اجرای پارتیشن شیشه ای اداری هوشمند مات شو برقی

دسته بندی ها: مقالات

پارتیشن هوشمند

 

 

پارتیشن شیشه ای هوشمند چیست؟

این شیشه ها نیز همانند شیشه های معمولی دارای دید دو طرفه هستند، اما مهم ترین مزیتی که دارند این است که شما به راحتی می توانید میزان ورود نور را با فشار دادن یک دکمه تحت کنترل در بیاورید. این سیستم در طراحی دکوراسیون نقش مهمی را ایفا می‌کند، بدین ترتیب امروزه بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است. از طرفی، از آن جایی که بسیاری از افراد می خواهند هنگام کار، جلسات یا زمان استراحت خود، حریم خصوصی بیشتری داشته باشند، استفاده از پارتیشن های شیشه ای هوشمند مات شونده می تواند گزینه بسیار خوبی باشد.

پارتیشن هوشمند

ویژگی های مهم پارتیشن شیشه ای مات شونده

پارتیشن شیشه‌ای هوشمند در واقع یک دیوار شیشه‌ای مجزا است که از سقف تا روی زمین را پوشش می‌دهد. این سیستم کاملا هوشمند است و قابلیت‌های زیادی هم دارد، به طوری که شما می‌توانید در صورت نیاز خصوصا در محیط‌های اداری شیشه را به صورت مات و شفاف تنظیم کنید. وقتی شیشه مات می‌شود نور کمتری به داخل نفوذ می‌کند. این پارتیشن با فریم و بدون فریم قابل اجرا هستند. هوشمند بودن این سیستم باعث شده تا قابلیت‌های بیشتری داشته باشد، که از آن جمله می‌توان به تغییر رنگ و بافت شیشه به کمک ریموت است. به کمک این سیستم می‌توان محیط جداسازی شده را از معرض دید پنهان کرد. پارتیشن شیشه ای دو جداره انتخاب مناسبی جهت درز نکردن صدا به بیرون از فضای تشکیل شده است و با بالاترین کیفیت ممکن موجود است. 

 • عایق صوتی: پارتیشن‌های شیشه‌ای معمولی اغلب مشکل انتقال را صدا دارند که این مساله می تواند باعث عدم ایجاد حفظ حریم خصوصی در فضاهای خاص اداری شود. در پارتیشن‌های هوشمند، یک لایه فیلم هوشمند روی شیشه قرار میگیرد. فیلم هوشمند خود از ۵ لایه تشکیل شده است که همین موضوع باعث میشود تا عایق صوتی مناسبی محسوب شده و تا ۵۰ درصد انتقال صدا را کاهش دهد.
 • شفافیت قابل تنظیم: پارتیشن‌های هوشمند دارای شفافیت قابل تنظیم هستند. این ویژگی امکان تغییر شفافیت شیشه را برای کاربران فراهم می‌کند. به عنوان مثال، شما می‌توانید پارتیشن را برای یک جلسه شفاف و سپس به سرعت آن را به حالت مات یا غیر شفاف برای کار خصوصی یا ویدئو کنفرانس تنظیم کنید.
 • پوشش یکپارچه: برای افزایش انعطاف‌پذیری، پارتیشن‌های هوشمند بدون نیاز به کرکره های سنتی و پرده‌های یکپارچه هستند. این ویژگی کنترل نور طبیعی و حریم خصوصی را براحتی فراهم می‌کند. با فشار دادن تنها یک دکمه، می‌توانید پارتیشن هوشمند را کنترل کرده و جو فضای کاری خود را با راحتی مدیریت کنید.
 • ادغام با نورپردازی هوشمند: این پارتیشن‌ها همچنین می‌توانند با سیستم نورپردازی شرکت ادغام شوند. آنها می‌توانند نوردهی را بر اساس میزان نور طبیعی در اتاق تغییر دهند. وقتی شدت نور خورشید زیاد است، پارتیشن‌های هوشمند می‌توانند با استفاده از سیستم خانه هوشند، شدت نور مصنوعی را کمتر کنند تا در نتیجه در مصرف انرژی صرفه جویی شود.
 • کنترل دما: پارتیشن‌های هوشمند می‌توانند به سیستم‌های کنترل دما و رطوبت داخلی همچون گرمایش و سرمایش داخلی متصل شوند. بعنوان مثال، هنگام ظهر که تابش نور خورشید شدید است، همزمان با مات شدن پارتیشن هوشمند، سیستم سرمایش روشن خواهد شد و این اطمینان حاصل میشود که تمامی فضاهای اداری دارای دمایی مطبوع خواهند بود.
 • طراحی قابل تنظیم و ماژولار: پارتیشن‌های هوشمند امکانات بی‌پایانی را فراهم می‌کنند. آنها می‌توانند برای سازگاری با زیبایی‌شناسی و نیازهای هر دفتر یا فضا سفارشی‌سازی شوند. علاوه بر این، ساختار ماژولار آنها نصب و تغییر سریع را ممکن می‌سازد، تا کیفیت تجربه از محیط کاری را به سرعت ارتقاء دهد.
 • ویژگی‌های امنیتی: افزایش امنیت یکی از مشخصه‌های این پارتیشن‌ها است. امکان استفاده از انواع قفل های دیجیتال با دسترسی کارت یا بیومتریک، حس امنیت و حریم خصوصی بین کارمندان را تقویت می‌کند.

