تخته وایت برد شیشه ای

دسته بندی ها: مقالات

وایت برد شیشه ای

 

تخته های وایت برد، تخته هایی مناسب برای نوشتن مطالب 

تخته های وایت برد از زمان اختراع خود در دهه 1950 تاکنون مسیر پیشرفت طولانی را طی کرده اند. تقریبا همه افراد روزهایی که از گچ و تخته سیاه برای آموزش و یا جلسات اداری استفاده می کردند را به یاد دارند. گرد و غبار گچ علاوه بر اینکه موجب کثیف شدن لباس ها می شد، برای برخی افراد نیز بسیار آلرژی زا بود. با ساخت تخته وایت برد تمام این مشکلات برای استفاده از تخته نوشتاری برطرف شد. امروزه تخته های وایت برد از تنوع بسیار بالایی برخوردار شده است و می توانید آن ها را از هر شکل، اندازه و رنگی که بخواهید خریداری کنید. مهم ترین چیزی که باید بدانید این است که انواع مختلف تخته وایت برد از نظر کیفیت و کارآیی با هم متفاوت هستند. تخته وایت بردهایی وجود دارند که لکه دار می شوند، خراشیده می شوند یا تاب بر می دارند و طول عمر بسیار کمی دارند. ساخت تخته وایت برد شیشه ای تحول بزرگی در این صنعت به وجود آورد. 

ساختار تخته وایت برد شیشه ای

تخته وایت برد شیشه ای با شیشه های بسیار مقاوم همچون شیشه سکوریت، لمینت، لاکوبل  و ... ساخته می شوند. از آنجا که این تخته وایت بردها از شیشه ساخته شده اند، دارای سطح صاف و صیقلی و براق با تنوع رنگی بالایی می باشند که با هر دکوراسیون اطراف به راحتی می تواند ترکیب شود. برخی افراد گمان می کنند که چون تخته های وایت برد شیشه ای از جنس شیشه هستند، در نهایت می شکنند و عمر کمی دارند اما برعکس این نوع وایت برد از شیشه های نشکن ساخته شده و بسیار مستحکم و با دوام هستند. به جرات می توان گفت تخته های وایت برد شیشه ای، مقاوم ترین تخته های موجود در بازار هستند که اکثرا با استفاده از شیشه سکوریت ساخته شده و چهار برابر سخت تر از تخته های وایت برد سرامیکی یا انواع دیگر آن می باشند. این تخته ها به راحتی نمی شکنند و اصلا خراش بر نمی دارند. 

وایت برد شیشه ای

هزینه مورد نیاز برای خرید تخته وایت برد شیشه ای

نه تنها برای خرید وایت برد شیشه ای بلکه برای خرید هر وسیله ای باید میزان کارآیی و طول عمر آن را با هزینه ای که می پردازید مقایسه کنید .
اگر در مقایسه با سایر تخته وایت بردها بخواهید قیمت وایت برد شیشه ای را برآورد کنید، تخته وایت برد شیشه ای یکی از گزینه های گران به شمار می آید اما نکته قابل توجه اینجاست که مزایا، کیفیت و ماندگاری بالای این محصول است که ارزش آن را بیشتر از سایر محصولات مشابه می کند. این اطمینان را به شما می دهیم که اگر از تخته وایت برد شیشه ای خود به درستی استفاده کنید، هرگز نیازی به تعویض آن نخواهید داشت.

وایت برد شیشه ای تا چه مدتی کارایی دارد؟

از آنجا که تخته های وایت برد شیشه ای از سطح کیفی بسیار بالایی برخوردار هستند قیمت بالاتری نسبت به تخته وایت برد معمولی نیز دارند اما ماندگاری  بالای آن ها ارزش پرداخت این هزینه را دارد. حال با توجه به استفاده ای که شما می خواهید از این تخته داشته باشید بررسی کنید که آیا خرید این محصول برای شما مناسب است یا نه؟ اگر از تخته فقط استفاده گاه به گاه دارید و نیازی به ماندگاری آن ندارید، خرید وایت برد شیشه ای برای شما هزینه بر خواهد بود. اما اگر روزانه مدت زمان زیادی از این وسیله استفاده خواهید کرد و طول عمر آن برای شما مهم است و نمی خواهید هر از گاهی آن را تعویض کنید، وایت برد شیشه ای یک سرمایه گذاری بسیار مناسب است، زیرا نه تنها سال های سال می توانید از آن استفاده کنید بلکه نگهداری آن نیز بسیار ساده تر از موارد مشابه آن است.

