دیواری از شیشه رنگی برای آشپزخونه

دسته بندی ها: مقالات

شیشه رنگی

 

 

شیشه رنگی برای آشپزخونه

فرآیند طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه شما فراتر از انتخاب رنگ دیوارها، کابینت ها یا وسایلی است که هر روز به آن ها نیاز دارید. مهم است که بدانید چه مقدار فضای بین دو ردیف پیشخوان آشپزخانه شما خالی است تا برای آن برنامه ریزی کنید. همچنین مهم است که در مورد اکسسوری های جدید و کاربردی که باید در طراحی داخلی آشپزخانه گنجانده شوند، بر اساس اینکه چه کسی از آن استفاده می کند، تصمیم گیری شود. این مطلب به شما کمک می کند تا فضای داخلی آشپزخانه خود را دقیقاً به همان صورتی که یک طراح داخلی در چیدمان آشپزخانه های جدید مد نظر قرار می دهد، طراحی کنید.

 

چگونه می توانیم آشپزخانه خود را زیبا کنیم؟

قبل از شروع به یاد داشته باشید که چیدمان مناسب پایه ای برای طراحی آشپزخانه عالی است. این موضوع به تعیین نوع عناصری که در طراحی اضافه می کنید و نوع نوری که نقش مهمی در زیبایی و جلوه آشپزخانه شما بازی می کند، کمک می کند. پس بیایید با مهم ترین مرحله، طراحی چیدمان آشپزخانه را بررسی کنیم! از جمله روش های ارزان برای اینکه طراحی آشپزخانه شما ایده آل و گران به نظر برسد افزایش میزان نور به وسیله نورپردازی و استفاده از متریال شیشه مانند شیشه های سفید و رنگی است.

شیشه رنگی

نقش نور در طراحی آشپزخانه ایده آل

چه نوع نورپردازی برای آشپزخانه مفید است؟ سوال مهم این است. ما توصیه می کنیم که نور آشپزخانه خود را در مراحل اولیه، در مرحله طراحی داخلی یا زمانی که در حال انتخاب چیدمان برای آشپزخانه خود هستید، برنامه ریزی کنید. نورپردازی نقش اساسی در اتصال فضای داخلی آشپزخانه شما به یکدیگر دارد. تمرکز شما فقط نباید بر این باشد که چگونه کابینت یا کاشی های آشپزخانه خود را انتخاب کنید. اگرچه طراحی و رنگ کابینت نکته ضروری است، اما باید نورپردازی مناسب برای فعالیت های مختلف را نیز داشته باشید.

 

تاثیر شیشه رنگی دیوار آشپزخانه

امروزه در طراحی و دیزاین آشپزخانه ها از شیشه های رنگی استفاده می شود که تاثیر چشم گیری در تفاوت و زیبایی فضای آشپزخانه دارد. این شیشه ها معمولاً برای استفاده در آشپزخانه و حمام های شیشه ای که به طور منظم از آب و صابون استفاده می شود به کار برده می شود. این طراحی کمک زیادی به حفظ زیبایی و آراستگی فضای داخلی شما می کند.

 

از بین رنگ ها و طرح های مختلف انتخاب کنید

متداول ترین نوع شیشه برای دیوار آشپزخانه، معمولا رنگ سفید است که با تمام انواع دکوراسیون آشپزخانه یا حمام سازگار هستند. مردم ترجیح می دهند در خانه های خود آشپزخانه و وسایل مدرن داشته باشند. بنابراین، این شیشه های دیواری برای جذاب جلوه دادن و اضافه کردن رنگ به دیوارها عالی هستند. از این شیشه های دیواری حتی می توان برای تزئین دیوارهای مختلف استفاده کرد. گزینه‌ های رنگی متنوع موجود، انتخاب‌ های زیادی را برای شما ایجاد می ‌کند و می ‌توان از این شیشه‌ های رنگی برای افزودن رنگ و زیبایی فضا استفاده کرد. 

