یراق آلات شیشه | فروش انواع یراق آلات شیشه سکوریت

دسته بندی ها: مقالات

یراق آلات شیشه سکوریت

 

 

یراق آلات

یراق آلات یا یراق به ابزارهای فلزی که از دیرباز به وسیله ذوب فلزات و قالب گیری آن ها ساخته می شد، گفته می شود. در ابتدا یراق آلات به ابزارهایی مانند کالاهای آهنی تولید شده مثل نیزه، شمشیر، افسار و زین گفته می شد. در طی گذشت زمان معنی این اصطلاح گسترش یافت و مواردی از جنس فولاد، آلومینیوم، برنج یا سایر فلزات و همچنین پلاستیک را نیز شامل شد.
 

انواع یراق آلات

 • یراق آلات دستی: یراق آلات دستی از ساده ترین یراق آلات می باشد که کاربرد وسیعی در زندگی روزمره دارد از مهمترین آنها می توان به پیچ گوشتی، آچار و... اشاره نمود.
 • یراق آلات برقی: استفاده از یراق آلات برقی نیازمند دقت بالا است. اگر چه کار شما را بسیار راحت می کند ولی باید احتیاط های لازم را در نظر داشت.
 • یراق آلات ساختمانی: یراق آلات ساختمانی از پرکاربردترین ابزارها در ساختمان سازی می باشد، یراق الات شیشهاز یراق آلات مهم استفاده شده در ساختمان سازی می باشد.

 

یراق الات شیشه

یراق آلات شیشه در واقع به قطعاتی گفته می‌شود که از آن‌ها در جهت تکمیل سازی قسمت‌هایی از ساختمان استفاده می شود. از پرکاربردترین زمینه‌هایی که شاهد استفاده یراق آلات شیشه در آن هستیم، می‌توان به محیط منزل اشاره کرد؛ چرا که این دست از یراق آلات بیشتر در مواردی چون شیشه حمام، بالکن، کرکره برقی، درب اتوماتیک، پارتیشن اشاره کرد.

استفاده از یراق آلات برای آسان‌تر شدن کاربرد وسایل

یراق آلات به آسان‌تر شدن کاربری وسایل و ابزارها کمک می‌کنند. مثلا یک شیشه بالکنی را در نظر بگیرید. استفاده از انواع لولاها می‌تواند در کاربردی‌تر شدن شیشه بالکنی از نظر نحوه باز و بسته شدن و روان بودن هر لت شیشه به هنگام باز و بسته شدن تاثیر بگذارد.

یراق آلات شیشه سکوریت

انواع یراق آلات شیشه سکوریت

یراق آلات شیشه سکوریت دارای تنوع بسیار بالایی است که به چند مورد در زیر اشاره می کنیم. به طور کلی یراق آلات شیشه سکوریت به این دسته ها تقسیم می گردد:

 1. دستگیره
 2. قفل
 3. بست
 4. لولا
 5. ریل
 6. فریم
 7. استوپ
 8. تجهیزات نصب
 9. یراق آلات بالکنی
 10. پکیج های درب اتوماتیک
 11. یراق آلات کرکره برقی
 12. ریموت ریسیورها و اکسز کنترل ها
 13. قوطی و لوله آهنی
 14. انواع چسب
 15. اسپری های نانو

 

کاربرد یراق آلات شیشه سکوریت

نکته‌ای که باید پیش از زیبایی ابزارآلات در نظر بگیرید، این است که هر کدام از یراق آلات چه کاربردی دارند؟ با توجه به این موضوع ما برخی از یراق آلات مورد استفاده برای شیشه را برای شما مورد بررسی قرار می‌دهیم تا با آن‌ها آشنا شوید و اطلاع درستی از کاربرد آن به دست آورید. از مدل‌های گوناگون یراق آلات شیشه می‌توان به مواردی چون دستگیره، لولا، ریل و... اشاره کرد.

