گیشه شیشه ای- فروش انواع گیشه بانکی

دسته بندی ها: مقالات

گیشه شیشه ای

 

گیشه های شیشه ای می تواند بهترین راه حل برای حفظ حریم مراجعه کنندگان و متصدیان در هر شغلی باشد زیرا علاوه بر حفظ ایمنی برای هر دو و ایجاد مانعی برای انتقال ویروس می تواند ارتباط بصری لازم را برای آنان به وجود آورد. این شیشه عموما بر روی میزهای چوبی و فلزی برای ایجاد حالت جداسازی بین کارمند و مراجعه کننده قرار می گیرد. از این شیشه در بانک ها، صرافی ها، طلافروش ها و… کاربرد فراوانی دارد.

 

 

گیشه شیشه ای چیست؟

گیشه بانکی که به آن شیشه باجه یا کانتر می گویند، به اشکال مختلفی در بانک ها، فروشگاه ها، ادارات و حتی در منازل نیز مورد استفاده قرار می گیرند. همان طور که می دانید شیشه یک متریال ثابت در اکثر مکان ها بوده که علاوه بر کاربردی که دارد، برای تزئین بیشتر دکوراسیون نیز از آن استفاده می شود. به احتمال زیاد شما در مکان های مختلفی همانند سینما و بانک، گیشه های شیشه ای را مشاهده کرده اید. لازم است بدانید که اکثر این گیشه ها از شیشه سکوریت ساخته می شوند. گیشه شیشه ای به طور معمول بر اساس سلیقه مشتری ساخته می شوند. شما می توانید براساس ضخامت، نوع شیشه و اندازه، هر یک از مدل ها را به راحتی سفارش دهید.

گیشه شیشه ای
گیشه شیشه ای

مزایای به کارگیری گیشه بانکی

 • ایجاد فواصل مناسب میان کارمندان و مراجعین: بهترین حریم خصوصی را برای کارکنان و مراجعه کنندگان دارد.
 • جلوگیری از شیوع ویروس و بیماری ها: انتقال انواع بیماری های ویروسی به میزان بسیار زیادی کاهش می یابد و در نتیجه سلامت عمومی جامعه به طور چشمگیری افزایش پیدا می کند.
 • تقسیم بندی مناسب فضا: این گیشه ها از آن جا که از شیشه ساخته شده اند، دارای سطح شفافی هستند و طرفین می توانند یکدیگر را ببینند بنابراین با استفاده از این گیشه های بانکی ارتباط چشمی لازم و مناسب میان افراد به خوبی فراهم می شود.
 • ارتباط مراجعه کننده با کارمند: برای این کار بر روی این صفحات شیشه ای در مکان مناسب دریچه هایی با برش های دقیق و کاربردی با استفاده از دستگاه واترجت ایجاد می شود. 
 • کنترل بهتر نور
 • تاثیر مثبت در دکوراسیون داخلی
 • فراهم کردن ایمنی بالا

گیشه شیشه ای

انواع شکل های گیشه بانکی

 • گیشه مدل دکه ای: این مدل بیشتر در مکان هایی استفاده می شود که ورود افراد غیر مجاز به داخل گیشه ممنوع باشد. همانند بانک ها
 • گیشه مدل صاف:  می توان گفت که گیشه های صاف از پراستفاده ترین گیشه های شیشه ای هستند که از آنها در اکثر مکان های عمومی استفاده می شود. جنس این مدل ها از شیشه سکوریت بسیار مقاوم بوده و نصب آن ها نیز به صورت عمودی است.
 • گیشه مدل دایره ای: گیشه دایره ای بیشتر در مکان هایی همانند طلافروشی ها کاربرد دارد. این مدل علاوه بر ایمن سازی فضا، جنبه تزئینی نیز داشته و در دکوراسیون داخلی مغازه ها تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.
 • گیشه مدل مکعبی: برای اداراتی که معمولا تردد زیادی وجود دارد، سفارش گیشه مکعبی بسیار مناسب است. 

گیشه شیشه ای

شیشه مورد استفاده در ساخت گیشه

شیشه ای که برای ساخت شیشه های گیشه شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرند از نوع شیشه های معمولی نیستند. بهترین شیشه برای استفاده در آن ها شیشه های سکوریت نشکن هستند که با ضخامتی حدود 10 میلیمتر تولید می شوند، البته با توجه به مکانی که برای آن از این گیشه ها استفاده می شود ضخامت شیشه متغییر است و در برخی موارد در ساخت این گیشه ها از شیشه های لمینت استفاده می شود، واضح است که این شیشه ها نسبت به شیشه های سکوریت بسیار مقاوم تر هستند و چندین برابر امنیت را افزایش می دهند. هر چند که ضخامت این شیشه ها بالاست اما با این حال ظرافت و زیبایی شیشه همچنان به قوت خود باقی است. برای شیشه های کانتر می توان از شیشه های رنگی نیز استفاده کرد.

گیشه شیشه ای

ارتفاع مناسب برای گیشه های بانکی

باید در نظر داشته باشید که ارتفاع کانتر نباید برای افرادی خاص مناسب باشد بلکه باید ارتفاع آن را به گونه ای تنظیم کنید که افراد با قدهای مختلف حتی افراد کوتاه قد، بتوانند به سهولت به کارهای خود رسیدگی کنند و کارمند را ببینند. از طرف دیگر باید ارتفاع آن به اندازه ای نیز بلند باشد که بتوان مانیتور مناسب برای استفاده کارمند را در پشت آن قرار داد که از سمت مقابل قابل دسترسی نباشد. میز کانتر باید به گونه ای طراحی شود که سهولت در تکمیل فرم های بانکی برای مراجعه کنندگان را فراهم نماید. نوع کلاسیک گیشه های بانکی به طور معمول 120 سانتی متر ارتفاع دارد.

