شیشه جام آکاردئونی | جام بالکنی شیشه های جمع شونده

دسته بندی ها: مقالات

شیشه آکاردئونی

 

 

شیشه جام بالکنی

اگر در حال برنامه ریزی برای بازسازی خانه یا ساخت خانه جدید هستید، می توانید شیشه آکاردئونی را در فضای جدید خود نصب کنید تا خانه لوکسی را با مشاهده مناظر فضای باز ایجاد کنید. موارد زیادی وجود دارد که باید در زمان استفاده از شیشه های جام بالکنی در نظر بگیرید. پیکربندی شیشه های آکاردئونی بسیار مهم است زیرا بسته به عوامل مختلفی مانند جهت بازشو، رنگ فریم با توجه به رنگ نما و سایر درب های بیرونی ساختمان و ... می بایست سفارش داده شوند. پیشنهاد می کنیم از این راهنما برای کمک به انتخاب بهتر پیکربندی شیشه های جمع شونده مورد نظر خود استفاده کنید.

شیشه آکاردئونی

شیشه آکاردئونی

اینکه شیشه آکاردئونی چیست؟ شیشه آکاردئونی به گروهی از شیشه ها گفته می شود که از چند لت فریم با بدنه تمام شیشه تشکیل شده است که بر روی ریل های آلومینیومی بسیار مقاوم قرار گرفته اند. اصلی ترین تفاوت این شیشه ها با شیشه های تاشو در نحوه باز و بسته شدن آنها می باشد، به طوریکه با حرکت اولین لت در آکاردئونی ها، سایر لت ها نیز به صورت هفت و هشتی در ریل حرکت می کنند. چرا که وقتی باز می ‌شوند، شبیه چین‌ های آکاردئون هستند. این دربها از سه یا چند پانل تشکیل شده اند که با لولاهایی به هم متصل می شوند تا باز و بسته شوند. به عنوان راه حل های مبتکرانه برای محیط هایی که نیاز به فضا و تهویه اضافی دارند، درب ها و پنجره های آکاردئونی با تا شدن شیشه ها بر روی یکدیگر حداکثر فضای باز محیطی را فراهم می کنند.

در واقع این درب ها مجموعه‌ ای از پنل‌ های شیشه ‌ای هستند که روی یک ریل نازک قرار می ‌گیرند و هنگام باز شدن در کنار هم جمع می ‌شوند و باعث صرفه‌جویی در فضا و دسترسی آسان به فضای باز می‌ شوند. هنگامی که این شیشه ها بسته می گردند، دربها به دلیل قاب مینیمال خود مانند یک دیوار شیشه ای گسترده عمل می کنند.

 

جام بالکنی شیشه های جمع شونده

در حالی که راه‌های مختلفی برای استفاده از درب ها و پنجره های شیشه ای در طراحی خانه ها وجود دارد، اما تعداد کمی از آن‌ ها به اندازه شیشه های جام بالکنی و یا آکاردئونی شیشه‌ای ظریف و زیبا هستند. جام بالکنی های شیشه ای تاشو یک ویژگی مشترک در بسیاری از خانه‌ های رویایی و لوکس به شمار می روند، آن ها مناظر خیره ‌کننده را به همان زیبایی و بدون مانع به شما نشان می ‌دهند و خانه‌ ها را با نور طبیعی پر می‌ کنند. این شیشه های تاشو از کف تا سقف نصب شده و می ‌توانند یک انتقال تصویر از مناظر از یک فضای باز به یک اتاق داخلی را ایجاد می کنند.

با جام بالکنی شیشه های جمع شونده از زیباترین مناظر داخلی و خارجی ساختمان، تراس، باغ، ویلا و ... لذت ببرید. به وسیله این جام بالکنی ها با شیشه های جمع شونده موجود در اندازه های سفارشی و استاندارد و با دیوارهای شیشه ای که دارند، حداکثر زیبایی را به خانه خود اضافه کنید تا ظاهری زیبا و متمایز داشته باشید. تمام قاب‌ ها و پنل ‌های آلومینیومی با سیستم قفل و یراق آلات ضد آب برای بیشترین بهره‌ وری از انرژی طراحی شده، همچنین از نظر مقاومت شیشه از شیشه های ضد حرارت و شیشه های نشکن که شکسته نمی ‌شوند، ساخته می شود.

