"انواع درب شیشه ای کشویی" برای فضای داخلی و خارجی

دسته بندی ها: مقالات

 

 

درب شیشه ای کشویی مدرن

درب ها علاوه بر اینکه برای راحتی در رفت و آمد و امنیت ساختمان به کار برده می شوند بلکه امروزه با انواع درب های شیشه ای موجود در بازار می توان از زیبایی ظاهری آن ها نیز استفاده کرد و این مورد را نیز در خرید درب مورد نظر خود در نظر گرفت. درب های کشویی نوعی درب هستند که در راستای یکدیگر و به صورت افقی بازو بست می شوند. طبق مطالعات اخیر، بازار درب های کشویی هر ساله بیش از پیش رشد می کند، دلیل این روند این است که مشتریان اکنون درب های بزرگ و گسترده ای که راحت باز و بسته شوند چه برای فضای داخلی و چه برای نمای بیرونی خانه هایشان می خواهند، برخلاف درب های لولا دار که برای باز شدن پانل شیشه ای درب باید فضایی برای شان اختصاص داده شود، هنگام استفاده از درب های کشویی این محدودیت وجود ندارد. با درب های کشویی می توان دهانه های بزرگی را ایجاد کرد که می تواند خانه  را باز کرده و ارتباط مستقیم تری با طبیعت و محیط بیرونی ایجاد کند. دهانه های بزرگ همچنین برای مناطق پر رفت و آمد مانند گذرگاه منتهی به پاسیو در حیاط پشتی خانه بسیار مناسب هستند. البته ناگفته نماند اکثر منازل از این نوع شیشه ها برای کمدهای بزرگ و همچنین کمدهای دیواری استفاده می کنند. دلیل این انتخاب آن ها نیز جابه جایی و حرکت آسان آن ها می باشد. برای ساخت آن ها می توان از شیشه های شفاف، شیشه های لاکوبل، انواع شیشه های سکوریت و شیشه لمینت و همچنین از تمامی شیشه های رنگی استفاده کرد. 

انواع درب کشویی برای تقویت فضای داخلی و خارجی

درب های کشویی می توانند سبک و جذابیت کلی خانه شما را ارتقا دهند. انواع مختلف آن ها را بشناسید تا درب کشویی مناسبی را پیدا کنید که خانه شما را دگرگون کند. صنعت درب با گرایش فعلی به سمت درب های کشویی پیش می رود. درب های کشویی هم می توانند به صورت ساده و دستی و هم به صورت اتوماتیک و برقی ساخته شده و مورد استفاده قرار بگیرد. هر کدام از آن ها ویژگی ها و مزایای مخصوص به خود را دارند که با توجه به این خواص می توانند برای انواع مختلف مکان ها مورد استفاده قرار بگیرند. علاوه بر فضاهای داخلی و ورودی ها و مکان های مختلف داخلی ساختمان می توان برای فضاهای خارجی نیز از این درب ها استفاده کرد. زیرا این درب ها از شیشه ساخته شده اند و شیشه در مقابل رطوبت، نور خورشید و انواع شرایط آب و هوایی می تواند به خوبی مقاومت داشته باشد و سال ها برای آن مشکلی به وجود نخواهد آمد.درب های شیشه ای کشویی در هر دو نوع دستی و اتوماتیک می توانند به صورت فریم لس ( بدون فریم ) و یا فریم دار مورد استفاده قرار بگیرند. هر چند که نوع فریم دار آن برای مکان ها خارجی بهتر است مورد استفاده قرار بگیرد زیرا دارای مقاومت بالاتری است.

استفاده از درب های شیشه ای ساده و کاربرد آن ها

با توجه به وضعیت آپارتمان نشینی امروزی واحدهای ساختمانی کوچکی که برای زندگی و محل کار ساخته می شوند، همواره برای نصب تمامی تجهیزات ساختمانی مشکل کمبود جا و مکان را دارند، در نتیجه بهره گیری از تجهیزات ساختمانی کم جا میتواند گزینه ای خوب و ثمر بخش باشد. برای مثال در خصوص انواع درب های کشویی و لولایی تصور کنید که درب لولایی به چه میزان مکان و فضای آزاد برای باز و بسته شدن نیاز دارد. برای کمبود جا بهترین راهکار استفاده از درب شیشه ای کشویی است به خصوص انواع ساده آن برای منازل مسکونی بسیار پر کاربردتر است. شیشه زمانی که به سمت دیوار کشیده شود و موازی با آن قرار بگیرد دیگر نیازی به فضای اضافی ندارد، علاوه بر ورودی های ساختمان، برای تقسیم بندی فضاهای مختلف ساختمان نیز استفاده از درب های شیشه ای ساده بسیار پر کاربرد و مفید است. با توجه به مکان و فضایی که این نوع شیشه ها مورد استفاده قرار می گیرند، می توان آن ها را به صورت درب های تک لنگه ای و دو لنگه ای طراحی و نصب کرد.

