میز شیشه ای|میز مدیریت شیشه ای|میز کنفرانس شیشه ای

دسته بندی ها: مقالات

 

میز شیشه ای

میزها بسته به کاربردشان در ساختمان، می توانند از اشکال و طرح های مختلفی برخوردار باشند. اما این المان ها، صرف نظر از اینکه برای چه استفاده می شوند، قابل ساخت از متریال مختلفی هستند. البته جذابیت یک میز چوبی سنتی یا فلزی را نمی توان انکار کرد، اما جلوه ای که شیشه به میز می دهد هر دکوراسیونی را جذابتر و مدرن تر می کند. بعلاوه نوع و کیفیت شیشه ای که برای میز خود استفاده می کنید، ایمنی آن را تعیین می کند. متریال بکار رفته در میزهای شیشه ای، عمدتا از شیشه های سکوریت است و شیشه سکوریت از امنیت بسیار بالایی برخوردار است.
در ادامه خالی از لطف نیست قبل از اینکه میز شیشه ای را برای نهارخوری، میز عسلی، مبلمان و یا حتی محل کارتان انتخاب کنید با جوانب منفی و مثبت آن آشنا شوید.

شیشه ی مناسب برای میز شیشه ای| شیشه ی ایمن

اگر می خواهید میز شیشه ای دوامی طولانی مدت داشته باشد، توصیه می کنیم که حتما میزی را انتخاب کنید که از شیشه سکوریت ساخته شده باشد. شیشه های سکوریت به دلیل اینکه در حین ساخت تحت حرارت بسیار بالایی قرار می گیرند، استحکام و قدرت بسیاری دارند و ضد ضربه هستند. این شیشه ها حتی وقتی شکسته شوند نیز به هیچ وجه قطعاتی تیز از خود به جا  نمی گذارند. 
به علاوه هر نوع شیشه ممکن است در برابر حرارت یک ظرف داغ یا شرایط آب و هوایی گرم ترک بردارد یا بشکند، اما شیشه سکوریت در میز شیشه ای در رابطه با این عوامل بسیار مقاوم است. در واقع شیشه های سکوریت به شیشه ایمن نیز شهرت دارند. اما شیشه های آنیل معمولی برای میزها می توانند خطرآفرین باشند و امکان دارد هنگام شکستن، قطعات آنها به اطراف پراکنده شود. 
ضخامت شیشه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و باید به حدی باشد که بتواند وزن عناصری که رویش قرار می گیرند را تحمل کند. گاهی اوقات از شیشه به عنوان رومیزی روی سطح میز موجود استفاده می شود که در اینصورت ضخامت 4 میل نیز کافی است، اما همیشه چنین نیست بلکه خود شیشه می تواند به عنوان یک سطح مستقل بدون اینکه سطحی دیگر را پوشش دهد در میز بکار رود که  در این صورت شیشه باید ضخیم باشد و حتما باید از شیشه سکوریت یا شیشه لمینت استفاده کرد. و البته هر چه ضخامت بالاتر باشد وزن میز شیشه ای نیز افزایش خواهد یافت.

میز شیشه ای ناهارخوری

میزهای شیشه ای در هر بخشی از ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری قابل استفاده هستند. شما می توانید از این المان ها به عنوان میزجلوی مبلمان ، بالکن ، تراس ، روف گاردن ، اتاق نشیمن و میز ناهار خوری  برای آشپزخانه، میز کار، میز کنفرانس و میز مدیریت  استفاده کنید. 
میزهای شیشه ای به اشکال مختلفی ساخته می شوند و البته اشکال مختلف مزایای مختلفی را نیز به همراه دارد. به عنوان مثال اگر می خواهید از میز شیشه ای به عنوان میز ناهار خوری استفاده کنید، یک فرم مربع بسیار مناسب است زیرا احساس تعادل را به مخاطب القا می کند و فضایی یکسان را در اختیار تمام کسانی که پشت میز نشسته اند قرار می دهد. میزهای گرد که عمدتا در رستورانها و کافه ها استفاده می شوند کمک می کنند تا فضای اطراف بهتر دیده شوند و همچنین صمیمت و نزدیکی بیشتری را در دورهمی ها ایجاد می کند. بعلاوه دارای گوشه های تیز نیستند و ایمنی بیشتری دارند. به هر حال باید سبکی را انتخاب کنید که با نیازها و طراحی فضایتان تناسب داشته باشد. 

