"کاورهای شیشه ای رادیاتور" با طرح های مدرن و مختلف

دسته بندی ها: مقالات

 

کاورهای شیشه ای رادیاتور با طرح های مدرن و مختلف

امروزه، بسیاری از مردم از رادیاتورهای فرسوده و سفید رنگ معمولی استفاده می كنند و به دنبال خلق طرح های جذاب تری با استفاده از این وسیله برای گرم کردن خانه خود هستند. کاورهای شیشه ای رادیاتور راه حلی مناسب و کاربردی برای ایجاد تغییر سریع در رادیاتور هستند، کاورهای شیشه ای رادیاتور ساخته شده از شیشه های سفارشی و زیبا، یک گزینه ایده آل برای پوشش باکس های رادیاتور چوبی یا فلزی و... می باشند، با این کار به راحتی می توانید این وسیله پر کاربرد را به جزیی از تزیینات منزل خود تبدیل کنید، علاوه بر منزل برای تمامی مکان های اداری و تجاری امروزی نیز می توان از کاورهای زیبای شیشه ای رادیاتور استفاده کرد، کاورهای شیشه ای رادیاتور در ابعاد و طرح های مختلف قابل اجرا است  طرح و نقش های روی شیشه های کاور رادیاتور را می توانید با تصاویر، طرح ها، رنگ ها و الگوهای بافتی چشم نواز مانند سنگ و گرانیت یا طرح های خاص مد نظر خود، سفارشی سازی کنید. طراحی این شیشه ها بسیار باریک، ضد آب، به صورت ثابت یا متحرک است، بنابر نوع و اندازه رادیاتور شما، این پانل ها نیز می توانند به صورت عمودی و یا افقی نصب شوند یک رادیاتور به خصوص برای کودکان می تواند یک خطر جدی برای سوختگی باشد، در نتیجه محافظت از فرزندانتان در برابر رادیاتور از اهمیت حیاتی برخوردار است.

 

 تاثیر کاور شیشه ای رادیاتور از نظر زیبایی شناسی

بگذارید واقعیت را بپذیریم، رادیاتورها اکثرا ظاهر زیبایی ندارند. هرکسی نمی خواهد یا نمی تواند جایگزین بهتری برای آن پیدا کند، اما باید بدانید که روکش های شیشه ای راهی سریع  برای پنهان کردن رادیاتور هستند. رادیاتورها حجیم و مستعد زنگ زدگی هستند و از نظر زیبایی ممکن است ظاهر نامناسبی به وجود آورند، به گونه ای که عملکرد خوب آن ها نادیده گرفته شود یکی از نکات جالب در مورد پوشش شیشه ای رادیاتور این است که می تواند با حفظ کاربرد، ظاهر رادیاتور شما را جذابتر کند و با داشتن تنوع بسیار زیاد در رنگ و طرح، مطمئناً موردی را پیدا می کنید که متناسب با طرح و رنگ های دکوراسیون منزل شما باشد.

فرض کنید منزلی شیک و مدرن را برای خود و خانواده تان ساخته اید و شوفاژ و رادیاتور منزلتان با ساختاری ناهمگون با سایر وسایل منزل باشد، این مورد تلاش شما را برای مدرنیته کردن منزل زیر سوال می برد. به راحتی می توانید رادیاتور موجود در پذیرایی و اتاق کودکان را به گونه ای تزیین کنید که با سایر وسایل همخوانی داشته باشد. این کار زیبایی دو چندانی را به محل زندگی شما می افزاید.
شیشه ی سکوریت مورد استفاده در ساخت کاورهای شیشه ای رادیاتور، از چاپ روی شیشه استفاده می شود  با تصاویری با وضوح بالا با استفاده از پیشرفته ترین چاپگر های UV  و باعث می شود پوشش رادیاتور شما با عالی ترین طرح ممکن ساخته شود. روکش شیشه ای رادیاتور حتی می تواند با تصاویر شخصی شما ساخته شود. با استفاده از کاورهای شیشه ای برای رادیاتور به معنای واقعی کلمه، رادیاتور را به یک اثر هنری تبدیل می کنید. این شیشه ها با سبک ها و طرح های مختلف و زیبا ساخته می شوند.

 

