، شکل پذیری، نیاز به تعمیر و نگهداری اندک و تمیزکاری آسان، از مهمترین مزایای نرده های استیل به شمار می آیند.

در محیط های مرطوب می توان از نرده استیل استفاده کرد؟

نرده های استیل ضد زنگ با فضای درونی و بیرونی هر ساختمان مطابقت دارند و عمدتا به عنوان محافظ یک پاسیوی سرپوشیده، نرده بالکن، نرده استیل راه پله، استخر روباز و یا حتی عرشه ای در نزدیکی دریا و اقیانوس استفاده می شوند.

رنگبندی نرده استیل چگونه است؟

طی فرآیندی شیمیایی با محلول اسید کرومیک و اسید سولفوریک، لایه نازک از اکسید کروم بر روی استیل تشکیل می شود و با کنترل ضخامت لایه اکسید می توانید رنگ هایی را دریافت کنید که از برنز تا آبی، طلایی، بنفش و سبز و یا سیاه متفاوت هستند.

قیمت هر متر نرده استیل چگونه محاسبه می شود؟

با توجه به اینکه استیل در درجات و کیفیت های متفاوتی در دسترس است، برای محاسبه قیمت نرده استیل، ابتدا باید مشخص شود که از چه کیفیت و درجه ای استفاده خواهد شد. نحوه چیدمان، متراژ ، نوع رنگ، نوع متریال اتصال نیز بر این قیمت گذاری اثر خواهد گذاشت.