بررسی "قیمت شیشه سکوریت" در انواع مدل های آن

دسته بندی ها: محصولات

 

شیشه سکوریت

 

احتمالاً نام شیشه‌ سکوریت را شنیده‌اید؛ شیشه سکوریت نوعی شیشه‌ مقاوم است که نسبت به شیشه‌های معمولی از مقاومت بالاتری برخوردار است. شیشه‌های قدیمی و معمولی از مقاومت بالایی در برابر ضربه، گرما و سرما برخوردار نبودند و عایق حرارتی و صوتی خوبی به حساب نمی‌آمدند، سپس با پیشرفت تکنولوژی شیشه‌های سکوریت با درجه مقاومت مطلوب تولید شدند.

 

 

قیمت شیشه سکوریت

 

 قیمت فروش شیشه سکوریت به همکار (تحویل 72 ساعت)

 ردیف   نوع شیشه سکوریتقیمت (متر مربع)
1 شیشه 10mil سوپرکلییر881,000
2 شیشه 10mil سفید608,000
3 شیشه 10mil برنز795,000
4 شیشه 10mil دودی1,182,000
5 شیشه 10mil ساتینا1,335,000
6 شیشه 8mil سوپرکلیر705.000
7 شیشه 8mil سفید461,000
8 شیشه 6mil سوپرکلیر526.000
9 شیشه 6mil سفید322.000
 • قیمت‌ها بر حسب تومان می‌باشد.
 • ابعاد زیر 1 مترمربع، 1 مترمربع محاسبه می‌شود.
 • تحویل درب کارخانه بوده و هزینه حمل به عهده خریدار می‌باشد.
 • جاسازی های غیرعادی مانند هواکش، atm، سوراخ‌کاری، برش، واترجت، الگو به فاکتور اضافه می‌گردد.
 • فروش به صورت نقدی بوده و پس از ثبت سفارش تسویه می‌گردد.
 • حمل به طبقات، به صورت جداگانه محاسبه می‌گردد.

 

شیشه سکوریت و ویژگی های آن

امروزه از شیشه سکوریت به دلیل مقاومت بالایی که دارد در درب‌های ورودی فروشگاه‌ها، مراکز خرید، نمای ساختمان‌ها و به طور کلی درهرقسمتی که مستلزم شیشه با ایمنی بالایی است مورد استفاده قرار می‌گیرد.
شیشه سکوریت برعکس شیشه‌های معمولی قابلیت برش و سوراخکاری بعد از تولید را دارا نیست، به عبارتی این نوع شیشه، ابتدا شیشه در سایزهای مدنظر برش داده شده و سوراخ‌های لازم در آن ایجاد می‌گردد و سپس شیشه در کوره قرار می‌گیرد و وارد مراحل تولید و مقاوم‌سازی می‌شود. در صورتی که پس از تولید اقدام به سوراخ کردن این نوع شیشه نمایید، مقاومت آن را تضعیف نموده و باعث شکستن آن خواهید شد.

 • حتماً گاهی در فروشگاه‌ها دیده‌اید که درب ورودی یا یکی از پنل‌های شیشه‌ای ناگهان شکسته و به قطعات ریز تبدیل می‌شوند. رعایت نکردن ایمنی در هنگام نصب، ایجاد حتی یک برش و ترک کوچک در لبه‌های این نوع شیشه و حتی وجود ناخالصی در حین تولید می‌تواند باعث ایجاد چنین اتفاقی شود، پس باید در تولید، نصب و نگهداری شیشه سکوریت بسیار دقت به خرج دهید.
 • تکه‌های به وجود آمده از شکستن این نوع شیشه برعکس شیشه‌های معمولی دارای لبه تیزی نیست و درنتیجه باعث آسیب رساندن به عابرین و اطرافیان نمی‌شوند. شیشه سکوریت در صورت شکستن به جای پاشیدن و پرتاب شدن در اطراف، به قطعات ریز تبدیل شده و در جای خود فرو میریزد.

