"حفاظ استیل" یکی از راه های برقراری امنیت

دسته بندی ها: مقالات

 

کاربرد استیل در صنعت ساختمان سازی

استیل یکی از موادی است که امروزه به میزان زیادی در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. از آن جا که این محصول دارای کیفیت و مقاومت بالایی است می تواند سال ها به خوبی کارکرد داشته باشد. استیل نوعی آلیاژ است که از فولاد ساخته می شود، این آلیاژ همچنین از ترکیب کردن فلزات متفاوت نیکل و آهن و کروم تولید می گردد. دلیل استحکام بالای این آلیاژ درصدی از کروم است که در ساخت آن به کار می رود و به آن خاصیت مقاومت در برابر رطوبت را می دهد. استیل را می توان برای هر دو کاربرد داخلی و خارجی به کار برد. سازه های خارجی همچون حفاظ پنجره و حفاظ بالکن از جمله کاربردهای استیل در نمای خارجی ساختمان هستند. برای استفاده از استیل در داخل ساختمان نیز می توان به حفاظ درب ورودی آپارتمان اشاره کرد. این حفاظ هم می تواند برای درب اصلی مجتمع مورد استفاده قرار بگیرد و هم اینکه هر واحد به طور جداگانه برای درب ورودی خود یک حفاظ جدا نصب کنند. به طور کلی می توان گفت که در تمامی ساختمان ها با هر کاربردی می توان از انواع حفاظ های استیل موجود استفاده کرد. مدل های مختلف حفاظ استیل در پشت پنجره با شیشه های تک جداره و دو جداره، فضای تراس، حفاظ درب آپارتمان و ... به کار گرفته می شوند. همچنین در پشت شیشه ی بانک ها، شیشه جواهر فروشی ها، شیشه پاساژها و صرافی ها و تمامی مکان های اداری مهم کاربرد فراوانی دارد.

 

حفاظ استیل بالکن یکی از راه های برقراری امنیت تراس ساختمان

بالکن هر واحد ساختمانی یکی از مکان هایی است که باید توسط حفاظ های مناسب پوشیده شود. این کار به دو دلیل باید صورت پذیرد، دلیل اول اینکه بالکن نیز همچون سایر قسمت های منزل می تواند محل رفت و آمد کودکان و هم چنین سالمندان باشد و اگر غفلت کنید خطر سقوط کودک شما از فضای بالکن به پایین خیلی بالا است. دوم اینکه اگر بالکن را بدون حفاظ به حال خود رها کنید خطر سرقت از منزل یا محل کار شما به میزان زیادی افزایش می یابد. بنا بر توضیحاتی که گفته شد استفاده از حفاظ برای بالکن امری ضروری است زیرا از بروز خطرات جانی و مالی جلوگیری می کند. حال باید توجه داشته باشید که طراحی حفاظ برای بالکن می تواند در زشت یا زیبا شدن نمای ساختمان تاثیر کاملا مستقیم داشته باشد. بنابراین یکی از بهترین اقدامات برای ساخت حفاظ بالکن، استفاده از حفاظ های استیل است. دوام و ماندگاری حفاظ امری با اهمیت است که لازم است انتخاب نوع مواد به کار رفته در ساخت آن مورد توجه قرار بگیرد. حفاظ بیرونی استیل ضد زنگ زدگی و پوسیدگی است و می تواند در تمامی شرایط آب و هوایی زیبایی خود را حفظ کند. بنابراین دیگر نگران تابش شدید نور خورشید و باران و برف نخواهید بود که آسیبی به حفاظ برساند.

