"درب های شیشه ای لولایی" و متریال مرتبط به آن ها

دسته بندی ها: مقالات

 

درب های شیشه ای بهترین جایگزین درب های قدیمی

درب  قسمت مهمی از ساختمان به شمار می آید زیرا روزانه تمامی افراد برای ورود و خروج از آن استفاده می کنند، بنابراین یک محل پر تردد محسوب می شود. از این رو اینکه چه نوع دربی برای ورودی به کار برده می شود می تواند از چندین نظر قابل اهمیت باشد. درب مناسب باید به راحتی باز و بسته شود و افراد را برای عبور و مرور به دردسر نیندازد. همچنین باید متریال درب را به گونه ای انتخاب کرد که تا مدت های طولانی نیاز به تعویض نداشته باشد. یک درب شیشه ای لولایی از شیشه ایمنی مقاوم در ضخامت استاندارد 8 و 10 میلی متر ساخته شده است و می تواند با هر اندازه ای که مورد نیاز شما باشد، ساخته شود. در این صفحه، می توانید اطلاعاتی درباره انتخاب شیشه ای که ما ارائه می دهیم و همچنین لولاها، قفل ها و سایر متریال، بدست آورید.

 

انواع درب های شیشه ای اداری

درب های شیشه ای در سبک ها و مکانیزم های مختلفی وجود دارند، ازکشویی و لولایی گرفته تا چرخشی و تاشو. بنابراین چگونه تصمیم می گیرید کدام درب شیشه ای مناسب خانه شما باشد؟ در اینجا ما چند نوع درب شیشه ای و مزایای آن ها را بیان می کنیم.

 

درب شیشه ای تک لنگه

امروزه نصب یک درب لولایی در میان موارد موجود سنتی ترین گزینه به شمار می آید. درب های لولایی می توانند قاب دار و بدون قاب باشند و هر کدام از آن ها ظاهر بسیار متفاوتی دارند. انتخاب دستگیره ی درب نیز به شکل کلی و سبک درب کمک می کند. درب های شیشه ای لولایی می توانند برای به حداکثر رساندن فضای دهانه، با ضخامت باریک مورد استفاده قرار بگیرند. با این حال، به یاد داشته باشید که باید فضای خالی در مقابل آن ها برابر با عرض درب باشد. درب های لولایی در اندازه های مختلفی وجود دارند، اما در هر حالت قاب و لولاهای سازه ای باید بتوانند وزن درب را هنگام باز بودن تحمل کنند.

 

 

درب های تمام شیشه ای لولایی دو لنگه| درب شیشه ای رنگی

درب منزل خود را به راحتی می توانید طراحی و شخصی سازی کنید. ارائه ی خدمات گسترده ما در گزینه های شیشه ای و متریال این امکان را به شما می دهد تا دربی را طراحی کنید که مخصوص شماست. درب های تمام شیشه ای یک روش ساده برای جایگزینی درب های داخلی چوبی هستند. درب های تک لنگه تمام شیشه ای لولایی برای درب های ورودی به عرض 900 میلی متر مناسب هستند، بدین معنا که درب های لولایی شیشه ای دو لنگه می توانند برای درب های ورودی تا عرض 1800 میلی متر را به کاربرد. برای شیشه های رنگی نیز اکسیدهای فلزی در تولید به شیشه اضافه می شوند تا رنگ برنز و دودی به خود بگیرند. شیشه می تواند کاملاً سند بلاست شده و یا دارای طرح های خاص باشد. شیشه های رنگی همچنین برای کنترل نور خورشید استفاده می شوند زیرا انتقال نور را کاهش می دهند

 

 

مزایای نصب انواع درب های شیشه ای لولایی

شیشه از مواد طبیعی، جامد، مات (ماسه سیلیس ، سنگ آهک و سودا) ساخته شده و بدون بو، خنثی و بهداشتی است و پاسخی برای صرفه جویی در  مصرف انرژی و سازگار با محیط زیست است. مقاومت بسیار بالایی در برابر آب، محلول های نمکی، اسیدها، مواد قلیایی و حلال های آلی دارد. شیشه همچنین در برابر انبساط ، تاب خوردن یا تغییر رنگ مقاوم است. این درب می تواند به عنوان یک مزیت اصلی برای ایجاد سیستم امنیتی در یک خانه و یا محل کار باشد. از این رو محبوبیت و روند افزایش نصب درب های شیشه ای در زندگی مدرن امروزی به میزان زیادی گسترش پیدا کرده. 

 

نکات مهم در انتخاب دستگیره انواع درب های شیشه ای

یکی از متریال و یراق آلاتی که در درب های اداری شیشه ای باید مورد استفاده قرار بگیرد و از اجزای اصلی آن ها محسوب می شود، دستگیره ها هستند که تمامی افراد چه خواسته و چه ناخواسته روزانه به دفعات زیادی از آن ها استفاده می کنند. دستگیره از اجزای اصلی مورد نیاز برای ورود و خروج و همچنین ایجاد امنیت به حساب می آید. بنابراین امر بسیار ضروری است که هنگام خرید دستگیره جنس، نوع، طرح، مقاومت و کیفیت آن را در نظر بگیرید. در این میان جنس آن از سایر ویژگی های آن مهم تر است. زیرا آلیاژی که در ساخت آن به کار می رود هر چه مرغوب تر و با کیفیت تر باشد، احتمال آسیب هایی همچون زنگ زدن، شکستن و خوردگی آن به حداقل می رسد. به خصوص اگر قرار باشد از این دستگیره ها برای فضاهای مرطوبی همچون حمام، سرویس بهداشتی و.... مورد استفاده قرار بگیرد. 