 

شیشه سکوریت

 

شیشه معمولی چگونه "سکوریت" می‌شود؟

حال شیشه معمولی به چه صورت تولید می‌شود؟ شیشه از ماسه، آهک و کربنات کلسیم به وجود می‌آید. شیشه‌‌های سکوریت در واقع با اعمال حرارت بر روی شیشه‌های معمولی حاصل می‌شوند. بهتر است بدانید که پس از مراحل حرارتی و سرمایشی، دیگر امکان ایجاد هیچ تغییری بر روی شیشه سکوریت وجود ندارد.
در واقع شیشه سکوریت همان شیشه‌های معمولی هستند که طی فرآیند حرارتی خاصی تبدیل به شیشه‌های سکوریت می‌شوند، در این روش قبل از هر اقدامی برای شیشه:

 1. ابتدا شیشه را در ابعاد مورد نظر برش می‌دهند، محل قرارگیری جاسازها و سوراخ‌ها را مشخص می‌کنند و برش می‌دهند.
 2. در مرحله‌ی بعدی لبه‌های شیشه توسط سنگ دیاموند صیقل داده می‌شود، پس از این مرحله شیشه را داخل کوره قرار داده و تا دمای 700 درجه سانتی‌گراد شیشه‌ها را در معرض حرارت قرار می‌دهند.
 3. سپس شیشه‌ها را بلافاصله خنک می‌کنند به نحوی که شیشه سریعاً سرد می‌شود، بهتر است بدانید که طی این فرآیند نقاط داخلی و مرکزی شیشه آخرین جایی است که سرد می‌شود، یعنی ابتدا سطوح خارجی کامل خنک می‌شوند و سپس سطوح داخلی شروع به سرد شدن می‌کنند، یعنی در سطح، تنش فشاری و در مرکز، تنش‌های کششی ایجاد شده که همین امر مقاومت شیشه را افزایش می‌دهد. بنابراین طی فرآیند گرم و سرد کردن شیشه معمولی، شیشه سکوریت به وجود می‌آید.

 

شیشه سکوریت

 

چگونه می‌توانید برای پروژه خود "بهترین نوع شیشه سکوریت" را انتخاب کنید؟

انتخاب بهترین نوع شیشه سکوریت برای پروژه بسیار حائز اهمیت است. شما باید بدانید که چه توقعی از نصب شیشه دارید، برای مثال: آیا می‌خواهید شیشه با کوچک‌ترین ضربه نشکند و امنیت و آرامشی که بعد از نصب بدست خواهید آورد برایتان مهم است؟ شیشه لمینت انتخاب مناسبی است چراکه مقاوم ترین نوع شیشه می‌باشد و حتی اگر با ضربات شدید بشکند در جای خود ثابت می‌ماند و تنها رگه‌های شکستی در آن دیده می‌شود و مانع نفوذ سارقین می‌شود.

آیا مدرسه‌ای در نزدیکی محل سکونت شما قرار دارد و دارا بودن عایق صوتی و حرارتی برایتان بسیار حائز اهمیت است؟ می‌توانید از شیشه‌های دوجداره استفاده کنید زیرا این نوع شیشه با دوردیف شیشه و یک فضای خالی که اسپیسر نامیده می‌شود بهترین عملکرد را در کاهش آلودگی‌های صوتی دارد.

آیا دغدغه‌ی حفظ حریم‌شخصی را دارید و میخواهید محیط را به سلیقه‌ی خودتان شخصی سازی کنید؟ پیشنهاد ما به شما استفاده از شیشه‌های سندبلاست شده است که انواع طرح‌ها را میتوانید روی شیشه به صورت مات پیاده کنید.

آیا جنبه‌ی زیبایی کار برای برایتان مهم است و می‌خواهید محیطی دکوراتیو داشته باشید؟ می‌توانید برای قسمت‌های مختلف از شیشه‌های رنگی لاکوبل استفاده کنید که کاملا مناسب برای دیوارپوش، کفپوش و درب‌ها و... می‌باشند. این شیشه‌ها رنگ کوره‌ای می‌شوند به مرور زمان رنگ آن‌ها ریزش ندارد و هر رنگی که مدنظرتان باشد تا می‌توان روی شیشه اجرا کرد.

