مجری" انواع دودبند‌های شیشه‌ای" با تائیدیه آتش‌نشانی و تحویل فوری

دسته بندی ها: محصولات

شیشه دودبند

 

 

 

امروزه شیشه به عنوان یکی از مصالح پر کاربرد در ساختمان‌ها نقش مهمی را ایفا می‌کند. شیشه‌ها در رنگ‌ها و مقاومت‌های مختلف در نمای ساختمان، درب‌ها و پنجره‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. به مرور با افزایش توجه به ایمنی در شیشه، شیشه‌های سکوریت و ایمن با ضخامت‌های مختلف تولید و روانه‌ی بازار شدند. برای مصرف کنندگان بسیار اهمیت دارد که شیشه‌ها مقاومت مطلوبی دارا و همین‌طور عایق مناسبی برای صدا و حرارت باشند و در حین حفظ زیبایی محیط بتوانند خواسته‌های آن‌ها را برآورده کنند.

 

شیشه دودبند، شیشه آتش‌نشانی جهت پایان کار

شاید تابه حال اصطلاح شیشه دودبند را نشنیده‌اید و بیشتر واژه‌ی "شیشه راه پله" به گوشتان خورده است. شیشه دودبند با بهره‌گیری از شیشه سکوریت مقاوم به عنوان درب ورودی ساختمان و طبقات در راه پله‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شیشه در صورت بروز آتش سوزی در یکی از طبقات، مانع انتشار دود در راه پله‌ها خواهد شد. در گذشته در صورت بروز آتش در یک طبقه می‌دیدیم که آتش به باقی ساختمان هم سرایت می‌کرد و پخش دود در راه پله‌ها و طبقات بالا باعث ایجاد خفگی ساکنین می‌شد. شیشه دودبند در ساختمان‌هایی با تعداد طبقات بالا بیشتر نصب می‌شود تا ضمن جلوگیری از انتشار آتش و دود، ایمنی بیشتری برای ساکنین طبقات بالا ایجاد کند و راه پله‌ها را در صورت بروز بحران ایمن نگه دارد. شیشه دودبند ضمن ایجاد زیبایی، امنیت ساختمان را در شرایط بحرانی حفظ خواهد کرد. با نصب این شیشه دیگر لازم نیست نگران انتقال حرارت و دود در زمان بحران باشید و عبور و مرور ساکنین در شرایط خطرناک سهولت خواهد یافت.

 

شیشه دودبند

 

طبق قانون آتش‌نشانی برای ساختمان چند طبقه استفاده از شیشه سکوریت به عنوان درب دودبند مانعی ندارد؟

طبق قانون آتش‌نشانی برای افزایش ایمنی در ساختمان و راه پله‌ها به منظور ایجاد مانع در برابر آتش سوزی و گسترش دود در طبقات برای ساختمان‌های تا پنج طبقه روی همکف باید از شیشه سکوریت به عنوان شیشه دودبند استفاده شود که بین راه پله و آسانسور نصب شده و آن‌ها را از یکدیگر جدا می‌کند و برای ساختمان‌های بالای پنج طبقه از درب ضد حریق که آهنی یا فولادی است استفاده می‌شود که امنیت ساختمان را در زمان وقوع بحران تأمین کند.

 

شیشه دودبند

 

محل قرار گرفتن «شیشه آتش نشانی» در راه پله کجاست؟

شیشه‌ آتش‌نشانی و یا شیشه دودبند باید در جایی نصب شود که از گسترش دود در طبقات جلوگیری کند. توصیه می‌شود که شیشه دودبند در راه پله‌های اضطراری، درب‌های ورود و خروج و... به ویژه در مجتمع‌های پرجمعیت بکار گرفته شود. بهترین روش برای افزایش ایمنی ساختمان، استفاده از درب ها و پنجره‌های شیشه دودبند در هر طبقه بین آسانسور و پله‌ها است که در صورت بروز آتش در هر طبقه دود، حرارت و آتش به سایر طبقات سرایت نکند تا اقدامات امنیتی صورت گیرد. در این حالت آسیب وارده به ساختمان کنترل خواهد شد و دود در راه‌پله‌های اضطراری منتشر نخواهد شد و دیگر مشکلات خفگی ناشی از استشمام دود پیش نخواهد آمد.

 

استفاده از درب ریلی شیشه‌ای به عنوان «شیشه پایان کار»

خیر. شیشه پایان کار را با استفاده از شیشه سکوریت می‌توان بسته به درخواست مشتری بصورت دستی و برقی در ضخامت‌های مختلف و در طرح‌های سندبلاست متنوع در ساختمان‌ها نصب کرد. مدل‌های دستی می‌تواند به صورت لولایی و کشویی(ریلی) و مدل برقی هم می‌تواند در انواع مختلف نصب شود. تنها نکته حائز اهمیت در این نوع درب‌ها، یراق‌آلات مصرفی است که در شرایط بحرانی دچار مشکل نشوند و درب‌ها قفل نشده یا از کار نیوفتند. لازمه‌ی چنین امری استفاده از یراق‌آلات استاندارد و با کیفیت است تا در زمان وقوع بحران درب‌ها بدون ایراد کار کنند. 