 

 

ویژگی های قفل مرونی برای نصب بر روی درب شیشه ای

قفل مرونی از دیگر متریال مورد استفاده در درب های اداری شیشه ای و پارتیشن ها است. این نوع قفل در دو مدل به نام های نوا و فورما ساخته می شوند. این قفل های مرونی به دو صورت شیشه به دیوار و شیشه به شیشه قابل اجرا هستند که مدل شیشه به دیوار آن را در اصطلاح  قفل های تو قابی نیز می گویند، این نام به این دلیل بر این قفل ها نهاده شده است که زبانه قفل آن ها در داخل چارچوب قرار می گیرد. کاربرد دیگر آن برای قرار گرفتن شیشه در کنار شیشه است. در آن صورت مادگی این قفل بر روی شیشه روبرو  قرار می گیرد و در نتیجه زبانه درب مقابل درون این مادگی قفل می شود. این دستگیره از آن دسته دستگیره هایی است که دارای دستگیره اهرمی نمی باشد که با پایین کشیدن آن بتوان درب مورد نظر را باز کرد. از این رو برای باز کردن دربی که بر روی آن قفل مرونی کار گذاشته شده است باید دکمه روی قفل را فشار داد.

 

 

دستگیره فرودگاهی

در میان دستگیره های مختلفی که برای شیشه سکوریت مورد استفاده قرار می گیرد، دستگیره فرودگاهی از امنیت بیشتری برخوردار است. علاوه بر امنیت، از سایر ویژگی های خوب این دستگیره پرکاربرد می توان جنس استیل ضد زنگ بودن بدنه آن را نام برد. از طرفی سایر اجزاهای داخلی آن نیز از آلومینیوم ضد زنگ ساخته شده است. این موارد به وضوح بیانگر کیفیت بی نظیر این دستگیره ها است. دستگیره فرودگاهی  را می توان برای درب های شیشه ای با ضخامت 10 الی 12 میلی متر به خوبی به کار برد. این نوع قفل ها اکثرا  برای پارتیشن های شیشه ای به کار می رود. مکان قرار گرفتن قفل دستگیره فرودگاهی در وسط درب می باشد و نوع قفل شدن آن نیز به این صورت است که از بیرون به وسیله کلید قفل می شود اما از داخل به وسیله شاسی قفل خواهد شد.

 

 

 دستگیره هوپه

دستگیره هوپه ساخت کشور سوئیس است و دارای زبانه ای بسیار نرم است. این دستگیره علاوه بر اینکه ظاهر شیکی دارد، دارای جنسی ضد زنگ می باشد. از نظر کیفیت نیز می توان گفت این محصولات از کیفیت و دوام بالایی برخوردار هستند. توجه داشته باشید که جنس تمامی یراق آلاتی که در درب های شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد را باید از بهترین نوع انتخاب کنید، زیرا کیفیت این یراق آلات تاثیر به سزایی در طول عمر، دوام و کارآیی درب شیشه ای خواهد داشت.
دستگیره هوپه و فرودگاهی که کمی پیش تر به آن اشاره کردیم را می توان هم برای درب ها تک لولایی به کار برد زیرا که مقابل آن ها داخل چهارچوب یا دیوار تعبیه می شود هم برای درب های دو لایی که در آن ها مقابل دستگیره به شیشه روبرو متصل می شود و این خود یک مزیت بسیار خوب این دستگیره ها محسوب می شوند.

 

 

 

منابع:

https://www.thestainedglassdoorscompany.com/
https://www.doors4uk.co.uk/what-is-a-hinged-glass-door
elegantdoors.co.uk/hinged_glass_doors
https://www.makaan.com/iq/living/sliding-or-hinged-which-door-is-better
https://www.houzz.com.au/magazine/6-types-of-glass-doors-and-their-transparent-benefits-stsetivw-vs~53245151

 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟
استاندارد عرض هر لنگه درب لولایی با 2 لولا چه مقدار باید باشد؟

درب های تک لنگه تمام شیشه ای لولایی برای درب های ورودی به عرض 900 میلی متر مناسب هستند، بدین معنا که درب های لولایی شیشه ای دو لنگه می توانند برای درب های ورودی تا عرض 1800 میلی متر را به کاربرد.

مزایای انواع درب های شیشه ای چیست؟

شیشه از مواد طبیعی، جامد، مات (ماسه سیلیس ، سنگ آهک و سودا) ساخته شده و بدون بو، خنثی و بهداشتی است و پاسخی برای صرفه جویی در  مصرف انرژی و سازگار با محیط زیست است. مقاومت بسیار بالایی در برابر آب، محلول های نمکی، اسیدها، مواد قلیایی و حلال های آلی دارد. شیشه همچنین در برابر انبساط ، تاب خوردن یا تغییر رنگ مقاوم است.

در صورتی که مقابل دستگیره، دیوار یا فریم چهارچوب نباشد دستگیره چگونه نصب می شود؟

در آن صورت مادگی این قفل بر روی شیشه روبرو  قرار می گیرد و در نتیجه زبانه درب مقابل درون این مادگی قفل می شود.

در هنگام خرید دستگیره درب شیشه ای به چه نکاتی باید توجه داشت؟

این امر بسیار ضروری است که هنگام خرید دستگیره جنس، نوع، طرح، مقاومت و کیفیت آن را در نظر بگیرید. در این میان جنس آن از سایر ویژگی های آن مهم تر است. زیرا آلیاژی که در ساخت آن به کار می رود هر چه مرغوب تر و با کیفیت تر باشد، احتمال آسیب هایی همچون زنگ زدن، شکستن و خوردگی آن به حداقل می رسد.