انواع "پیشخوان های اداری و تجاری شیشه ای"

دسته بندی ها: مقالات

 

امروزه پیشخوان های شیشه ای، یکی از متداول ترین المان ها در بسیاری از  مراکز خرید به شمار می آیند. در واقع کمتر مکان تجاری و اداری را می توان یافت که از این پیشخوان های شیشه ای استفاده نکرده باشند. این نوع قفسه بندی ها مزایای بسیاری را برای کارفرمایان، کارمندان و مشتریان فراهم می کنند و به زیبایی هر چه تمامتر جواهرات، ساعت ها و سایر محصولات با ارزش را به نمایش می گذارند و همزمان از این اشیاء نیز محافظت می نمایند. بیایید از فاصله نزدیک تری به این گزینه های مدرن و زیبا نگاهی بیندازیم و مزایا، نحوه نصب و اجرا و کاربردهای آنها را از نظر بگذرانیم.


اهمیت پیشخوان های شیشه ای در بازاریابی

واقعیت این است که این نوع ویترین های شیشه ای، تجربه خرید بدون دردسر را برای مشتریان فراهم می کنند. در حقیقت قفسه های شیشه ای، دیدن کالاها را برای مشتریان آسان تر و راحت تر می کنند. و این یک فوت فروشندگی است که مشتری هر چقدر راحتتر بتواند در فروشگاه بگردد و راحت تر کالاهای موردنیازش را پیدا کند، احتمال بازگشتش به فروشگاه بیشتر خواهد بود و حتی ممکن است دفعه بعد، سایر خریداران بالقوه را نیز همراه خود بیاورد. بدین ترتیب در هزینه های بازاریابی نیز صرفه جویی خواهید کرد.

برندینگ موثر با تصویر سازی

آنچه مسلم است این است که پیشخوان های شیشه ای، در فروش محصولات موثر هستند. این گزینه ها حتی قبل از اینکه فروشندگان بتوانند با مشتریان بالقوه تعامل برقرار کنند و صحبت نمایند، کار تبلیغات محصولات را انجام می دهند. جالب است بدانید که می توانید آرم برند خود را روی آنها حک کنید تا به جنبه تبلیغاتی و جلب مشتری بیفزایید. پیشخوان های شیشه ای، ظاهری عالی دارند و مونتاژ و استفاده از آنها نیز آسان است به علاوه فضای با ظرافت و زیباتری ایجاد می کنند. این امر خصوصا برای فروشگاه هایی که یک تم خاص دارند، بسیار اهمیت دارد. یک تم منحصر به فرد به جذب مشتری کمک می کند، زیرا توجه انسان معمولا به چیزهای ناآشنا جلب می شود.

سهولت در کنترل و دسترسی

باید گفت پیشخوان های شیشه ای، کاملا قابل تنظیم هستند و بخش ها، اندازه ها و طرح های آنها بسته به سازنده متفاوت است. جالب است بدانید که این المان ها نگهداری وسایل را نیز آسان تر می کنند و ضمن اینکه در هر لحظه، به تمام آنها یک دید 360 درجه خواهید داشت و به راحتی هر کدام را بخواهید پیدا می کنید، زیرا همه چیز قابل مشاهده است. به این فکر کنید که تمیز کردن و نظم بخشیدن به وسایل، بدون این جعبه های شیشه ای چقدر سخت است. شیشه باعث می شود اشیاء، کمتر در معرض گرد و غبار و لکه ها قرار گیرند و کمتر نیاز به تمیزکاری داشته باشند. به علاوه، تمیزکردن خود شیشه نیز بسیار آسان است. حتی اگر لکه های سمجی روی شیشه ایجاد شده باشند، استفاده از یک لکه بر قوی شیشه نظیر اسپری های نانو باعث لکه زدایی با سرعت و به راحتی هر چه تمام تر می شود. 

ایمنی

استفاده از شیشه های ضد ضربه در ساخت پیشخوان های شیشه ای، باعث می شود که سطح ایمنی افزایش پیدا کند. زیرا از یک طرف، کلیه اشیاء با ارزش از دسترس سارقان و مجرمان دور نگه داشته خواهند شد و از طرفی به دلیل مقاومت شیشه در برابر فشار، این وسایل از آسیب خراب شدن و شکستگی و خراش در امان هستند. البته می توان برای آنها قفل و زنگ خطر نیز درنظر گرفت و امنیت را بالاتر برد. 
این گزینه ها علاوه بر ایجاد فضای فروش اضافی، همچنین در خدمت اهداف کاربردی هستند و به عنوان صفحه کار و محلی که مشتریان هزینه کالاها را پرداخت می کنند و یا فرم هایی را پر می نمایند نیز استفاده می شوند. نگهداری آنها آسان است و دوام بالایی دارند و بر خلاف المان های چوبی و فلزی، دچار خوردگی و فرسودگی و زنگ زدگی نمی شوند. ضمن اینکه از لحاظ بصری به وسعت فضا می افزایند و محیطی دلباز را به مخاطبان هدیه می دهند. تمام مزایای فوق باعث می شوند پیشخوان های شیشه ای، سرمایه گذاری پرسودی برای هر سبک طراحی داخلی کسب و کار باشند.

نورپردازی

همچنین اکثر این پیشخوان های شیشه ای به صورت استاندارد، دارای چراغ های LED قابل تنظیم هستند و نورپردازی زیبا و جذابی را فراهم می کنند تا توجه افراد بیشتری را به سوی خود جلب نمایند. بدین ترتیب، دید واضح تر و درخشان تری از کالاهای ارزشمند فراهم می شود و یک نقطه کانونی زیبا را برای فضای موردنظرتان رقم خواهید زد.