شیشه رنگی

شیشه لاکوبل رنگی

شیشه لاکوبل رنگی جلوه ای عالی به دیوارها می بخشد. کسانی که رنگ های خیلی ساده یا خیلی تند را دوست ندارند می توانند از میان تنوع رنگی گسترده این شیشه ها انتخاب کنند. ظاهر شیشه های لاکوبل رنگی به گونه ای است که باعث می شود فضا بسیار بزرگتر و مرتب به نظر برسد و جلوه زیبایی به مکان می بخشد. شیشه های رنگی و لاکوبل دارای جلوه‌ های سه بعدی عالی هستند که فضا را بسیار شیک نشان می ‌دهند. این شیشه های سه بعدی به زیباتر جلوه کردن جایی که نصب شده اند، کمک می کنند. در واقع همان طور که گفته شد با استفاده از شیشه های لاکوبل می توان نمای بسیار زیبا و خاصی خلق کرد.

 

طراحی اکسسوری و تجهیزات آشپزخانه

برای طراحی یک آشپزخانه خلاقانه و جذاب، می ‌توانید از ترکیب شیشه با سایر متریال های طبیعی استفاده کنید تا فضایی خاص و متمایز داشته باشید. شما می‌ توانید شیشه های رنگی را به صورت نقاشی ‌شده یا سه بعدی استفاده کنید و درنتیجه روی شیشه آشپزخانه خود، یک طرح گرافیکی زیبا داشته باشید. علاوه بر شیشه قادر هستید تا در فضای بین کابینتی خود و یا بر روی دیوار و حتی روی درب کابینت های مورد نظرتان آینه دکوراتیو نصب کنید. با نصب شیشه آینه ‌ای یا همان آینه دکوراتیو فضای آشپزخانه بزرگ ‌تر و زیباتر نشان داده می‌ شود. البته برای استفاده از این مدل شیشه آینه ای حتما باید از متریال درجه یک و مقاوم در برابر حرارت و رطوبت استفاده نمایید.

شیشه رنگی

نکاتی برای بزرگ نمایی آشپزخانه های کوچک

شیشه سکوریتماده ای است که نور را منعکس می کند و به همین دلیل برای فضای کوچکتر ایده آل است. مانند آینه ها در اتاق های کوچکتر، شیشه روی دیوار آشپزخانه نیز تأثیر مشابهی دارد. از نظر نوری فضا را بزرگ می کند و با انعکاس نور به بزرگ تر جلوه کردن محیط کمک می کند.

آیا این نوشته را دوست داشتید؟
آیا شیشه برای دیوار آشپزخانه مناسب است؟

از مزایای شیشه به عنوان دیوار آشپزخانه به چند مورد اشاره می شود: 1. تمیز کردن شیشه آسان‌ تر است و بهتر از کاشی و سرامیک‌ در برابر پاشیدن لکه ‌های چربی مقاومت می ‌کند. اگر می خواهید یک شیشه دیواری زیبا به عنوان افزودنی به دیوار آشپزخانه خود در پشت سینک یا اجاق گاز داشته باشید، یک انتخاب بسیار مناسب است.

بهترین رنگ شیشه رنگی دیوار آشپزخانه کدام است؟

آشپزخانه خنثی همچنان محبوب‌ ترین رنگ ‌بندی است. شیشه ها با رنگ خنثی می توانند جلوه و زیبایی های آشپزخانه شما را تکمیل کنند. البته این فقط به معنای انتخاب رنگ سفید نیست.

آیا شیشه رنگی دیوار آشپزخانه تابع مد نیست؟

شیشه رنگی دیوار آشپزخانه به این زودی‌ ها از مد نمی‌ افتند. در واقع، آن ها از هر زمان دیگری مد روزتر هستند.

آیا شیشه های رنگی دیوار متریال مقاومی هستند؟

شیشه، به طور طبیعی، یک ماده فوق العاده برای پوشش دیوار است. حفاظتی که توسط شیشه دیوارپوش ارائه می شود، می تواند در درازمدت باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های تعمیر ساختمان شود. به دلیل ماهیت محافظتی که در مورد رطوبت و گرما به میان می ‌آید، این متریال برای استفاده در حمام نیز ایده ‌آل است.