"گیشه اداری" عاملی برای ایجاد یک سیستم امنیتی خوب و مانع سرقت

دسته بندی ها: مقالات

 

 

گیشه شیشه ای اداری

شیشه، این ماده صیقلی و براق، ظاهر بسیار مدرن و شکیلی را به مکان مورد استفاده می دهد. حتی مکان های قدیمی نیز برای بازسازی و زیباتر کردن محیط کاری و تجاری خود از انواع شیشه در مدل ها، رنگ ها و طرح های مختلف استفاده می کنند. علاوه بر نماهای شیشه ای، انواع پارتیشن های شیشه ای، درب شیشه ای اتوماتیک و... نیز محصولات پر طرفداری هستند که در ساخت آن ها از شیشه استفاده می شود. یکی از پر کاربردترین محصولات شیشه ای که امروزه استفاده های بسیاری در مکان های اداری و خصوصا بانک ها دارد، گیشه اداری که به گیشه بانکی یا کانتر پیشخوانمعروف است در حد فاصل میان کارمند و ارباب رجوع قرار می گیرد. نکته قابل توجه این است که نیازی نیست که تمای طرفین شیشه درون قاب قرار بگیرد. زیرا اطراف شیشه با دستگاه مخصوص صیقل داده می شود و به هیچ عنوان حالت برندگی ندارد.

 

مزایای به کارگیری گیشه بانکی

فاصله ای که توسط این کانتر بین افراد به وجود می آید، چندین مزیت بسیار مهم دارد که باعث شده است امروزه استفاده از آن طرفداران بسیاری در تمامی حوزه ها داشته باشد. یکی از مهم ترین ویژگی های مثبت استفاده از کانتر بانکی این است که با این کار می توان بهترین حریم خصوصی را برای کارکنان و مراجعه کنندگان ساخت. حال اینکه کارمند در چه شغلی مشغول به فعالیت باشد فرقی ندارد. برای هر شغلی این سازه یک حریم خصوصی مناسب را به وجود می آورد علاوه بر ایجاد و حفظ حریم خصوصی افراد، با استفاده از این کانترها، انتقال انواع بیماری های ویروسی به میزان بسیار زیادی کاهش می یابد و در نتیجه سلامت عمومی جامعه به طور چشمگیری افزایش پیدا می کند. این کانترها از آن جا که از شیشه ساخته شده اند، دارای سطح شفافی هستند و طرفین می توانند یکدیگر را ببینند بنابراین با استفاده از این کانترهای بانکی ارتباط چشمی لازم و مناسب میان افراد به خوبی فراهم می شود. این شیشه ها به گونه ای طراحی می شوند که کارمند و مراجعه کننده بتوانند اسناد و مدارک مورد نیاز را میان خود رد و بدل کنند. برای این کار بر روی این صفحات شیشه ای در مکان مناسب دریچه هایی با برش های دقیق و کاربردی با استفاده از دستگاه واترجت ایجاد می شود. 

انواع دریچه های کانتربانکی

اینکه گیشه ها دارای چه طرحی باشند تماما به سلیقه شخصی افراد وابسته است. از آن جا که این گیشه ها را می توان در اندازه ها و طرح های بسیار متنوعی ساخت، هر مجموعه ای با توجه به شرایط مکانی، متراژ و سایر طراحی های داخلی شرکت خود می تواند نوعی از این گیشه ها را انتخاب و نصب کند. به طور کلی دریچه های گیشه های بانکی به شکل های دایره ای، مربعی، نیم دایره ای، مستطیلی همراه با حفره هایی برای انتقال صدا هستند. به طور معمول از شیشه کانتر برای صرافی ها، بانک ها، طلافروشی ها، مراکز پیشخوان دولت، پلیس +10، اطلاعات بیمارستان ها و موارد مشابه استفاده می شود. این شیشه ها بر روی میزهای فلزی ، چوبی و... نصب می شوند و همین امر مقاومت آن ها را بیشتر می کند.