کاربرد پیشخوان های شیشه ای
 

پیشخوان شیشه ای باید در مکانی مناسب قرار داده شود، جایی که مشتریان در یافتن آن مشکلی نداشته باشند و در ضمن مانعی در سر  راه رفت و آمد محسوب نشود. بهترین مکان در كنار درب ورودی است تا اولین چیزی باشد كه مشتریان هنگام ورود به فروشگاه می بینند و یا در قسمت عقب فروشگاه برای كشاندن مشتریان به عمق فروشگاه و قرار دادن آنها در معرض محصولات بیشتراست. 
اما کاربرد پیشخوان شیشه ای محدود به مراکز خرید نیست بلکه در بسیاری از گیشه ها نظیر گیشه های دفاتر پیشخوان و پلیس، گیشه های بانکی و بیمارستانی و مراکز درمانی و دفاتر کاری و حتی در آشپزخانه های مدرن به عنوان مکانی برای صرف غذا یا قراردادن اشیاء و ظروف تزئینی به چشم می خورند.
همچنین در سوپرمارکت ها، غذاکده ها و کافه ها نیز کاربرد دارند. از آنجا که مواد غذایی می توانند در این پیشخوان های شیشه ای نمایش داده شوند، می توان آنها را گرم یا سرد نگه داشت و به طور معمول از دسترس بینندگان و از هرگونه تماس فیزیکی محافظت کرد تا شرایط بهداشتی مطلوب تری ایجاد شود.
در کافه ها و شیرینی فروش ها، از پیشخوان های شیشه ای برای نمایش انواع کیک ها و شیرینی ها و دسرها و بستنی ها استفاده می شود. از طرف دیگر، برخی غذاکده ها  از این المانها برای نگهداری و نمایش محصولات گوشتی داغ و پخته شده استفاده می کنند. بطور کلی همه چیز به این بستگی دارد که شما چه نوع نیاز تجاری در این رابطه دارید.

تولید، نصب و اجرای پیشخوان شیشه ای

در ابتدا در مورد نوع شیشه مورد استفاده برای ساخت پیشخوان های شیشه ای، باید گفت معمولا از شیشه سکوریت یا لمینت استفاده می شود. هر دوی این شیشه ها، ضد ضربه بوده و مقاومت بالایی در برابر حرارت دارند. تفاوت آنها عمدتا به فرآیند ساختشان و نحوه شکسته شدنشان باز می گردد. 
شیشه های سکوریت مورد استفاده در پیشخوان های شیشه ای، تحت حرارت بالا در کوره قرار می گیرند و سپس به سرعت خنک می شوند. بنابراین سطح بیرونی شیشه به شدت فشرده و محکم شده و مغز شیشه سختی کمتری داشته و حالت کشسانی دارد. بنابراین در هنگام شکستگی، به خرده هایی ریز فاقد تیزی بدل می شوند که هیچ خطری برای افراد حاضر ندارند. شیشه های لمینت نیز از دو پانل شیشه ای که یک لایه PVB را در برگرفته اند تشکیل می شوند. در هنگام ضربه و شکستگی، خرده های شیشه در لایه PVB گیر کرده و به اطراف پراکنده نمی شوند. 
و اما در مورد طرح پیشخوان های شیشه ای نیز باید گفت این المان ها در اشکال های مختلف ساخته می شوند. از متریال چوب یا آلومینیوم نیز می توان برای ساخت قاب شیشه ها و ثابت نگه داشتن آنها استفاده کرد. اما باید گفت جدا از طراحی پیشخوان شیشه ای موردنظرتان، می توانید آن را با رنگ ها و چاپ های متناسب با هویت برند خود نیز سفارشی کنید.
درب های شیشه ای کشویی این پیشخوان های شیشه ای، استفاده از آنها را بسیار آسان کرده و از آنها گزینه هایی جمع و جور می سازد که فضای کمتری را نسبت به دربهای لولایی اشغال می کنند. و در نهایت باید گفت بسته به کاربرد و محل استفاده، این المان ها ممکن است به صورت ثابت در جای مشخصی نصب شوند و یا قابل جابجایی باشند.
دقت کنید هنگام سفارش پیشخوان شیشه ای، لازم است که موارد مختلفی را مدنظر داشته باشید تا بدانید کدامیک برای فضای شما مناسب تر است. 
اینکه چه نوع محصولات یا کالاهایی را می خواهید به معرض نمایش بگذارید؟ 
چه فضایی برای قرارگرفتن پرسنل در پشت آن برای ارائه خدمات به نحوی مطلوب مورد نیاز است؟
 علاقمندید چه متریالی در کنار شیشه برای ساخت این ویترین های شیشه ای استفاده شود؟ 
و بسیاری از سوالات دیگر که باید پاسخی مناسب برای آنها داشته باشید. 


 

 

 

 

منابع:

https://www.slimlinewarehouse.com.au/display-counter-for-shop/sxtsetc3.aspx
https://www.speedframe.com.au/blog/6-benefits-of-glass-display-cabinets-for-retail-stores/
https://www.display-cabinets-direct.co.uk/blogs/news/7-benefits-of-using-retail-glass-display-cases-in-your-store
https://www.koolmaxgroup.com/blog/glass-display-counter-all-what-retailers-want/
https://www.mgmbaltic.com/products/shop-fitting-equipment-solutions/shop-counters/

 

 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