پارتیشن هوشمند

مزایای استفاده از پارتیشن شیشه ای هوشمند

از جمله ویژگی ها و مشخصه های بکارگیری شیشه های هوشمند در پارتیشن های شیشه ای می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش بهره‌وری: توانایی کنترل شفافیت، عایق صوتی و دما در یک فضا، محیط کاری را راحت و موثر می‌کند.
 • بهینه سازی مصرف انرژی: پارتیشن‌های هوشمند با قابلیت اتصال به سیستم خانه هوشمند و کنترل نورپردازی و دما، منجر به صرفه‌جویی در انرژی و کاهش هزینه‌های عملیاتی دفتر می‌شوند.
 • انعطاف‌پذیری و انطباق‌پذیری: طراحی ماژولار پارتیشن‌های هوشمند امکان تغییر فضاها را تسهیل می‌کند و محیط کاری منعطف و پویا را ترویج می‌کند.
 • زیبایی و مدرنیته: این پارتیشن‌ها زیبایی شیشه‌های سنتی را حفظ می‌کنند و بهبود جنبه بصری هر فضا را تضمین می‌کند و همچنین خط‌های دید قرار داده و نور طبیعی فراوان را ارائه می‌دهند.
 • ارتقاء ارگونومی و راحتی: کنترل دما و نورپردازی، همراه با طراحی قابل تنظیم، راحتی و رفاه کارمندان را تضمین می‌کند، که تاثیر مثبتی بر عملکرد و رضایت شغلی آنها دارد.
 • تکنولوژی یکپارچه: پارتیشن‌های هوشمند به طور یکپارچه با سایر تکنولوژی‌های دفتر ادغام می‌شوند و محیط کاری متمرکز و کارا ارائه می‌دهند.

پارتیشن هوشمند

مراحل اجرای پارتیشن شیشه ای هوشمند

شاید برای شما هم سوال باشد مراحل کار و نصب به چه صورت است، در ادامه مراحل کار را برای شما شرح می دهیم.

 1. ارسال کارشناس جهت بازدید پروژه
 2. متر و اندازه گیری در محل با تراز لیزری
 3. تهیه نقشه و طراحی پارتیشن اداری با برنامه اتوکد
 4. ارائه طرح های متنوع جهت اجرا و ارائه انواع یراق آلات
 5. برآورد اولیه پروژه با یراق آلات انتخابی کارفرما و ارائه قیمت
 6. تایید کارفرما و عقد قرار داد
 7. تولید شیشه و ارسال یراق آلات به محل نصب و اجرای پروژه
 8. سپس اجرای برچسب هوشمند بر روی شیشه های پارتیشن اداری

پارتیشن هوشمند

عملکرد پارتیشن شیشه ای هوشمند چگونه است؟

شیشه هوشمند در پارتیشن های شیشه ای، مانند پارتیشن های شیشه ای معمولی، به یک چهارچوب یا همان فریم نیاز است و از آن جایی که این نوع شیشه ها با استفاده از جریان برق عمل می کنند، بعد از قرارگیری در چهارچوب باید سیم کشی های لازم نیز انجام شود. این نکته را در نظر داشته باشید که برای نصب و اجرای شیشه هوشمند نیازی به برق شهری نیست و یک اینورتر یا ترانس که برق 220 ولت را به برق آداپتوری تبدیل کند، کافی می باشد. 