استفاده از حفاظ استیل برای ورودی بانک ها و ادارات

علاوه بر اینکه ساختمان های مسکونی نیاز به امنیت دارند، اکثر ساختمان های اداری و تجاری نیز نیاز دارند که بر درب های ورودی آن ها حفاظ نصب شود تا از ورود متجاوزان به خوبی جلوگیری کند. امروزه اغلب بانک ها به منظور ایجاد امنیت از حفاظ های استیل استفاده می کنند که در کنار امنیت بالا، امکان رویت فضای بانک را نیر تامین می کند. از این رو اکثر مکان های تجاری و اداری مهم همچون بانک ها از حفاظ استیل درب ورودی استفاده می کنند. البته حفاظ با جنس های مختلف دیگر همچون آهن نیز وجود دارد اما استیل ظاهری براق و درخشان دارد از نظر زیبایی نیز خواسته های مشتریان را برآورده می کند از این رو حفاظ های استیل طرفداران بیشتری نسبت به سایر حفاظ ها دارند. به دلیل اینکه در ساخت قسمت درونی این حفاظ های استیل بانکی از میله های آهنی استفاده می شود که با استفاده از جوش آرگون به هم وصل شده اند، بسیار محکم و مقاوم می باشند. در ادامه بر روی آن ها قطعات لوله و پروفیل استیل کارگذاری می شود تا نمای مناسبی داشته باشند. بنابراین در این حفاظ های استیل بانکی موارد ایمنی همراه با هماهنگی ظاهری به خوبی به کار برده شده است.

 

حفاظ استیل، جایگزین درب فلزی آپارتمان

باتوجه به استفاده از چوب در ساخت درب ورودی آپارتمان ها؛ به منظور ایجاد امنیت بالاتر معمولا درب نرده ای فلزی در ورودی واحد های آپارتمان ها نصب می شود که البته نمای زیبایی ایجاد نمی کند. استفاده از نرده های استیل برای افزایش امنیت واحدهای آپارتمانی امروزه استقبال قابل توجهی دارد. زیرا در کنار مقاومت بالا و ایجاد امنیت مورد نظر؛ به زیباسازی ظاهر و فضای آپارتمان نیز کمک می کند. از آنجایی که هدف استفاده از میله های استیل در ورودی آپارتمان افزایش امنیت است، لازم است در انتخاب مواد برای ساخت این نرده ها دقت نظر لازم انجام شود تا مقاوت مورد نظر تامین شود.

قیمت نصب حفاظ استیل و عوامل موثر بر آن 

با توجه به درصد و نوع عناصر به کار رفته در تهیه استیل، انواع مختلفی استیل با خصوصیات رفتاری متفاوت در بازار موجود است که هر یک با کد اختصاصی شناسایی می شوند. به منظور تخمین قیمت نصب حفاظ استیل برای یک فضا؛ نوع استیل و کیفیت آن تعیین کننده خواهد بود. در میان مدل های مختلف استیل باید بدانید که قیمت استیل 201 از نوع 304 ارزان تر است. حال واضح است با توجه به اینکه از کدام نوع استیل در ساخت حفاظ استفاده شده است، قیمت آن تغییر خواهد کرد. در این میان عوامل دیگری نیز هستند که موجب تغییر قیمت خرید حفاظ و هزینه های نصب آن می شوند. بنابراین بیان یک قیمت واحد و یکسان برای انواع حفاظ ها امکان پذیر نیست. از عوامل اصلی تاثیرگذار بر قیمت حفاظ می توان قطر لوله استیل را نام برد. کیفیت استیل و یراق آلات مصرفی در آن، مدل حفاظ، متراژ مورد نظر برای نصب حفاظ، رنگ حفاظ استیل و همچنین هزینه های حمل و نقل برای مکان های دور و نزدیک از مهم ترین عوامل موثر در تغییرات قیمت حفاظ هستند. برای حفاظ های استیل بانکی که در مقابل درب های شیشه ای بانک نصب می شوند، به دو صورت قیمت حفاظ محاسبه می شود. اگر درب های شیشه ای ورودی بانک به صورت ثابت باشد هزینه خرید و نصب حفاظ استیل کمتر خواهد شد. برای درب های بازشونده باید مقاومت بیشتر باشد و از این رو هزینه حفاظ بیشتر خواهد بود. 

 

مزایا و ویژگی های مثبت استفاده از حفاظ استیل برای درب ورودی، بالکن و پنجره

از آن جا که حفاظ استیل مستحکم است بنابراین خیلی دیر نیاز به تعویض آن پیدا خواهید کرد. بنابراین نسبت به سایر وسایل و مواد ساختمانی، بسیار مقرون به صرفه است. این حفاظ های استیل را در جاهای مختلف ساختمان می توان به کار برد و از سوی دیگر طرح های حفاظ بسیار متنوع است و می توانید مطابق با سلیقه خود هر کدام را که مد نظر داشته باشید سفارش دهید. جنس حفاظ استیل به گونه ای است که در برابر شرایط اسیدی، قلیایی، حرارت و به خصوص اشعه خورشید بسیار مقاوم می باشد. از همه مهم تر اینکه اکثر افراد نگران تمیز کردن حفاظ ها هستند که کاری سخت و طاقت فرسا است. اما لازم به ذکر است که حفاظ استیل دارای سطح صاف و صیقلی است که تمیز کردن آن بسیار آسان است و نیاز به مواد و ابزار خاصی ندارد. استیل در گذر زمان تغییر رنگ نمی دهد و همچون روز اول می درخشد. همچنین این حفاظ ها ضد خش هستند و صیقلی بودن و کیفیت سطح آن کمتر نمی شود.