 

کانتر بانکی یکی از عوامل زیباسازی در دکوراسیون اداری

همانطور که می دانید بانک ها و موسسات مالی یکی از مکان هایی هستند که می توانند در روند ترقی و توسعه یک کشور نقش اساسی و بسیار تاثیرگذاری داشته باشند. در هر مکان اداری که کارمندان در آن مشغول به کار هستند، یکی از مواردی که باعث افزایش بهره وری و توسعه در روند کاری می شود، داشتن دکوراسیون  و چیدمانی مناسب است، به عبارتی می توان گفت که دکوراسیون مناسب هر مکان می تواند به میزان زیادی موجب جذب بیشتر مشتریان شود و جذب مشتری بیشتر اعتبار بانک را نیز افزایش می دهد. یکی از کارهای موثر در ایجاد یک دکوراسیون خاص و ویژه استفاده از کانتر بانکی شیشه ای است. مهم نیست که بانک چه زمانی تاسیس شده است. به راحتی می توان دکوراسیون داخلی بانک را با کانترها و گیشه های بانکی شیشه ای زیبا بازسازی کرد.

انواع شیشه مورد استفاده در ساخت کانترهای بانکی

شیشه ای که برای ساخت شیشه های گیشه بانکی مورد استفاده قرار می گیرند از نوع شیشه های معمولی نیستند. بهترین شیشه برای استفاده در آن ها شیشه های سکوریت نشکن هستند که با ضخامتی حدود 10 میلیمتر تولید می شوند، البته با توجه به مکانی که برای آن از این گیشه ها استفاده می شود ضخامت شیشه متغییر است و در برخی موارد در ساخت این گیشه ها از شیشه های لمینت استفاده می شود،  واضح است که این شیشه ها نسبت به شیشه های سکوریت بسیار مقاوم تر هستند و چندین برابر امنیت را افزایش می دهند. هر چند که ضخامت این شیشه ها بالاست اما با این حال ظرافت و زیبایی شیشه همچنان به قوت خود باقی است. برای شیشه های کانتر می توان از شیشه های رنگی نیز استفاده کرد اما نوع معمول آن شیشه های بی رنگ روشن است.

 

گیشه بانکی، عاملی برای ایجاد یک سیستم امنیتی خوب و مانع سرقت

شیشه های گیشه بانکی از آن جا که از شیشه های نشکن ساخته می شوند، محافظت از موسسات مالی را فراهم می کند. مدت ها است که بانک ها هدف محبوب سرقت های مسلحانه به هر روشی هستند متأسفانه، این سرقت های مسلحانه فقط به از دست دادن پول منجر نمی شود، بلکه می تواند یک محیط ناامن برای کارمندان بانک و همچنین سایر مشتریان ایجاد کند. برای جلوگیری از مشکلات اساسی و ایمن نگه داشتن همه کارمندان در موسسه مالی، اقدامات امنیتی همچونگیشه بانکی ضد ضربه و ضد گلوله می تواند کمک بسیار بزرگی باشد. ایده مورد نظر نیز این است که اگر سارقان احتمالی بدانند شیشه ضد ضربه در محل وجود دارد یا حتی اگر هر نوع مانعی را بین منطقه مشتری و کارمندان مشاهده کنند، ممکن است احتمال کمتری داشته باشد که مکان شما را به عنوان هدف انتخاب کرده یا اقدام به عمل خشونت آمیز و یا سرقت کنند. زیرا در بسیاری از این سرقت ها زمان نقش اساسی را دارد و مجرمان نمی خواهند با وجود موانع غیر قابل نفوذ سرقتشان به تاخیر بیفتد و به دام پلیس گرفتار شوند.

سهولت در برقراری ارتباط چشمی
 

تمام محافظت هایی که شیشه گیشه بانکی انجام می دهد فقط در صورتی مفید خواهد بود که مراجعه کنندگان بانکی و کارمندان همچنان بتوانند به راحتی با یکدیگر که در دو طرف پیشخوان هستند ارتباط برقرار کرده و تعامل کنند. خوشبختانه، مواد شیشه ای مورد استفاده برای ساخت شیشه کانتر بانکی وضوح زیادی را ارائه می دهند. بنابراین کارمندان و مشتریان می توانند به راحتی ببینند که با چه کسانی تعامل دارند. این سیستم های جداکننده همچنین می توانند شامل بلندگوها یا دهانه های انتقال صدا باشند. بنابراین در صورت ایمن بودن، ارتباط کلامی نیز آسان خواهد بود و از طرفی به راحتی انتقال وجوه، کارت های بانکی یا سایر موارد ضروری را بدون ایجاد خطر در امنیت تسهیل می کنند. این موارد اجازه می دهد تا کارمندان به راحتی و بدون دردسر کار خود را انجام دهند و در عین حال تجربه ای دلپذیر و ساده را برای مشتریان فراهم می کنند. 