مزایای میز شیشه ای

 • میز شیشه ای ظاهری زیبا و مدرن دارد و ظرافتی خاص را به خانه های امروزی می بخشد. معمولا رومیزی های شیشه ای، پایه چوبی یا فلزی دارند. شیشه زیبایی پایه را برجسته تر می کند و باعث می شود طرح و رنگ فلز یا چوب بیشتر به چشم بیاید.
 • در واقع یکی از دلایلی که مردم میز شیشه ای یا میز با رویه شیشه ای را انتخاب می کنند، این است که تمیز کردن آن آسان است. شیشه یک ماده غیر متخلخل است، بنابراین به محض کثیف شدن کافی است از یک پارچه مرطوب برای تمیز کردن رومیزی استفاده کنید. در بسیاری از موارد استفاده از آب یا یک شیشه پاک کن معمولی، برای تمیزکاری و برق انداختن آن کفایت می کند.
 • میز شیشه ای به دلیل شفافیت بالا، فضای خانه را روشن تر و بزرگتر نشان می دهد و نور طبیعی بیشتری را به فضای داخلی منعکس می نماید. 
 • المان های شیشه ای بسیار تطبیق پذیر هستند. در واقع باید گفت که سطح شیشه لزوما همیشه شفاف و بیرنگ نیست و حتی می تواند مات و رنگی باشد که در این صورت برای شیشه ی روی میز از شیشه  ساتینا یا شیشه سندبلاست شده و شیشه ی لاکوبل استفاده میشود. شیشه نیز مانند سایر متریال، تنوع بالایی در طرح و سبک  دارد و قابل استفاده در هر محیطی با هر سبکی از دکوراسیون است. و همچنین به راحتی و زیبایی با انواع متریال در طرح های مختلف نظیر پایه چوبی، کروم، فرفورژه، حصیر جفت می شود. شیشه را می توان به هر شکلی برش داد و بنابراین آزادی عمل و حق انتخاب بالایی خواهید داشت.
 • امنیت میز شیشه ای سکوریت بسیار بالاست و در برابر ضربه و حرارت و عوامل مخرب محیطی بسیار مقاوم است. 
 • جابجایی این المان ها آسان است. در حقیقت میزهای شیشه ای، اغلب سبک و جمع و جور هستند و این امر حرکت آنها از یک اتاق به اتاق دیگر ساده می کند.
 • شیشه ماده ای قابل بازیافت است، بنابراین به محیط زیست آسیبی نمی رساند.
 • اگر رومیزی از شیشه معمولی ساخته باشد، می توانید آنرا با شیشه سکوریت جایگزین کنید.