 

شیشه دودبند

 

مزایای استفاده از «درب شیشه‌ای دودبند» چیست؟

طبق قانون آتش‌نشانی برای دریافت پایان کار ساختمان، استفاده از درب شیشه دودبند الزامی است. 
درب شیشه دودبند ضمن اینکه فضای داخلی ساختمان شما را زیباتر می‌کند، در صورت بروز آتش در یک طبقه، از انتشار آن در باقی طبقات جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود حرارت و دود ناشی از آتش سوزی به راه پله‌ها نفوذ نکند تا افراد در حین خروج از ساختمان دچار خفگی نشوند و از آسیب بیشتر به ساختمان جلوگیری می‌کند. 

  • شیشه دودبند در ساختمان به عنوان عایق مناسبی در فصول سرد و گرم محسوب می‌شود که از هدر رفتن انرژی جلوگیری می‌کند.
  • به دلیل شیشه‌ای بودن درب‌ها، در طول روز مانع انتشار نور طبیعی نمی‌شود.
  • از نفوذ حشرات و جانوران موزی هم به ساختمان جلوگیری می‌کند.
  • در شهرهای بزرگ که همواره آلودگی هوا مشکل رایجی است، موجب کاهش نفوذ دود و هوای آلوده‌ی بیرون به داخل ساختمان می‌شود. 

 

شیشه دودبند

 

عوامل مهم در تعیین «قیمت شیشه راه پله»

اکنون مزایای شیشه دودبند را شناختید بی تردید می‌توانید اقدام به نصب آن کنید. موارد زیادی بر روی قیمت شیشه راه ‌پله دخیل هستند، از جمله متراژ و ابعاد شیشه، نوع و رنگ شیشه، نوع لنگه درب مورد استفاده(درب کشویی و لولایی) و البته جنس یراق آلاتی که بکار رفته است. برای کسب اطلاع از قیمت دقیق پروژه‌ی خود با تیم فروش شرکت اَرژن دُر تماس حاصل فرمایید و با ارائه تعداد و ابعاد دهنه‌ی پروژه‌ پیش‌فاکتور دریافت کنید و پس از برسی قیمت حدودی و تائید می‌توانید برای بازرسی کارشناس مربوطه اقدام کنید.

 

برای گرفتن پایان کار از چه نوع شیشه‌ای باید استفاده کنیم؟

برای فروش ملک به تائیدیه پایان کار ساختمان نیاز خواهید داشت که این تائیدیه مستلزم تائیدیه آتش‌نشانی است. برای دریافت پایان کار ساختمان خود مطمئن شوید که تمامی قوانین و مقررات ساخت و ساز استاندارد را رعایت نمایید که استفاده از شیشه اطفاء حریق از جمله این قوانین است.

بنابراین نصب شیشه دودبند یا شیشه راه پله را نمی‌توانید نادیده بگیرید. در نصب شیشه دودبند از شیشه سکوریت که طی شوک حرارتی از شیشه‌ی خام تولید می‌شود، استفاده می‌گردد. روند تولید منحصر بفرد شیشه سکوریت آن را در برابر حرارت و سرما مقاوم می‌سازد و مقاومت آن را چندین برابر خواهد کرد.

 

اخذ پایان کار

گرفتن پایان کار ساختمان جزو موارد مهم و اساسی برای انتقال رسمی سند ملک محسوب می‌شود که این امر به عهده مالک یا سازنده می‌باشد. اخذ پایان کار نیازمند ارائه اسناد و مدارکی در خصوص استحکام بنا و تائیدیه‌هایی که توسط مهندسان فنی و مراجع ذی ربط به صورت نظارت مستقیم بر ساختمان به عمل می‌آید.

 

ارتباط با واتساپ فروش

آیا این نوشته را دوست داشتید؟
جهت گرفتن پایان کار ساختمان برای درب دودبند از چه نوع شیشه‌ای باید استفاده کنیم؟

در نصب شیشه دودبند از شیشه سکوریت که طی شوک حرارتی از شیشه‌ی خام تولید می‌شود، استفاده می‌گردد. روند تولید منحصر بفرد شیشه سکوریت آن را در برابر حرارت و سرما مقاوم می‌سازد و مقاومت آن را چندین برابر خواهد کرد.

محل قرار گرفتن «شیشه آتش نشانی» در راه پله کجاست؟

بهترین قسمت برای نصب درب ها و پنجره‌های شیشه دودبند در هر طبقه بین آسانسور و پله‌ها است که در صورت بروز آتش در هر طبقه دود، حرارت و آتش به سایر طبقات سرایت نکند تا اقدامات امنیتی صورت گیرد.

برای ساختمان چند طبقه استفاده از شیشه سکوریت به عنوان درب دودبند مانعی ندارد؟

طبق قانون آتش‌نشانی برای افزایش ایمنی در ساختمان و راه پله‌ها به منظور ایجاد مانع در برابر آتش سوزی و گسترش دود در طبقات برای ساختمان‌های تا پنج طبقه روی همکف باید از شیشه سکوریت به عنوان شیشه دودبند استفاده شود که بین راه پله و آسانسور نصب شده و آن‌ها را از یکدیگر جدا می‌کند

برای سفارش شیشه دودبند به شرکت اَرژن دُر چگونه باید اقدام کنیم؟

برای کسب اطلاع از قیمت دقیق پروژه‌ی خود با تیم فروش شرکت اَرژن دُر تماس حاصل فرمایید و با ارائه تعداد و ابعاد دهنه‌ی پروژه‌ پیش‌فاکتور دریافت کنید و پس از برسی قیمت حدودی و تائید می‌توانید برای بازرسی کارشناس مربوطه اقدام کنید.