شیشه آکاردئونی

خرید شیشه های تاشو جمع شو

شیشه های تاشو جمع شو جایگزین دیوارهای جامد شدند که ظاهر خانه شما را کاملاً تغییر می دهد و در عین حال خرید آن چندین مزیت را به صورت کلی نیز ارائه می دهد. دلایل زیادی برای خرید و نصب درب آکاردئونی شیشه ای وجود دارد، اما یکی از مهم ترین آن ها صرفه جویی در مصرف و بهره وری انرژی است. درب های آکاردئونی شیشه ای نور طبیعی را وارد می کنند و به هر اتاقی ظاهر و احساس بازتر و بزرگتر می بخشند. همچنین ممکن است متوجه شوید که افزایش نور طبیعی ناشی از نصب درهای آکاردئونی در واقع نیاز شما به نور مصنوعی را کاهش می دهد و در نتیجه مصرف انرژی کمتری دارد.

شما خانه ای کارآمد از انرژی خواهید داشت، بدون اینکه عملکرد و زیبایی شناسی را قربانی کنید. خوشبختانه، پیشرفت در فناوری شیشه، درب های آکاردئونی را برای کسانی که ظاهر یک دیوار شیشه ای را دوست دارند، اما نمی خواهند شاهد افزایش قبوض برق و گاز خود باشند، انتخاب خوبی است. شیشه های آکاردئونی می توانند به صورت شیشه دو جداره نیز باشند که به جای یک تکه شیشه، دو پنل شیشه ای طراحی می شوند. بین دو شیشه یک شکاف کوچک وجود دارد تا فضای آن با هوا پر شود. این محفظه هوای کوچک در مقایسه با طرح‌ های تک جداره قدیمی به میزان قابل توجهی به عایق ‌کاری کمک می ‌کند.

علاوه بر این موارد دیگر مزیت خرید درب های آکاردئونی شیشه ای این بوده که جذابیت و ارزش خانه شما را به شدت افزایش می دهد و ارزش کلی ملک را بالاتر می برد. همچنین خانواده‌هایی که دارای کودک هستند نیز ممکن است متوجه شوند که این شیشه های تاشو جمع شو اجازه نظارت بهتر بر فرزندانشان را می‌دهد، به خصوص در شرایطی که فضای داخلی متصل به حیاط و استخر شود.

شیشه آکاردئونی

هزینه اجرای شیشه های جمع شو

در نگاه اول جام بالکنی های شیشه ای جمع شونده گران تر نسبت به سایر مدل های درب های شیشه ای هستند. قیمت جام بالکنی شیشه ای جمع شونده بسته به جنس و اندازه می تواند متفاوت باشد. به دلیل نحوه عملکرد آنها، در مقایسه با انواع دیگر دربها و پنجره های معمولی و یا حتی پنجره های یو پی وی سی و شیشه های سکوریت، ساخت پیچیده تری دارند. در نتیجه هزینه های بیشتری نسبت به شیشه های معمولی خواهند داشت.

به طور کلی شیشه های آکاردئونی سطح بالا و مدرن به نظر می ‌رسند و مطمئناً به یک خانه جذابیت بسیاری می‌ بخشند، علاوه بر آن در کنار سایر پارامترها ممکن است مقرون به صرفه ‌تر از آنچه شما انتظار دارید باشند. ترکیبی از تطبیق پذیری، زیبایی شناسی و بهره وری انرژی، این شیشه های تاشو را جایگزین مناسبی برای دیوارهای شیشه ای برای خانه های تابستانی کرده است. اگر می خواهید نور طبیعی بیشتری را به داخل بیاورید و همزمان از مزایای زندگی در فضای باز و سرپوشیده استفاده کنید، شیشه های آکاردئونی می توانند سرمایه گذاری باور نکردنی برای خانه شما باشند.

 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟
آیا شیشه آکاردئونی قابلیت نصب در بالکن را دارد؟

بله یکی از مرسوم ترین استفاده ها برای شیشه های آکاردئونی، نصب آن در بالکن آپارتمان های مسکونی و تجاری می باشد.

جنس شیشه های تاشو از چیست؟

بستگی به متراژ پروژه و باد خور بودن آن دارد معمولا از شیشه سکوریت 8 میلی متر استفاده می شود.

مهم ترین مزیت شیشه ‌های تاشو جمع ‌شو چه چیز است؟

افزایش سطح قابل استفاده از فضای داخلی و همچنین عایق حرارتی و صدا می‌ باشد.

قیمت شیشه جام بالکنی چقدر تمام می شود؟

قیمت جام بالکنی شیشه ای جمع شونده بسته به جنس و اندازه پروژه و همچنین ضخامت شیشه سکوریت مورد نیاز می تواند متفاوت باشد.