 

گیشه بانکی،عاملی برای ایجاد یک سیستم امنیتی خوب و مانع سرقت

شیشه های گیشه بانکی از آن جا که از شیشه های نشکن ساخته می شوند، محافظت از موسسات مالی را فراهم می کند. مدت ها است که بانک ها هدف محبوب سرقت های مسلحانه به هر روشی هستند متأسفانه، این سرقت های مسلحانه فقط به از دست دادن پول منجر نمی شود، بلکه می تواند یک محیط ناامن برای کارمندان بانک و همچنین سایر مشتریان ایجاد کند. برای جلوگیری از مشکلات اساسی و ایمن نگه داشتن همه کارمندان در موسسه مالی، اقدامات امنیتی همچونگیشه بانکی ضد ضربه و ضد گلوله می تواند کمک بسیار بزرگی باشد. ایده مورد نظر نیز این است که اگر سارقان احتمالی بدانند شیشه ضد ضربه در محل وجود دارد یا حتی اگر هر نوع مانعی را بین منطقه مشتری و کارمندان مشاهده کنند، ممکن است احتمال کمتری داشته باشد که مکان شما را به عنوان هدف انتخاب کرده یا اقدام به عمل خشونت آمیز و یا سرقت کنند. زیرا در بسیاری از این سرقت ها زمان نقش اساسی را دارد و مجرمان نمی خواهند با وجود موانع غیر قابل نفوذ سرقتشان به تاخیر بیفتد و به دام پلیس گرفتار شوند.

گیشه شیشه ای

سهولت در برقراری ارتباط چشمی

تمام محافظت هایی که شیشه گیشه بانکی انجام می دهد فقط در صورتی مفید خواهد بود که مراجعه کنندگان بانکی و کارمندان همچنان بتوانند به راحتی با یکدیگر که در دو طرف پیشخوان هستند ارتباط برقرار کرده و تعامل کنند. خوشبختانه، مواد شیشه ای مورد استفاده برای ساخت شیشه کانتر بانکی وضوح زیادی را ارائه می دهند. بنابراین کارمندان و مشتریان می توانند به راحتی ببینند که با چه کسانی تعامل دارند. این سیستم های جداکننده همچنین می توانند شامل بلندگوها یا دهانه های انتقال صدا باشند. بنابراین در صورت ایمن بودن، ارتباط کلامی نیز آسان خواهد بود و از طرفی به راحتی انتقال وجوه، کارت های بانکی یا سایر موارد ضروری را بدون ایجاد خطر در امنیت تسهیل می کنند. این موارد اجازه می دهد تا کارمندان به راحتی و بدون دردسر کار خود را انجام دهند و در عین حال تجربه ای دلپذیر و ساده را برای مشتریان فراهم می کنند. 

 

گیشه شیشه ای یکی از عوامل زیباسازی در دکوراسیون اداری

همانطور که می دانید بانک ها و موسسات مالی یکی از مکان هایی هستند که می توانند در روند ترقی و توسعه یک کشور نقش اساسی و بسیار تاثیرگذاری داشته باشند. در هر مکان اداری که کارمندان در آن مشغول به کار هستند، یکی از مواردی که باعث افزایش بهره وری و توسعه در روند کاری می شود، داشتن دکوراسیون و چیدمانی مناسب است، به عبارتی می توان گفت که دکوراسیون مناسب هر مکان می تواند به میزان زیادی موجب جذب بیشتر مشتریان شود و جذب مشتری بیشتر اعتبار بانک را نیز افزایش می دهد. یکی از کارهای موثر در ایجاد یک دکوراسیون خاص و ویژه استفاده از کانتر بانکی شیشه ای است. مهم نیست که بانک چه زمانی تاسیس شده است. به راحتی می توان دکوراسیون داخلی بانک را با کانترها و گیشه های بانکی شیشه ای زیبا بازسازی کرد.

 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟
استفاده از کانتر بانکی چه مزایایی دارد؟

ایجاد حریم خصوصی برای کارکنان و مراجعه کنندگان، کاهش میزان انتقال بیماری های ویروسی، ایجاد ارتباط چشمی و بصری مناسب میان افراد.

ارتفاع کانتر های بانکی باید چگونه باشد؟

ارتفاع کانتر نباید برای افرادی خاص مناسب باشد بلکه باید ارتفاع آن را به گونه ای تنظیم کنید که افراد با قدهای مختلف حتی افراد کوتاه قد، بتوانند به سهولت به کارهای خود رسیدگی کنند و کارمند را ببینند، نوع کلاسیک کانترهای بانکی به طور معمول 120 سانتی متر ارتفاع دارد.

در چه مکان هایی می توان از کانتر بانکی استفاده کرد؟

به طور معمول از شیشه کانتر برای صرافی ها، بانک ها، طلافروشی ها، مراکز پیشخوان دولت، پلیس +10، اطلاعات بیمارستان ها و موارد مشابه استفاده می شود.

از چه نوع شییشه هایی برای ساخت گیشه بانکی استفاده می شود؟

بهترین شیشه برای استفاده در آن ها شیشه های سکوریت نشکن هستند که با ضخامتی حدود 10 میلیمتر ساخته می شوند. هر چند که ضخامت این شیشه ها بالاست اما با این حال ظرافت و زیبایی شیشه همچنان به قوت خود باقی است. البته با توجه به مکانی که برای آن از این گیشه ها استفاده می شود، برخی افراد در ساخت آن ها از شیشه های لمینت استفاده می کنند.