 

 درب های شیشه ای کشویی اتوماتیک ایجاد راحتی برای عبور و مرور

با توجه به اینکه شمار زیادی از بیماری ها از طریق سطوح و دست زدن افراد مختلف به آن ها بیشتر انتقال پیدا می کنند، بنابراین برای مکان هایی که روزانه افراد زیادی در آنجا رفت و آمد می کنند بهترین کار استفاده از درب های شیشه های کشویی اتوماتیک است. این شیشه ها علاوه بر اینکه برای نصب نیازی به مکان زیادی ندارند بلکه برای باز و بسته شدن نیازی به استفاده از دست نیز ندارند و به صورت خودکار و اتوماتیک در مواقع لازم باز و بسته می شوند. بنابراین این ویژگی آن ها می تواند به میزان زیادی سرعت و سهولت در رفت و آمد افراد را بهبود ببخشد و برای حرکت ترافیک ایجاد نخواهد شد. کار باز و بسته شدن این درب ها را یک سنسور حسگر طراحی می کند. این سنسور بسیار کاربردی در بالای درب قرار می گیرد و چشمی اتوماتیکی که برای آن تعبیه شده است باعث می شود که بتواند وجود افراد را در مقابل آن تشخیص بدهد و اتوماتیک وار باز و بسته می شود.

مزیت درب های شیشه ای کشویی 

درب های کشویی شیشه ای همیشه یک تقویت کننده زیبایی برای هر خانه ای بوده است. این یک ابزار مهم تزئین داخلی به ویژه برای خانه های شیک با محدودیت فضا با عبور هوا و نور است. درب های شیشه ای کشویی که در ابتدا در کشورهای آسیایی آغاز به کار کرده بود، در سراسر جهان با سبک، کاربرد، ایمنی و زیبایی توجه مردم را به خود جلب کرده است. امروزه از این نوع درب های کشویی شیشه ای برای چندین کاربرد در دفتر و محل اقامت استفاده می شود. زیرا نه تنها مسئله حفظ حریم خصوصی و امنیت را حل می کند بلکه پارتیشن اتاق را به صورت سفارشی فراهم می کند که می تواند به فضای بزرگتری تبدیل شود. به دلیل ویژگی ها و مزایای بسیار زیاد درب های کشویی شیشه ای، آن ها سالها است که اولویت اصلی مردم بوده اند. اصلی ترین ویژگی های برجسته در این درب ها که باعث جلب توجه افراد می شود شامل تقویت کننده سبک مدرن، افزایش نور طبیعی داخلی، حداکثر سازی فضا، مقاومت در برابر رطوبت، دوام بالا، ... می شود.
یکی دیگر از مزایای برجسته درب های شیشه ای کشویی، حداکثر سازی فضا است. درب های شیشه ای مانند آینه ها توهم نوری ایجاد می کنند که همین ویژگی احساس فضای بیشتر از فضای واقعی اتاق را فراهم می کند. به خصوص برای اتاق های کوچک تر که می خواهید جادارتر به نظر برسند، بسیار مفید است. درب های کشویی بدون لولا ایجاد می شوند که به راحتی روی مسیر کشیده می شوند و می توانند بدون تاب خوردن و چرخش باز شوند. بنابراین طراحی و سبک درب های شیشه ای کشویی برای مکان هایی با فاصله کوچک که درب های دیگر عملکردی ندارند، بهترین هستند. رطوبت عامل مهمی در خراب کردن سایر درب ها با جنس های مختلف است. به خصوص اگر درب کشویی برای سرویس بهداشتی و حمام مورد استفاده قرار بگیرد. حتی در درون خانه نیز رطوبت موجود در هوا می تواند باعث آسیب دیدگی انواع درب ها شود و در طی چندین سال از زمان نصب، منجر به فرسودگی آن شود. با این حال، هرگز چنین شرایطی با وجود درب های کشویی شیشه ای تجربه نمی شود و این نشان می دهد که این درب ها همیشه گزینه بهتری هستند. به دلیل ساخت قاب آلومینیومی و استیل و همچنین مواد شیشه ای هیچ تغییری در آن ها ایجاد نمی شود و طول عمر بیشتری خواهند داشت.