نکات مهم برای ساخت و نصب حفاظ استیل

یکی از نکات مهم برای ساخت حفاظ استیل این است که برای قسمت های اصلی آن، میلگردهای آجدار در درون حفاظ مورد استفاده قرار بگیرد. زمانی که قرار است حفاظ استیل برای بالکن و پنجره به کار برده شود باید از استیل های نوع 304 استفاده شود. فاصله بین میله ها و ارتفاع آن ها به منظور ایجاد امنیت مورد نظر، پارامتری است که باید طبق استاندارد مشخصی اجرا شود،  فاصله بین میله ها باید به گونه ای باید که سر انسان عبور نکند، ( در حدود 12 الی 15 سانتی متر) همین امر باعث می شود اگر کسی قصد ورود داشته باشد مجبور به برش لوله ها شود که کار سختی است. همچنین ارتفاع میله ها بسته به موقعیت استفاده متفاوت است  به عنوان مثال برای فضای یک بانک باید ارتفاع میله های حفاظ به صورت کامل اجرا شود تا هیچ راه نفوذی وجود نداشته باشد  ولی برای یک بالکن با توجه به مکان ، می تواند ارتفاع های مختلف و محدود تری داشته باشد. برای حفاظ های بالکن علاوه بر دیواره ها بهتر است میله ها را به سقف نیز به خوبی متصل کرد.

 

 

 

منابع:

https://www.akat-co.com/
http://www.steel-handrail.ir/
http://railing-shield-steel.ir/
http://www.steel-handrail.ir/
https://www.akat-steel.ir/

 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟
استفاده از حفاظ استیل در چه مکان هایی کاربرد دارد؟

مدل های مختلف حفاظ استیل در پشت پنجره با شیشه های تک جداره و دو جداره، فضای تراس، حفاظ درب آپارتمان، شیشه ی بانک ها، شیشه جواهر فروشی ها، شیشه پاساژها و صرافی ها و تمامی مکان های اداری مهم کاربرد فراوانی دارد.

استیل 304 چیست؟

استیل به 2 بخش استیل 304 و استیل 201 تقسیم می گردد. استیل 304، نوعی استیل ضدزنگ است که مناسب برای مناطق مرطوب و همچنین استفاده در فضای بیرونی ساختمان می باشد و در صورت بارش برف و باران هیچ مشکلی در ظاهر استیل به وجود نمی آید.

اهمیت نصب حفاظ استیل نسبت به متریال دیگر چیست؟

جنس حفاظ استیل به گونه ای است که در برابر شرایط اسیدی، قلیایی، حرارت و به خصوص اشعه خورشید بسیار مقاوم می باشد همچنین دارای سطح صاف و صیقلی است که تمیز کردن آن بسیار آسان است و نیاز به مواد و ابزار خاصی ندارد. نوع 304 آن ضدزنگ می باشد رطوبت برای این نوع استیل تهدید محسوب نمی شود.

قیمت نصب حفاظ استیل به چه صورت محاسبه می گردد؟

در میان مدل های مختلف استیل باید بدانید که قیمت استیل 201 از نوع 304 ارزان تر است. حال واضح است با توجه به اینکه از کدام نوع استیل در ساخت حفاظ استفاده شده است، قیمت آن تغییر خواهد کرد بنابراین بیان یک قیمت واحد و یکسان برای انواع حفاظ ها امکان پذیر نیست. از عوامل اصلی تاثیرگذار بر قیمت حفاظ می توان قطر لوله استیل را نام برد. کیفیت استیل و یراق آلات مصرفی در آن، مدل حفاظ، متراژ مورد نظر برای نصب حفاظ، رنگ حفاظ استیل و همچنین هزینه های حمل و نقل برای مکان های دور و نزدیک از مهم ترین عوامل موثر در تغییرات قیمت حفاظ هستند.