 

شیشه سکوریت

 

"انواع کوره شیشه سکوریت" کدام‌اند؟

کوره یکی از مهم ترین لازمه‌های تولید شیشه سکوریت است. کوره‌ها در انواع مختلفی تولید و عرضه می‌شوند. انواع کوره سکوریت عبارتند از کوره کانوکشن، کوره تخت سری، کوره خم، کوره تخت دو طرفه سری، کوره خم دو طرفه سری، کوره اتوماتیک خم کن حرارتی سری و... این موارد نمونه کوره‌های مورد استفاده در صنعت تولید شیشه سکوریت هستند.

 

شیشه سکوریت

 

آیا می‌توان با "برش شیشه سکوریت" ابعاد آن را تغییر داد؟

خیر! هرگونه تغییر در ابعاد شیشه سکوریت باید قبل از فرآیند حرارتی این نوع شیشه صورت گیرد، چرا که ایجاد هر برش یا ضربه به لبه‌های شیشه سکوریت باعث شکستن آن خواهد شد. بنابراین دقت کنید که در حین خرید شیشه سکوریت ابعاد خود را دقیق و درست به تولید کننده شیشه سکوریت ارائه دهید تا در مراحل بعدی پروژه خود دچار مشکل نشوید.

 

شیشه سکوریت

 

برای انجام هر پروژه‌‌ی شیشه‌ای باید به "ضخامت شیشه سکوریت" توجه داشت:

یکی از اِلمان‌های مهم در حین سفارش شیشه سکوریت، ضخامت آن است که در مواردی چون عایق‌بندی صوتی و حرارتی، مقاومت و البته هزینه محصول نهایی تأثیرگذار است. طبیعتاً هرچه ضخامت شیشه سکوریت بیشتر باشد، مقاومت بهتری در برابر سرما، گرما و عبور صدا از خود نشان می‌دهد. طبیعی است بسته به مکانی که می‌خواهید شیشه را نصب کنید، از شیشه سکوریت با ضخامت مختلفی استفاده ‌کنید.

 • ضخامت شیشه سکوریت در بیشترین حالت 20میلی‌متر و درکمترین حالت 4 میلی‌متر است. شیشه با ضخامت‌های بیشتر را می‌توان به صورت لمینت اجرا کرد.

شیشه سکوریت در نماها، سقف‌های شیشه‌ای، درب ورودی، پنجره و حفاظ و حتی صنایع مختلف مانند تولید اجاق گازها مورد استفاده قرار می‌گیرد و هر صنعت نوع و ضخامت شیشه سکوریت خاص خود را می‌طلبد. برای مثال: اکثرا برای ورودی مغازه‌ها از شیشه سکوریت 10 میل استفاده می‌شود. برای طلافروشی‌ها و صرافی‌ها با توجه به منطقه مستقر سازمان آتشنشانی میزان ضخامت شیشه را مشخص می‌کند که از 20 تا 40 میل متغییر است. برای انواع درب‌های اتوماتیک از شیشه 10 میل استفاده می‌گردد و... . 

 

شیشه سکوریت
 

در چه مواردی از شیشه سکوریت استفاده می‌شود؟

همان‌طور که می‌دانید شیشه سکوریت، شیشه‌ای است که از مقاومت بالایی برخوردار است که در هر قسمتی مورد استفاده قرار گیرد باعث افزایش امنیت می‌شود. شیشه سکوریت امروزه بیشتراز هرجایی در صنایع ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
همواره مشاهده کرده‌ایم که در ادارات برای دلایل مختلف از جمله اجرا در کوتاه‌ترین زمان و بدون کنده‌کاری، داشتن دید به تمامی بخش‌ها و اشغال کم‌ترین فضا نسبت به روش‌های دیگر و... از شیشه برای پارتیشن‌بندی محیط استفاده می‌کنند در چنین حالتی به جای استفاده از شیشه معمولی که خطر جانی به همراه دارد، شیشه سکوریت بهترین گزینه است که هم مقاومت مطلوبی دارد و هم در صورت شکستن آسیبی به اطرافیان نمی‌رساند.