 

عوامل موثر در تغییرات قیمتی انواع گیشه های بانکی

عوامل بسیار زیادی وجود دارند که می توانند قیمت گیشه های بانکی را تحت تاثیر خود قرار بدهند. یکی از عوامل موثری که تفاوت قیمت کانترها را شامل می شود، نوع متریال و جنس شیشه ای است که در ساخت آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. مثلا شیشه های لمینت از آن جا که خیلی از شیشه های سکوریت مقاوم تر هستند، مسلما قیمت بیشتری نیز دارند. از طرف دیگر هر چه ابعاد شیشه های مورد استفاده بیشتر باشد بنابراین موادی که در ساخت آن به کار رفته است  نیز بیشتر  خواهد بود و در نتیجه هزینه ای که برای آن باید پرداخت کنید افزایش می یابد. دقت داشته باشید که این گیشه ها توسط برخی یراق آلات و بست های مخصوص نصب می شوند. نوع این بست ها نیز از عواملی هستند که تغییرات قیمت در نصب گیشه های بانکی را به وجود می آورند.

ارتفاع مناسب برای گیشه های بانکی

باید در نظر داشته باشید که ارتفاع کانتر نباید برای افرادی خاص مناسب باشد بلکه باید ارتفاع آن را به گونه ای تنظیم کنید که افراد با قدهای مختلف حتی افراد کوتاه قد، بتوانند به سهولت به کارهای خود رسیدگی کنند و کارمند را ببینند. از طرف دیگر باید ارتفاع آن به اندازه ای نیز بلند باشد که بتوان مانیتور مناسب برای استفاده کارمند را در پشت آن قرار داد که از سمت مقابل قابل دسترسی نباشد. میز کانتر باید به گونه ای طراحی شود که سهولت در تکمیل فرم های بانکی برای مراجعه کنندگان را فراهم نماید. نوع کلاسیک کانترهای بانکی به طور معمول 120 سانتی متر ارتفاع دارد.

 

 

منابع:

https://www.pinterest.com/meemo237/counter/
https://www.architecturalarmour.com/industries/bank-counters-security-desks
https://www.stonecontact.com/products-554668/new-design-artificial-marble-stone-front-service-counter-with-glass-tops
https://line.17qq.com/articles/olhonkglv.html

 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟
استفاده از کانتر بانکی چه مزایایی دارد؟

ایجاد حریم خصوصی برای کارکنان و مراجعه کنندگان، کاهش میزان انتقال بیماری های ویروسی، ایجاد ارتباط چشمی و بصری مناسب میان افراد.

ارتفاع کانتر های بانکی باید چگونه باشد؟

ارتفاع کانتر نباید برای افرادی خاص مناسب باشد بلکه باید ارتفاع آن را به گونه ای تنظیم کنید که افراد با قدهای مختلف حتی افراد کوتاه قد، بتوانند به سهولت به کارهای خود رسیدگی کنند و کارمند را ببینند، نوع کلاسیک کانترهای بانکی به طور معمول 120 سانتی متر ارتفاع دارد.

در چه مکان هایی می توان از کانتر بانکی استفاده کرد؟

به طور معمول از شیشه کانتر برای صرافی ها، بانک ها، طلافروشی ها، مراکز پیشخوان دولت، پلیس +10، اطلاعات بیمارستان ها و موارد مشابه استفاده می شود.

از چه نوع شییشه هایی برای ساخت گیشه بانکی استفاده می شود؟

بهترین شیشه برای استفاده در آن ها شیشه های سکوریت نشکن هستند که با ضخامتی حدود 10 میلیمتر ساخته می شوند. هر چند که ضخامت این شیشه ها بالاست اما با این حال ظرافت و زیبایی شیشه همچنان به قوت خود باقی است. البته با توجه به مکانی که برای آن از این گیشه ها استفاده می شود، برخی افراد در ساخت آن ها از شیشه های لمینت استفاده می کنند.