با نصب شیشه جلوی رادیاتور آیا گرما به محیط منتقل می شود؟


از دست دادن گرما در کاور شیشه ای وجود ندارد یک تصور غلط رایج این است که رادیاتورها فقط گرما را تابش می دهند، در حالی که بیشتر گرمای تولید شده از طریق همرفت است که به موجب آن گرما افزایش می یابد و اتاق شما را گرم می کند. پنل های شیشه ای به هیچ عنوان جلوی این جریان همرفتی را نمی گیرند. گزارشات مشتریان مبنی بر استفاده از کاورهای شیشه ای رادیاتور این نتایج را در پی داشته است که پس از نصب روکش های رادیاتور شیشه ای هیچ تفاوتی در دمای اتاق خود احساس نکردند. به عبارتی برخلاف تصور برخی افراد، این صفحات شیشه ای زیبا گرما را کاهش نمی دهند.
یک پوشش رادیاتور با پشت بازتابنده می تواند در واقع کارایی چگونگی انتشار گرما در اطراف اتاق را افزایش دهد. پانل های منعکس کننده حرارت رادیاتور با بازتاباندن گرما به داخل اتاق مانع از خارج شدن گرما از پشت رادیاتور می شوند. علاوه بر انرژی گرمایشی رادیاتور، انرژی تابشی نیز موجب گرم کردن فضا می شود. این خود نوعی صرفه جویی در مصرف انرژی است.
آن ها مانع از برخورد گرما و رطوبت با دیوارها و پارچه ها می شوند که می تواند تفاوت زیادی در طول عمر و عملکرد رادیاتورها ایجاد کنند. در پوشش رادیاتور با پشتی مناسب، رادیاتور می تواند گرما را بهتر از آنچه که پوشانده نشده توزیع کند.


فواید و مزایای استفاده از کاورهای شیشه ای برای رادیاتور

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است صاحبان خانه بخواهند از محافظ شیشه ای برای رادیاتور منزل و محل کار خود استفاده کنند. دلایل زیر از ویژگی های عمده ای است که طرفداران استفاده از روکش های شیشه ای شوفاژ را افزایش داده است:
اولین و مهم ترین نکته این است که کاور شیشه ای نصب آسانی دارد. تمام کاری که باید انجام شود این است که ابتدا باید این پانل های شیشه ای در ابعاد و طرح های مورد نظر مشتری مونتاژ شوند و طرح موردنظر روی آن چاپ شود سپس آن را به صورت ثابت یا متحرک روبروی رادیاتور شما نصب یا جایگذاری کنند و شما از استفاده از آن لذت ببرید، اگر شما این کار را با دردسر خلاص شدن از شر رادیاتور و یا تعویض آن مقایسه کنید به راحتی متوجه خواهید شد که چرا امروزه کاورهای شیشه ای رادیاتور چنین گزینه محبوبی هستند. نمی توان انکار کرد که رادیاتورهای نسبتاً قدیمی مسکونی بخش زیادی را در اتاق نشیمن اشغال می کنند. اما با استفاده از طراحی های سه بعدی و زیبا برای کاورهای شیشه ای رادیاتور می توانید فضا را به گونه ای تغییر دهید که احساس باز بودن فضا برای بیننده به وجود آید، به خصوص با استفاده از رنگ های روشن فضا بازتر به نظر می رسد.

 

ایمنی بهبود یافته، نگه داری و تمیز کردن آسان کاور شیشه ای رادیاتور

نکته منفی در رادیاتورها این است که اگر به طور تصادفی لمس شوند، داغی آن ها می تواند به شما آسیب برساند، با نصب یک پوشش رادیاتور، شما یک لایه محافظ بین خود و سطح گرم رادیاتور اضافه می کنید از این رو دیگر با رادیاتور تماس مستقیم نخواهید داشت و  این کاورهای شیشه ای، رادیاتور را برای شما و خانواده تان به وسیله ای ایمن تبدیل خواهند کرد، از این رو استفاده از این صفحات شیشه ای را برای اتاق کودک، مهد کودک و هر منطقه دیگری که ایمنی در آن اولویت دارد، ایده آل می باشد. 
روکش های شیشه ای رادیاتوراز شیشه هایی ساخته می شوند که تا 250 درجه غیر مستقیم در برابر حرارت مقاوم هستند، استفاده از آن ها از امنیت بالایی برخوردار است و با خیال راحت می توانید از آن ها استفاده کنید. اکثر افرادی که از رادیاتور استفاده می کنند، همواره نگران برخورد با لبه های تیز آن به خصوص برای کودکان خود هستند شیشه محافظ رادیاتور، با گوشه های ایمن گرد طراحی می شود. بنابراین لازم نیست نگران آن لبه های تیز رادیاتور خود باشید که ممکن است برای کودکان در رادیاتورهای روکش نشده خطری ایجاد کند.
از مهم ترین ویژگی های خوب این روکش های شیشه ای برای رادیاتورها این است اصلا نیاز به تعمیرات و نگهداری ندارند و از ماندگاری بالایی برخوردارند. به عبارتی آن ها هیچ اجزایی ندارند که نیاز به تعمیر و نگهداری داشته باشد. به دلیل داشتن سطح صاف، صیقلی و براق، تمیز کردن آن ها نیز بسیار آسان است و به راحتی با یک پارچه تمیز و کمی ماده شوینده همانند روز اول براق و تمیز خواهند شد.
 

 

 

منابع:

https://www.boilerguide.co.uk/radiator-covers-reduce-efficiency
https://www.premierrange.co.uk/glass-radiator-covers
https://www.cherryglassdesigns.co.uk/glass-radiator-covers
https://www.cherryglassdesigns.co.uk/radiator-covers/va-radiator-covers
https://home.fireplaceworld.co.uk/diy/174/
https://www.premierrange.co.uk/glass-radiator-cover-printed-with-your-own-image-made-to-measure
https://www.wickes.co.uk/Wickes-Frame-Electric-Glass-Radiator---White-1000-x-500-mm/p/144239

 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