معایب میز شیشه ای

 • مهمترین عیب میز شیشه ای، به تمیز نگه داشتن آن مربوط می شود. در واقع شیشه به نظافت منظم نیاز دارد زیرا اثر انگشت، گرد و غبار و ریخته شدن مایعات و مواد غذایی به راحتی می تواند جلوه آن را از بین ببرد. میز شیشه ای بعد از هر بار استفاده باید تمیز شود و تمیز بماند، در غیر اینصورت کثیفی ها و لکه ها بعدا به سختی پاک می شوند. 
 • درست است که شفافیت شیشه به زیبایی محیط می افزاید، اما این شفافیت نقطه ضعفی نیز برای این متریال به شمار می آید زیرا تمام المان های دکوراسیون و کف پوش را به خوبی نشان می دهد. بنابراین آنها هم باید از کیفیت خوبی برخوردار باشند و با میز شیشه ای در تناسب باشند تا این فضا یکپارچه باشد و از زیبایی کافی برخوردار شود.
 • شیشه ماده ای شکننده است، بنابراین به لحاظ ایمنی برای کودکان و حیوانات خانگی و یا حتی افراد مسن می تواند خطرناک باشد و ایمنی آنها را به چالش بکشاند. بعلاوه گوشه های تیز خطرناک هستند و لازم است حتما این لبه ها به خوبی صیقل داده شوند و یا طرحی بیضی و گرد داشته باشند. 
 • ایجاد خراش یا ترک روی میز شیشه ای جبران ناپذیر است و نمی توان آن را درست کرد. بنابراین باید همیشه دقت داشته باشید چیزهایی که روی این المان قرار می دهید خیلی داغ نباشد و بهتر است از زیرانداز استفاده کنید مگر اینکه شیشه سکوریت باشد که در این صورت در برابر حرارت و شکستگی و خراش مقاوم است. 
 • بسته به نوع شیشه مورد استفاده، میز شیشه ای می تواند گران تر از سایر انواع میزها باشد. 

 

نکاتی که هنگام تهیه میز شیشه ای باید درنظر داشته باشید

 • قبل از خرید یک میز شیشه ای به این فکر کنید که این المان آیا مناسب افراد خانواده است؟  اگر بچه های شیطونی دارید که دوست دارند داخل خانه بازی کنند، انتخاب یک ماده شکننده ممکن است تصمیم خوبی نباشد مگر اینکه از شیشه سکوریت استفاده شود. اما اگر در خانه ای آرام و بدون بچه و حیوانات خانگی زندگی می کنید، یک میز شیشه ای می تواند یک انتخاب عالی باشد.
 • مبلمان و دکوراسیون اطراف آن را در نظر بگیرید. آیا شیشه با سبک آنها متناسب است؟ نباید یک میز ناهار خوری شیشه ای را صرفا به دلیل اینکه به خودی خود زیباست انتخاب کنید. اگر این المان جلوه دکوراسیون فضای داخلی را بهتر می کند یا با سبک موجود در تضاد نیست، میز شیشه ای گزینه ی مناسبی است. 
 • بودجه تان را بررسی کنید. اگر توانایی خرید یک شیشه با کیفیت بالا را دارید، خرید میز شیشه ای انتخاب خوبی است. توصیه ما این است که اگر بودجه کافی دارید، حتما میز شیشه ای سکوریت و باکیفیت بخرید. 
 • در نهایت باید خاطرنشان کنیم که شرکت ارژن دُر با کادری مجرب، شما را در رسیدن به بهترین اجرا در زیباترین حالت از میزهای شیشه ای سکوریت با متریالی باکیفیت یاری می رساند. شما می توانید میز شیشه ای خود را کاملا سفارشی تهیه کنید. در این رابطه کافی است طرح ، نوع شیشه ، ابعاد ، شفاف و مات بودن آن را انتخاب نمایید.

 

 

منابع:

https://athomemum.com/pros-cons-glass-dining-table.html
https://www.mrgoglass.com/2017/03/01/5-ws-buying-glass-table/
https://www.theglasswarehouse.co.uk/news/top-benefits-glass-table-top/
https://medium.com/@luckydays470/top-5-glass-types-for-glass-table-top-replacement-bd2645944c37
https://www.dullesglassandmirror.com/glass-table-tops
https://majesticglass.com.au/glass-tops/tips-preventing-glass-table-tops-sliding/
https://majesticglass.com.au/glass-tops/careful-glass-table-top-know-dangers/
https://medium.com/@luckydays470/top-5-glass-types-for-glass-table-top-replacement-bd2645944c37
https://www.michaelsglassco.com/choosing-glass-the-right-thickness-for-your-table/

 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