پاراوان شیشه ای-تولید و فروش پاراوان شیشه ای

دسته بندی ها: مقالات
پاراون شیشه ای
پاراون شیشه ای

آیا می دانید پاراوان چیست و چه کاربردی دارد؟ در حال حاضر در دنیای مدرن امروز، ایده های متفاوتی به منظور تفکیک فضا در پلان های باز اجرا می شوند که هر کدام زیبایی و جذابیت خاصی به فضا می بخشند. یکی از جداکننده هایی که استفاده از آن در دکوراسیون داخلی مکان های مختلف رواج دارد، پاراوان می باشد.

 

 

پاراوان شیشه ای چیست؟

پاراوان های شیشه‌ ای اساساً دیوارهای شیشه ‌ای داخلی هستند که برای تعریف محدوده و مشخص کردن فضاهای داخلی استفاده می ‌شوند. این محصول شیشه ای زمانی استفاده می شوند که بخواهید در مناطق مختلف بدون ثابت ماندن پارتیشن و بسته شدن کامل فضا به صورت موقتی باشد، از پاراوان استفاده می شود.

پاراون شیشه ای

ویژگی های پاراوان شیشه ای

  • معمولا عرض لت های پاراوان 40 الی 60 سانتی متر و ارتفاع آن 185 سانتی متر می باشد. این اندازه ها استاندارد هستند و اگر تغییری در آن ها ایجاد شود، پایداری پاراوان پایین می آید.
  • تعداد لته های پاراوان 3 الی 4 عدد است.
  • پاراوان المانی بسیار زیبا در دکوراسیون محسوب می شود که هم جنبه کاربردی دارد و هم جنبه دکوراتیو.
  • این المان دکوراتیو، متحرک است و آن را می توان در مکان های مختلف استفاده نمود و یا در مواقع لزوم باز و بسته کرد.
  • مدل پارتیشن های شیشه ای دارای فریم هایی از جنس آلومینیوم یا استیل می باشد
  • شیشه های بکار رفته در ساخت آن ها نیز معمولا شیشه سکوریت است.
پاراون شیشه ای
پاراون شیشه ای

مزایای پاراوان شیشه ای

  • پاراوان شیشه ای، به علت ترنس پرنت بودن، دید انسان را قطع نمی کنند و سبب به وجود آمدن یکپارچگی در محیط می شوند. این مساله باعث می شود تا محیط مذکور، بزرگ تر به نظر برسد و به جای اینکه یک سالن بزرگ، تقسیم به دو اتاق کوچک تر و تاریک تر شود، همچنان وسیع و یکپارچه باقی بماند.
  • همینطور در نورپردازی محیط نیز بسیار اهمیت دارد و از تاریک شدن فضا جلوگیری می کند، چرا که فضای بالای پارتیشن باز است و مسقف نشده است و خود شیشه نیز نور هر طرف را به طرف مقابل انتقال می دهد.
  • پارتیشن پاراوان و کاربردهای آن در محیط ادارات، شرکت ها و سازمان های مختلف بسیار متنوع بوده و می توان از این سازه متحرک و انعطاف پذیر برای زیباتر شدن و ایجاد حسی بهتر در فضای کاری بهره برد. در ادامه تعدادی از مزایای پارتیشن پاراوان را برای شما یادآور خواهیم شد:

پاراون شیشه ای

کاربرد پاراوان شیشه ای

در تمام محیط های اداری، تجاری، مسکونی و… به منظور بهینه سازی، تفکیک و یا مسدود نمودن فضا از پاراوان شیشه ای استفاده می شود. پاراوان کاربردهای متفاوتی دارد از جمله تفکیک قسمت غذاخوری از اتاق نشیمن، جداسازی اتاق نشیمن از اتاق خواب، پوشش تزئینی قسمت های پرت، ایجاد مکان مناسب برای تعویض لباس و ....

پاراوان نوعی پارتیشن سبک است که به راحتی می توان آن را جا به جا و باز و بسته نمود. دوام و استحکام این محصول بالاست و سال ها می توان از آن استفاده کرد.
هر چند این پارتیشن متحرک را به راحتی می توان تمیز نمود اما امکان شست و شوی آن نیز میسر است. بنابراین اگر به خانه ای جدید نقل مکان کرده اید و امکان دیوارکشی برای شما وجود ندارد می توانید از پاراوان استفاده کنید.

پاراون شیشه ای

نکات مهم برای خرید پاراوان

در هنگام انتخاب و خرید پاراوان باید به این نکات توجه کنید:

نکته اول: توجه به نوع پاراوان است. هنگام انتخاب بهترین نوع پاراوان باید توجه داشته باشید که چه قصدی از خرید این پاراوان دارید و می‎خواهید در چه فضایی از آن استفاده کنید.

نکته دوم: در نظر گرفتن قیمت پاراوان است. هر یک از انواع پاراوان‎ ها با توجه به نوع جنس، نحوه ساخت، کیفیت به کار رفته در ساخت و طرح آن، قیمت خاصی دارد. هنگام خرید پاراوان باید حتما قیمت آن را نیز در نظر بگیرید. با توجه به این موارد می ‎توانید بهترین پاراوان را برای خود انتخاب کرده و خریداری نمایید.

پاراون شیشه ای
پاراون شیشه ای

پاراوان چه تفاوتی با پارتیشن دارد؟

تفاوت اصلی پاراوان و پارتیشن قابلیت متحرک بودن آن‌هاست. از طرفی پاراوان را پارتیشن متحرک نیز می نامند و به دلیل همین ویژگی به پاراوان معروف شده است. یعنی اگر پارتیشن قابل جابجایی نباشد پاراوان محسوب نمی شود. با توجه به متحرک بودن پارتیشن‌ها یا همان پاراوان‌ها می‌توان آن را در محیط های مختلفی استفاده کرد.

 

 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