برق داخل فریم به گونه ای به شیشه متصل می شود که زیبایی ظاهری پارتیشن را از بین نبرد و در این مسیر یک ریموت و گیرنده قرار می گیرد تا شما به راحتی بتوانید آن را خاموش یا روشن کنید و تغییراتی را در حالت شیشه ایجاد کنید. قبل از نصب پارتیشن های شیشه ای هوشمند حتما این نکته را در نظر داشته باشید که مواد، ابعاد، رنگ بندی و دیگر موارد را به گونه ای انتخاب کنید که بیشترین میزان هارمونی با دکوراسیون شما ایجاد گردد. 

پارتیشن هوشمند

کاربرد پارتیشن شیشه ای هوشمند

پارتیشن‌های هوشمند محدود به فضاهای اداری نیستند. انطباق‌پذیری، زیبایی و کارایی آنها باعث می‌شود که برای مجموعه‌ای از کاربری ها مناسب باشند که عبارتند از:

 • فضاهای مسکونی: این پارتیشن‌ها می‌توانند فضای زندگی انعطاف‌پذیری ایجاد کنند تا ساکنین بتوانند فضای خود را براساس نیازهایشان سفارشی کنند.
 • گردشگری: هتل‌ها و رستوران‌ها می‌توانند از این پارتیشن‌ها برای ایجاد فضاهای نهارخوری VIP، استخر و سالن های بدنسازی یا سالن اجتماعات استفاده کنند و تجربه مهمان را بهبود بخشند.
 • بهداشت و درمان: در محیط‌های پزشکی، این پارتیشن‌ها می‌توانند حریم خصوصی برای اتاق‌های بیماران ایجاد کرده و ادغام آنها با تکنولوژی می‌تواند روند درمان بیمار را بهبود بخشد. علاوه بر این، به دلیل سهولت در نگهداری و تمیز کردن، جایگزین بسیار مناسبی نسبت به کرکره و پرده های سنتی در بیمارستان ها هستند.
 • موسسات آموزشی: پارتیشن‌های هوشمند می‌توانند در کلاس‌ها و سالن‌های درسی برای ایجاد فضاهای آموزشی تعاملی به کار روند که تمرکز و تبادل را ترویج می‌کند. قابلیت بک پروجکشن پارتیشن های هوشمند امکان ارائه مطالب را بدون نیاز به پرده پروجکشن و روی شیشه پارتیشن با ابعاد بزرگ در موسسات آموزشی مهیا می کند.

پارتیشن هوشمند

عوامل مهم در قیمت پارتیشن شیشه ای هوشمند

 • ضخامت شیشه: ضخامت شیشه های سکوریت 4 الی 10 میل عرضه می گردد.
 • سایز و ابعاد شیشه: شیشه سکوریت در ابعاد 321*220  به صورت استاندارد می باشد. شیشه ها با ابعاد سفارشی (بیشتر از این ابعاد) هزینه بیشتری در بر دارند.
 • رنگ شیشه: از رنگ های موجود می توان به شیشه برنز، دودی، آبی، سبز و اسید شور اشاره نمود.
 • نوع و جنس شیشه: انواع شیشه می توان به شیشه کریستال، سوپرکلیر، کلیر، فلوت اشاره نمود.
 • کیفیت شیشه: شیشه سکوریت هر چقدر با کیفیت تر باشد سبزی کمتری خواهند داشت و طبیعتا قیمت بالاتری خواهند داشت. 
 • نوع یراق آلات مصرفی
 • برچسب هوشمند

 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