یراق آلات شیشه سکوریت

یراق آلات شیشه سکوریت تنوع زیادی داشته و نقش مکملی مهمی در کنار این نوع شیشه ایفا می¬کنند. از جمله این محصولات می¬توان به موارد زیر اشاره کرد:

دستگیره شیشه سکوریت

یکی از مهم ترین یراق آلات شیشه سکوریت، دستگیره می باشد. دستگیره ها از جمله عناصر تشکیل دهنده و تکمیل کننده درب ها و پنجره ها فارغ از نوع آن ها می باشند. در دوره های مختلف و با وجود سبک های گوناگون معماری، دستگیره ها جایگاه ویژه ای داشته و دارند.

 

 • دستگیره ها در شکل ها و اندازه های مختلفی طراحی و به بازار عرضه می¬شوند. با استفاده از این گروه از یراق آلات شیشه سکوریت می توان درب و یا پنجره های سکوریتی را باز و بسته و یا در مواقع دلخواه، قفل کرد.
 • تنوع طرح و جنس دستگیره های شیشه سکوریت بسیار بالا بوده و می¬توان گفت برای هر سلیقه متفاوتی، دستگیره متفاوتی وجود دارد.

ریل شیشه سکوریت

از جمله پر اهمیت ترین یراق آلات شیشه سکوریت، که غالبا برای درب های کشویی شیشه ای مورد استفاده قرار می¬گیرد، ریل شیشه سکوریت است. ریل شیشه سکوریت قطعه ای است که قابلیت نصب بر روی لنگه شیشه ای ثابت مجاور و یا بر روی پروفیل اطراف درب شیشه ای اجرا دارد.

 • از جنس استیل ضد زنگ و یا آلومینیوم آب دیده و روکش دار ساخته می شود. همین ویژگی باعث می¬شود که این ریل در مقابل رطوبت هوا و زنگ زدن مقاوم بوده و آسیبی نبیند. این دسته از یراق آلات شیشه سکوریت موجب حرکت روان درب ریلی در هنگام باز و بسته شدن می گردد.
 • جنس این ریل استیل مقاوم در برابر رطوبت هوا و زنگ زدگی می باشد.

یراق آلات شیشه سکوریت

فریم شیشه سکوریت

یکی از کاربردی ترین این محصولات، فریم شیشه سکوریت می باشد. این فریم ها قابلیت رنگ شدن با استفاده از رنگ پودری الکترواستاتیک را دارند و غالبا در سه رنگ سفید، طوسی و بی رنگ به بازار عرضه می شوند.
فریم درب های شیشه ای با هدف هماهنگی با محیط اطراف درب، به صورت استیل ضد زنگ و نیز آلومینیومی روکش دار، موجود است. این قطعه از یراق آلات شیشه سکوریت در اطراف شیشه قرار گرفته و به همین دلیل تنوع بالایی در رنگ و طرح آن به کار گرفته می¬شود تا پاسخ گوی تمام سلایق گوناگون باشد.

استوپ شیشه سکوریت

استوپ شیشه سکوریت از جمله مهم ترین این محصولات است. این وسیله در زمان نصب و اجرای درب های شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد تا زمینه نرمی، سهولت و امنیت درب به هنگام باز و بسته شدن را فراهم سازد. 

 • داخل استوپ شیشه سکوریت با نوعی روغن پر می¬شود که مانع تاثیرگذاری منفی بر حرکت روان و راحت درب، در اثر نوسانات دمایی در فصل های مختلف سال می¬گردد.
 • استوپ ها با توجه به محل استفاده از درب شیشه سکوریتی و چگونگی باز و بسته شدن این درب ها، در انواع مختلف طراحی، تولید و به بازار عرضه می¬گردد.
 • در حال حاضر استوپ روکار و استوپ توکار از جمله مهم ترین استوپ های موجود، می¬باشند.
 • استوپ شیشه سکوریت برای نگهداری درب های سنگین سکوریت شیشه و حرکت راحت و روان آن اهمیت زیادی دارد.