وایت برد شیشه ای

تخته وایت برد شیشه ای مغناطیسی

تخته های وایت برد شیشه ای مغناطیسی جدیدترین محصولی هستند که در صنعت وایت بردهای شیشه ای روانه  بازار شده اند و کاربردهای بیشتری نسبت به سایر وایت بردها در مدارس، دانشگاه ها و حتی بیمارستان ها و کارخانه جات دارند. مزیت مهم این محصول این است که می توانید وسایل مربوط به آن و سایر وسایل مورد نیاز را با آهنربا به آن بچسبانید و از شلوغ شدن و بهم ریختگی دفتر جلوگیری کنید. شیشه به کار رفته در آن از جنس سکوریت می باشد و به دلیل استفاده از یک ورقه فلزی در پشت وایت برد، این خاصیت مغناطیسی برای آن به وجود می آید که موجب افزایش مقاومت آن نیز می شود. چون سطح آن از شیشه با ضخامت پوشیده شده است باید از آهنربا های قوی برای چسباندن وسایل به آن استفاده کنید. سطوح مغناطیسی به شما این امکان را می دهند که هنگام برگزاری جلسات یا کلاس درس، مقالات، نقاشی ها و سایر اسناد را هنگام ارائه به صفحه بچسبانید. در این صورت هم می توانید سند مورد نظر را توضیح دهید و هم مطالب مرتبط را بر روی تخته بنویسید.

 


استفاده از وایت برد شیشه ای به عنوان جداکننده محیط

از وایت برد شیشه ای با ابعاد بزرگ می توان به عنوان دیوار شیشه ای تقسیم کننده اتاق نیز استفاده کرد. زمانی که از آن ها برای جدا کردن فضای یک اتاق یا فضای ما بین اتاق ها استفاده می کنید، علاوه بر اینکه نقش جدا کننده را دارند، هر دو طرف آن دارای سطحی برای نوشتار خواهد بود که برای برگزاری جلسات کاربرد بسیار بالایی دارد. و شما محدودیتی در نوشتن ندارید میتوانید تمامی مطالب را به صورت دسته بندی شده بدون نیاز به پاک کردن متون قبلی به صورت یکپارچه روی وایت برد یا دیوار شیشه ای خود داشته باشین که همین امر موجب سهولت در تفهیم مطالب به بیننده میشود.

وایت برد شیشه ای


مزایای استفاده از تخته وایت برد شیشه ای

  • تخته های شیشه ای  به دلیل دوام و مقاومت زیاد در میان انواع دیگر تخته ها برجسته هستند. به دلیل همین مقاومت بالا به خصوص برای مدارس تا سالیان سال برای نسل های مختلف دانش آموزان قابل استفاده هستند و دچار فرسودگی نخواهند شد. 
  • تخته های شیشه ای به دلیل شفافیت، توانایی ترکیب شدن با هر محیطی را دارند. این تخته ها به دلیل سبک خاص خود، تصویری حرفه ای از محل کار شما برای دیگران به نمایش می گذارند. 
  • برخلاف تخته های وایت برد معمولی، شما همچنین می توانید به صفحه تخته شیشه ای خود نور LED اضافه کنید.
  • نصب این صفحات شیشه ای نیز بسیار آسان است و تنها چند دقیقه طول می کشد و نیازی نیز محل کار یا دفتر خود را تعطیل کنید.
  • تخته وایت برد معمولی  به مرور زمان، نه تنها کمرنگ و لکه دار می شود، بلکه به طور کلی دچار فرسایش نیز می شود. اما تخته های وایت برد شیشه ای این مشکل را ندارند. برخی از تخته های وایت برد شیشه ای بیش از 20 سال که به طور روزمره استفاده می شوند هنوز هم قابل استفاده هستند و ظاهر زیبایی دارند.
  • شیشه به خودی خود از نظر زیبایی بسیار جذاب است، اما می توانید آن را به هر رنگی که مایل باشید در آورید. به راحتی می توان با استفاده از تنوع رنگی بالای این شیشه ها تخته وایت برد را مناسب با فضای محل کار خود طراحی و خریداری کنید. از طرفی تخته های وایت برد شیشه ای ظاهری بسیار تمیز دارند و به دلیل مزایای زیاد محبوبیت بیشتری نسبت به سایر وایت بردها پیدا کرده اند. وایت بردهای قدیمی به دلیل ساختار یکسان بعد از گذشت زمان بسیار خسته کننده می شدند و رد لکه ها بعد از مدتی بر روی آن ها باقی می ماند
  • یکی از جنبه های مفید استفاده از شیشه به عنوان سطحی برای نوشتن، مقاومت در برابر لکه ها است. از آن جا که سطح شیشه غیر متخلخل است، باقی مانده رنگ ماژیک روی تخته، سطح آن را خراب نمی کند. این ویژگی به این معنی است که شما می توانید سال ها از یک سطح تمیز و بدون لکه لذت ببرید
  •  تمیز کردن وایت برد شیشه ای بسیار ساده است و برای پاک کردن نوشته های روی آن فقط به یک پد احتیاج دارید و دیگر نگرانی از بابت کثیف شدن محیط اطراف نخواهید داشت. اگر لکه ها خیلی هم مقاوم باشند می توانید با مقداری آب و صابون و مواد شوینده آن ها را به راحتی پاک کنید.

و در انتها خاطر نشان میکنیم که درسته این تخته ها از جنس شیشه هستند و شیشه ماده ای برنده هستش اما این شیشه ها به گونه ای طراحی شدند که سلامت شمارو به خطر نمی اندازد و اگر در منزل کودکی دارید از این جهت آسوده خاطر باشید.
 

 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