 • از کاربردهای این نوع شیشه، در درب فروشگاه‌ها و اماکن خصوصی، بانک‌ها و هتل‌ها، پنجره و نمای ساختمان، حفاظ‌های شیشه‌ای، کفپوش‌های شیشه‌ای، ویترین و پیشخوان فروشگاه‌ها، نرده‌های شیشه‌‌ای اشاره کرد.
 • بدلیل مقاومت مطلوبی که شیشه سکوریت دارد در صنعت خودروسازی از این نوع شیشه برای شیشه‌ی عقب اتومبیل استفاده می‌شود، تا در صورت شکستن آسیبی به سرنشین‌ها وارد نشود. البته در شیشه‌ جلویی ماشین از شیشه سکوریت لمینت استفاده می‌شود تا در صورت شکستن در جای خود بماند و تکه‌های شیشه روی سرنشین‌ها نریزد.
 • یکی دیگر از موارد کاربردی شیشه سکوریت در صنعت لوازم خانگی است. در طراحی هودهای طرح‌دار با هرنوع برش از پنل و بدنه سینک‌های شیشه‌ای، درب شیشه‌ای اجاق گاز و فر و حتی پنل گازهای رومیزی از این نوع شیشه امن استفاده می‌شود چرا که از مقاومت بالایی در برابر حرارت برخوردار است. بنابراین برای انتخاب بهترین نوع شیشه سکوریت، باید محل نصب آن را از هر لحاظ مورد توجه قرار دهید.

 

شیشه سکوریت
 

"شیشه سکوریت در طیف‌های رنگی مختلف"

شیشه سکوریت هم مانند شیشه‌های معمولی می‌تواند در رنگ‌های مختلفی تولید و نصب شود. اما برخی رنگ‌ها به دلیل استقبال کم کمتر تولید می‌شوند و حتی برخی در ایران از رده‌ی تولید خارج شدند. امروزه رنگ‌هایی که بیشتر استفاده می‌شوند و حتما در اطراف خودتان دیده‌اید شامل: سبز، آبی، برنز، دودی، برفی و بی‌رنگ است، اما نوع بی‌رنگ این شیشه بسیار مورد توجه قرار گرفته و بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، همچنین رنگ بر روی قیمت آن تأثیرگذار خواهد بود.

 

شیشه سکوریت

 

برای سفارش و "خرید شیشه سکوریت" چگونه اقدام نماییم؟

برای سفارش شیشه سکوریت مناسب خود باید تمامی اِلمان های تأثیرگذار بر روی قیمت شیشه سکوریت را از قبل مشخص نمائید.

 • رنگ، ابعاد، جاسازها و ضخامت شیشه
 • سپس ا با بخش فروش شرکت اَرژن‌دُر تماس حاصل فرمایید و با ارائه اطلاعات و کسب قیمت می‌توانید در صورت تائید سفارش خود را ثبت کنید.

حال اگر برای ابعاد و اندازه، مشخص کردن جاسازها و نصب شیشه نیاز به کمک داشته باشید همکاران ما به محل نصب مراجعه کرده، سپس ابعاد و جاسازها را مشخص می‌کنند تا تمامی برش‌ها و تغییرات لازمه قبل از مرحله تولید شیشه سکوریت انجام شود.

به عنوان خریدار شیشه سکوریت در متراژ بالا می‌توانید با کارشناسان فروش شرکت اَرژن دُر تماس بگیرید و درخواست خود مبنی بر خرید این نوع شیشه را مطرح کنید تا قیمت‌های همکاری در اختیارتان قرار گیرد.

 

شیشه سکوریت

 

 "فروش شیشه سکوریت به همکار" به چه شکلی صورت می‌پذیرد؟

اگر به دنبال سفارش شیشه سکوریت به عنوان همکار هستید، باید ابتدا به عنوان همکار احرازهویت شوید تا شرایط همکاری میسر شود. برای خرید با قیمت‌های همکاری بایستی متراژ صورت سفارش شما از یه حداقلی بیشتر باشد تا فاکتور شما مطابق با قیمت‌های همکاری لحاظ شود. 

 • شما می‌توانید با برقراری تماس با بخش فروش شرکت اَرژن‌دُر لیست قیمت فروش شیشه سکوریتبه همکار را پس از احراز هویتتان دریافت کنید و جهت راهنمایی‌های بیشتر با کارشناسان فروش ما ارتباط برقرار نمایید.

 

شیشه سکوریت

 

"در صورت گفتگو با کارشناسان بر روی دکمه زیر کلیک کنید."

ارتباط با واتساپ کارشناس

 

 

 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