بست شیشه سکوریت

یکی از پرکاربرد ترین و مهم ترین این محصول، بست شیشه به دیوار است. این بست به منظور اتصال شیشه به دیوار مورد استفاده قرار می¬گیرد. همچنین این بست برای اتصال دو شیشه به یکدیگر نیز کاربرد دارد. 

 • این قطعه از جنس استیل ضد زنگ و مقاوم در برابر رطوبت هوا بوده و طراحی و آبکاری متفاوت آن، سبب تمایزش با دیگر یراق آلات شیشه سکوریت شده است.
 • از انواع بست می توان به گونیایی، نبشی، گرد، بست 108، بست 120، بست 80*80 و... اشاره کرد.
قفل شیشه سکوریت

قفل از جمله یراق آلات شیشه سکوریت است که به منظور ایجاد امنیت بر روی انواع درب ها و نیز درب ساخته شده از شیشه سکوریت، نصب می گردد. استفاده از قفل از دیرباز تا کنون در شکل های مختلف آن رایج بوده است. مصارف خاص و امنیتی قفل شیشه سکوریت موجب شده است که انواع گوناگونی از آن تولید و به بازار عرضه شود. 
جنس، شکل و محل نصب قفل شیشه سکوریت موجب تنوع در آن ها شده و همان طور که می دانید بیشترین کاربرد قفل شیشه سکوریت برقراری امنیت مکان مورد نظر توسط انواع درب های شیشه ای می باشد.

 • در حال حاضر قفل شیشه سکوریت در دو نوع داخلی و وارداتی موجود است.

 

لولا شیشه سکوریت

این دسته از محصولات قطعه ای مفصل مانند است که وظیفه اتصال دو طرف یک وسیله به هم را بر عهده دارد. به گونه ای که بین آن ها زاویه ای چرخشی ایجاد می شود.
تمامی درب ها نظیر درب های ساخته شده از شیشه سکوریت، به این وسیله نیاز دارند تا بتوانند باز و بسته شوند. لولاهای شیشه سکوریت علاوه بر متنوع بودن از لحاظ مصرف، در جنس و ماده اولیه نیز متفاوت هستند.

درزگیر شیشه سکوریت

درزگیر شیشه سکوریت از پلاستیک فشرده شفاف تهیه شده و روی درب نصب می شود.
وظیفه درزگیر پر کردن فاصله بین شیشه و جلوگیری از ورود گرد و خاک، آب و سرما است. درزگیر دارای انواع روبه جلو و کناری بوده و باعث می شود درب شیشه سکوریت در یک جهت باز شود.

ضربه گیر شیشه سکوریت

ضربه گیر از پلاستیک فشرده شفاف تهیه شده و روی درب های ریلی و کشویی نصب می شود. این محصول فاصله بین درب شیشه سکوریت با دیوار یا فریم را پر می کند.
برای جلوگیری از شکستگی یا خرابی شیشه سکوریت از یراق آلات با کیفیت استفاده کنید. علاوه بر این نحوه نصب یراق آلات نیاز به مهارت خاصی دارد؛ به همین جهت توصیه می شود از یراق آلات با کیفیت و از افراد متخصص برای نصب آن ها استفاده کنید.

یراق آلات درب و دستگیره

درب‌های ورودی ساختمان نیز از دستگیره‌های مخصوص به خود استفاده می‌کنند که در انواع و اندازه‌های مختلفی در بازار وجود دارند. یراق آلات درب شامل دستگیره، قفل، سیلندر، جک پشت درب، آرام بند، چشمی، شب بند، ضربه گیر، لولا و ... می‌باشد.

همه ما می دانیم که یراق آلات درب ها باید از ویژگی هایی چون ضدزنگ و با دوام بودن، برخوردار باشند، بنابراین بیشتر تولیدکنندگان استنلس استیل را به عنوان آلیاژ اصلی انتخاب می کنند. 
 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