انواع مختلف متریال مورد استفاده برای درب های شیشه ای کشویی

همانطور که واضح است برای ساخت و نصب هر نوع سازه ای باید از متریال های مربوط به آن استفاده کرد. متریال هایی که برای نصب درب شیشه ای کشویی نیز مورد استفاده قرار می گیرند، مخصوص به آن هستند. از این متریال ها می توان به ریل، قرقره، انواع فک ها از قبیل فک اسپایدری،فک پارسیان و... اشاره کرد. ریل از مهم ترین متریالی است که موجب حرکت و باز و بسته شدن درب های کشویی می شود، ریل هایی که برای ساخت درب های شیشه ای با شیشه سکوریت مورد استفاده قرار می گیرند را می توان به دو نوع ریل های استیل و آلومینیومی تقسیم بندی کرد. این دو نوع ریل از بهترین نوع و کیفیت هستند از این رو دوام بالایی دارند. هنگام باز و بسته شدن درب نیز سر و صدا ایجاد نمی کنند. هر کدام از ریل ها، کاور و غلتک مربوط به خود را دارند. از طرفی شیشه با استفاده از فک های پارسیان و اسپایدری به ریل وصل می شوند.
 

 

 

منابع:

https://www.marvin.com/products/doors/sliding
https://www.homestratosphere.com/types-of-sliding-doors/
https://www.emeralddoors.co.uk/blog/types-of-sliding-doors.html/
https://www.aluminiumtradesupply.co.uk/sliding-patio-doors/different-types-sliding-doors/
https://www.pella.com/ideas/doors/patio-doors/sliding/sliding-patio-door-styles/
https://en.wikipedia.org/wiki/Sliding_glass_door
https://www.stanekwindows.com/types-of-patio-doors.aspx
https://www.homify.in/ideabooks/216906/6-benefits-of-sliding-glass-doors-for-your-home
https://energyshieldwindowsanddoors.com/reasons-to-choose-a-sliding-glass-door/
https://www.hometips.com/buying-guides/doors-french-materials-construction.html
https://www.kingremodeling.com/siding-patio-door-materials

 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟
در استفاده از درب شیشه ای کشویی از چه متریالی استفاده می شود؟

برای ساخت و نصب هر نوع سازه ای باید از متریال های مربوط به آن استفاده کرد. متریال هایی که برای نصب درب شیشه ای کشویی نیز مورد استفاده قرار می گیرند، مخصوص به آن هستند. از این متریال ها می توان به ریل، قرقره، انواع فک از جمله فک اسپایدری و فک پارسیان و ... اشاره کرد.

مهم ترین ویژگی در های کشویی چیست؟

اصلی ترین ویژگی برجسته در این درب ها که باعث جلب توجه افراد می شود و دیگران را مجاب میکند بین گزینه های موجود این سبک را انتخاب کنند کم جا بودن آن هاست. این درب های کشویی برای باز شدن به موازات دیوار کشیده می شوند و دیگر فضایی را برای باز شدن اشغال نمی کنند.

آیا درب های کشویی شیشه ای مناسب نصب داخل محیط مرطوب هستند؟

رطوبت عامل مهمی در خراب کردن سایر درب ها با جنس های مختلف است. به خصوص اگر درب کشویی برای سرویس بهداشتی و حمام مورد استفاده قرار بگیرد. حتی در درون خانه نیز رطوبت موجود در هوا می تواند باعث آسیب دیدگی انواع درب ها شود و در طی چندین سال از زمان نصب، منجر به فرسودگی آن شود. با این حال، هرگز چنین شرایطی با وجود درب های کشویی شیشه ای تجربه نمی شود.

جهت استعلام قیمت انواع درب های کشویی شیشه ای چه اقدماتی باید انجام داد؟

از طریق شماره ی درج شده داخل سایت با کارشناسان واحد فروش مجموعه ارژن در تماس حاصل فرمایید در کوتاه ترین زمان پاسخ گوی شما هستیم.